Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Karm piersią w plenerze! A gdzie? Decyzja należy do mieszkańców

 • 06/06/2018 08:09
 • 0

Ławka do karmienia piersią, połączona z przewijakiem... Już wkrótce w olsztyńskiej przestrzeni publicznej pojawią się dwa, przyjazne rodzicom, miejsca. Gdzie? Tę decyzję ratusz pozostawia mieszkańcom.

Miasto chce dać wyraźny sygnał kilku tysiącom olsztyńskim mam, że nie muszą chować się z karmieniem piersią, a dodatkowo ułatwić wszystkim rodzicom przewijanie swojej pociechy, gdy tylko zajdzie taka potrzeba.

Stąd pomysł by postawić pierwsze w Olsztynie ławeczki do karmienia piersią, połączone z przewijakiem. Zdaniem promotorki karmienia piersią, douli Elżbiety Malinowskiej, to fantastyczny pomysł, który świetnie wpisuje się w zakończony właśnie Tydzień Karmienia Piersią.

- Bardzo się cieszę, że Urząd Miasta chce promować tę formę żywienia i stwarzać miejsca przystosowane do potrzeb kobiet i ich dzieci - zaznacza Elżbieta Malinowska. - To świetny sygnał - karmcie dzieci w miejscach publicznych. Szczególnie dla tych mam, które mają opory przed karmieniem piersią. To też ogromna korzyść dla całego społeczeństwa, które będzie miało okazje zobaczyć na żywo kobietę karmiącą piersią. A im wcześniej taki obrazek zapadnie młodym ludziom w pamięć tym większe szanse, że w dorosłym życiu to będą uważali, że to naturalny, a jednocześnie najlepszy wybór żywienia dzieci.

Na opinie mieszkańców ratusz czeka do niedzieli 10 czerwca. W ankiecie wystarczy zaznaczyć najlepszą, spośród proponowanych dwunastu, lokalizację. Dwie, które zbiorą najwięcej głosów zwyciężą. I to tam, jeszcze w wakacje, ustawione zostaną ławki.

Oceń
Autor: Express.olsztyn.pl

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Prywatny przewoźnik komunikacji miejskiej przestał obsługiwać pasażerów

  Bezpośrednią przyczyną wypowiedzenia umowy było niezrealizowanie w czwartek żadnego z kursów autobusowych przypisanych operatorowi... Zobacz więcej »
  • 22/09/2018 10:29
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

  Drzewa na dachu. Czy to Prypeć? Nie, to Olsztyn

  Drzewa rosnące na dachu i na murach, powybijane szyby, nadpalone stropy, powyrywane metalowe części... To obraz zabytkowych koszar przy... Zobacz więcej »
  • 22/09/2018 08:40
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

  Polecane firmy

  Reklama konta firmowego