Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Kolejny najazd policji na osobę walczącą z tak zwanym układem olsztyńskim i nie tylko...

 • 11/08/2014 14:29
 • 5

Ostatnio na naszych łamach pisaliśmy o dziwnym zamieszaniu wokół dziennikarzy Expressu Olsztyn, kiedy to policja w bezpardonowy sposób chciała się wedrzeć w niedzielny wieczór do mieszkania prywatnego redaktora naczelnego EO. Dziś miał miejsce kolejny "najazd" policji do mieszkania prywatnego osoby, będącej w kręgu walczących o zmianę tak zwanego "układu olsztyńskiego.

Alfred Surma, bo o nim mowa, wizyty funkcjonariuszy zupełnie się nie spodziewał. Tymczasem ci nawiedzili go, mając w rękach nakaz prokuratorski, zezwalający na drobiazgowe przeszukanie mieszkania.

- Policjanci szukali u mnie kopii list wyborczych do Europarlamentu. Ktoś życzliwy podobno zgłosił, że listy kandydatów z PiS zostały sfałszowane. Ja zajmowałem się zbieraniem podpisów i dostarczałem listy do biura Prawa i Sprawiedliwości, a na tych które składałem widniał mój podpis, jako osoby dostarczającej owe listy. Policjanci oczywiście nic nie znaleźli, bo niby co mieli znaleźć? - pyta retorycznie Alfred Surma. - Uważam, że dzisiejsza akcja policji to zwyczajne polowanie na czarownice, próba pokazania siły, zastraszenia - dodaje.

Alfred Surma, członek olsztyńskiego oddziału stowarzysznia Solidarni 2010, znany jest z głośnego happeningu Jacka Adamasa - tego z tablicą na biurze poselskim Tadeusza Iwińskiego z SLD - a także z akcji "pomnikowej" w Pieniężnie, inicjatyw z czerwoną świnią w tle, a także zaangażowania w obronę wyrzuconego z pracy w IPN Pawła Warota. Jest też częstym gościem miasteczka namiotowego pod Sejmem i walczy o prawa dorosłych opiekunów osób niepełnosprawnych a także demaskuje nieprawidłowości w spółdzielczości mieszkaniowej. Surma jest też zwolennikiem udziału Bogusława Owoca w najbliższych wyborach samorządowych. Sam Bogusław Owoc sprawę komentuje jednoznacznie.

- Wiem, że dzisiejsze przeszukanie mieszkania Alfreda Surmy dotyczy europosła Karola Karskiego. Moim zdaniem jest to kontrreakcja układu lokalnego na fakt, że europoseł chciał ten układ przetasować, przeciwstawić się nietrafionej kandydaturze na prezydenta jednego z obecnych radnych. De facto ten kandydat dawałby poparcie Piotrowi Grzymowiczowi. Powiem krótko. Nikt nie chce dopuścić do tego, żeby władza w Olsztynie została zmieniona. Stąd tego typu ruchy - ocenił Bogusław Owoc.

Czy dzisiejsza akcja policji to tylko przypadek, zbieg okoliczności? Czy w Olsztynie dochodziło do podobnych interwencji, polegających na przeszukaniu mieszkania z nakazem prokuratorskim, kiedy był donos o rzekomych nieprawidłowościach podczas zbierania podpisów, biorąc po uwagę chociażby ubiegłoroczne referendum w sprawie odwołania prezydenta i miejskich radnych czy Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego?

Radzimy zwrócić uwagę na jeszcze jedną bulwersującą sprawę. Otóż na drugiej stronie nakazu prokuratorskiego jest zapis, iż rewizja w domu Alfreda Surmy może się odbyć tylko pod jego obecność. Tymczasem dzielni policjanci "przetrzepali" mieszkanie podczas aż godzinnej nieobecności Surmy. Ten fakt podamy do zbadania przez przełożonych nadgorliwych policjantów.

Bogusław Owoc, Piotr Niczyperowicz, Alfred Surma... Kto będzie następny?

Express Olsztyn sprawą zamierza zainteresować olsztyńskich posłów, aby sprawdzili oni, czy tego typu działania policji są uzasadnione, czy też mają swój głęboko ukryty cel...

 

Oceń
Autor: amark

KOMENTARZE

brzoza smoleńska 11/08/2014 15:38
Blady strach i ciary na plecach w połowie komitetów wyborczych.
DR 11/08/2014 22:50
Komuchy i TW-styropian oraz TW-kler niestety wprowadzają w naszym mieście standardy rodem od Putlera. Postępactwo zawsze kończy się barbarzyństwem. Ta pookrągłostołowa patologia robi już bokami. Są zdesperowani. Miałam nie iść jak zawsze na wybory, ale pójdę i oddam głos przeciwko tym szubrawcom. Nastanie PiS to zrobi przeciąg na okupowanych przez postkomune i TW stanowiskach, a i TW-księżom się naleje oliwy do głów...
dociekliwy 13/08/2014 16:18
Kolejny raz przekonuję się o tendencyjności redaktorów express.olsztyn.pl. Po dokładnym zapoznaniu się z całym udostępnionym postanowieniem prokuratorskim nigdzie, powtarzam: NIGDZIE!, nie znalazłem zapisu " iż rewizja w domu Alfreda Surmy może się odbyć tylko pod jego obecność", jak pisze redaktor. A swoją drogą to dziwię się panu Surmie, że udostępnił dokument redakcji, ba: pozwolił opublikować to postanowienie. Wynika z postanowienia niezbicie, że istnieją uzasadnione podstawy do podejrzenia, że pan Surma fałszował podpisy. Skoro biegły stwierdził, że na przedłożonych listach SĄ sfałszowane podpisy, a podpisy zbierał pan Surma, to ... postanowienie jest ze wszech miar potrzebne i uzasadnione. 2 + 2 = 4. Zawsze
Orfeusz 15/08/2014 17:18
A czy ktoś sprawdził czy podpis zbierającego to podpis Pana Surmy ?
Adam 16/08/2014 23:51
Olsztyńska zorganizowana grupa może celowo wrabia niewygodnego, niepokornego Surmę!

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Czas na nową kadencję

  Kadencja samorządów kończy się dziś, czyli w piatek 16 listopada. Zgodnie z przepisami, w ciągu siedmiu dni powinny ukonstytuować... Zobacz więcej »
  • 16/11/2018 15:34
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

   Mężczyzna, który śmiertelnie potrącił pieszego pod Dobrym Miastem sam zgłosił się na policję

   Na miejscu śmiertelnego potrącenia pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci ruchu drogowego oraz technik kryminalistyki. Podczas... Zobacz więcej »
   • 16/11/2018 11:29
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

    Czy niepełnosprawni w Olsztynie traktowani są jak osoby drugiej kategorii?

    Tak samo jest w naszym kochanym mieście. Brakuje podjazdów i taka osoba nie może pójść na przykład do fryzjera, pizzerii czy do... Zobacz więcej »
    • 16/11/2018 10:46
    • 0
    • S. Antoni Poniatycki

     Policjant potrącił motocyklistów. Jeden zmarł. W środę ruszyła rozprawa apelacyjna

     Przypomnijmy. Do wypadku z udziałem radiowozu i grupy motocyklistów doszło 20 września 2015 r. na drodze krajowej nr 16 w pobliżu... Zobacz więcej »
     • 16/11/2018 08:53
     • 0
     • Express.olsztyn.pl

      I znów nowa organizacja ruchu na ul. Partyzantów

      Nowe rozwiązania zostały wprowadzone w nocy z czwartku na piątek (15/16 listopada). - W obrębie skrzyżowania uczestnicy ruchu jadący... Zobacz więcej »
      • 16/11/2018 08:40
      • 0
      • Express.olsztyn.pl
      • .

      Chocholi taniec

      Chocholi taniec Dziw nad dziwy niesłychany - Walc z Walczykiem poszli w tany. AntyPiSem zjednoczeni, w tańcu całkiem... Zobacz więcej »
      • 16/11/2018 07:48
      • 2
      • warmiak

      Polecane firmy

      Reklama konta firmowego