Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Kajakarz utonął w jeziorze Rusek

 • 09/08/2017 12:54
 • 0

Do tragicznego zdarzenia doszło na terenie gminy Pasym w miejscowości Rusek Wielki. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, 46-letni mężczyzna wybrał się z synem nad jezioro, aby popływać kajakiem. Młody mężczyzna dopłynął do brzegu natomiast 46-latek zaginął. W poszukiwaniach brali udział policjanci i strażacy. Wczoraj ciało zaginionego zostało odnalezione w jeziorze Rusek.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę około godziny 15:30 w miejscowości Rusek Wielki w gminie Pasym. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 46-letni mężczyzna wybrał się wspólnie z synem nad jezioro Rusek, aby popływać kajakiem.

W pewnym momencie łódź wywróciła się na bok i obaj mężczyźni wpadli do wody. 27-latek o własnych siłach dopłynął do brzegu, natomiast jego ojciec zaginął.

W poszukiwaniach brali udział policjanci i strażacy. Wczoraj około godziny 13:00 grupa strażaków z Olsztyna ze specjalistycznym sprzętem i uprawnieniami do nurkowania odnalazła ciało zagonionego 46-latka w jeziorze Rusek.

Na miejscu pracowała policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza z technikiem kryminalistyki oraz prokuratorem.

Teraz funkcjonariusze wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. Z relacji 27-latka wynika, że mężczyźni pili wcześniej alkohol.

Oceń
Autor: del

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Rzecznik Praw Obywatelskich przerywa kampanię kłamstw niemieckiej telewizji ZDF

  Karol Tendera - były więzień niemieckiego obozu końcentracyjnego Auschwitz - wraz z prawnikami ze stowarzyszenia Patria Nostra wciąż... Zobacz więcej »
  • .

  Sto pytań do władz obecnej Warszawy Sergiusza Piaseckiego - wernisaż wystawy w Gietrzwałdzie

  Polski pisarz Sergiusz Piasecki opuścił zdominowaną przez komunistów przy wsparciu Armii Czerwonej ojczyznę w 1946 roku. Tuż przed... Zobacz więcej »
  • 22/08/2017 13:25
  • 1
  • Express.olsztyn.pl

  Polecane firmy

  Reklama konta firmowego