Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Kolejna kompromitacja olsztyńskiego wymiaru sprawiedliwości. Na rozprawę wezwano nie tego świadka, zgadzało się jedynie nazwisko

 • 29/07/2014 14:57
 • 3

Jak informowaliśmy wczoraj - Bogusław Owoc, przygotowując się do rozprawy, która miała odbyć się dziś przed Sądem Rejonowym w Olsztynie, od tygodnia próbował uzyskać wgląd w interesujące go akta. Po postępowaniu sądowym trwającym już blisko trzy lata, udało się w końcu dotrzeć do dokumentów, których przez te trzy lata nikt nie chciał mu pokazać.

Dziś Bogusław Owoc złożył wniosek o odroczenie rozprawy z uwagi na to, że nie mógł w rzetelny sposób zapoznać się z aktami, które w tajemniczy sposób zaginęły. Sąd przychylił się do jego prośby, jednak postanowił przesłuchać trzech wezwanych na dzisiejszą rozprawę świadków, jako że dwoje z nich przyjechało z daleka - z Mławy i z Warszawy.

Pierwszym z wezwanych świadków był mieszkaniec Warszawy, który rzekomo pracował w firmie Bogusława Owoca. Piszemy "rzekomo", gdyż z faktycznym pracownikiem Bogusława Owoca owego mężczyznę łączyła jedynie ...zbieżność personaliów. Sąd wezwał po prostu nie tę osobę! Niepotrzebnie wezwany świadek został przez wysoki sąd grzecznie przeproszony za pomyłkę i obiecano mu zwrot pieniędzy za przyjazd... Swoją drogą mężczyzna musiał się mocno zastanawiać i stresować, z jakiego powodu jest wzywany do sądu. W dodatku olsztyńskiego!

Kolejny świadek i kolejna klęska. Wezwany mężczyzna miał być świadkiem na to, że pracował nie do końca legalnie. Okazało się jednak, że pracował jak najbardziej legalnie, tylko że ...przez jeden dzień. Podpisał umowę, wziął zaliczkę i zniknął. Dziś na sali sądowej przeprosił nawet Bogusława Owoca za swoje lekko dziecinne, niepoważne zachowanie.

Trzeci ze świadków na szczęście okazał się osobą wezwaną poprawnie, jednak również niewiele wniósł do sprawy. Przynajmniej z punktu widzenia tych, którzy Bogusława Owoca oskarżają. Świadek wyrażał się o Owocu w samych dobrych słowach i kategorycznie zaprzeczył wersji, jakoby w firmie, którą zarządzał Owoc, były jakieś nieprawidłowości podczas procesu rekrutacji.

Gdyby sąd wiedział, że przesłuchanie świadków zakończy się totalną kompromitacją wymiaru sprawiedliwości, to na pewno odroczyłby rozprawę w całości...

 

Oceń
Autor: amark

KOMENTARZE

Olo 29/07/2014 15:40
Zaraz zaraz. Jednej rzeczy nie rozumiem. Świadek z Warszawy został wezwany przez sąd. Ale sąd nie wybierał świadków losowo np. z książki telefonicznej. Tego świadka podała skarbówka, urząd, gdzie trzeba skrupulatnie podawać numer identyfikacji podatkowej i pesel. Wygląda na to ,że to marketing. Taki NIP pic, płać podatki i od pesel się. Ech życie. Ciągłe niespodzianki, ośmieszanki i parodia urzędniczej kompetencji. Ludziska uwikłani w tą nagonkę na Owoca, powoli zapętlają się, ukazując prawdziwe oblicze nieudacznictwa i pogoni za wyeliminowaniem "wroga" za wszelką cenę. Nawet za cenę totalnego ośmieszenia reprezentowanego urzędu. Piłsudski dobrze mówił "Wam kury szczać prowadzać a nie politykę robić" Jakże trafne nawet dziś.
Zagłosowałeś na opcję '+1'.
tata 29/07/2014 17:35
i śmieszno i strasznie
Zagłosowałeś na opcję '+1'.
Orfeusz 03/08/2014 09:47
AMARK - który z sędziów jest taki zdolny?

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Znieważył bezdomną kobietę. Teraz sobie za to popracuje społecznie

  To postępowanie zostało zainicjowane przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który 27 lipca 2018 r... Zobacz więcej »

   Historia pewnej pralki

   Kilka dni temu do jednego z olsztyńskich centrów handlowych przyjechali mieszkańcy innego powiatu. Para miała zaplanowane zakupy, a... Zobacz więcej »
   • 13/12/2018 10:59
   • 0
   • del
   • .

   Quo Vadis Polsko czyli Mała Skarga

   Piotr Kubiak w latach 80 napisał setki wierszy i tekstów piosenek. Dopiero po wielu latach owe teksty znalazły się na płycie... Zobacz więcej »
   • 13/12/2018 08:13
   • 0
   • Express.olsztyn.pl
   • .

   Rękopis znaleziony w stanie wojennym

   Do generała[1] Za słowo kłamstwem splugawione, za mundur bratnią krwią splamiony, za ręce siłą rozłączone, za Naród... Zobacz więcej »
   • 13/12/2018 07:57
   • 1
   • warmiak

   Polecane firmy

   Reklama konta firmowego