Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Kolejny najazd policji na osobę walczącą z tak zwanym układem olsztyńskim i nie tylko...

 • 11/08/2014 14:29

Ostatnio na naszych łamach pisaliśmy o dziwnym zamieszaniu wokół dziennikarzy Expressu Olsztyn, kiedy to policja w bezpardonowy sposób chciała się wedrzeć w niedzielny wieczór do mieszkania prywatnego redaktora naczelnego EO. Dziś miał miejsce kolejny "najazd" policji do mieszkania prywatnego osoby, będącej w kręgu walczących o zmianę tak zwanego "układu olsztyńskiego.

Alfred Surma, bo o nim mowa, wizyty funkcjonariuszy zupełnie się nie spodziewał. Tymczasem ci nawiedzili go, mając w rękach nakaz prokuratorski, zezwalający na drobiazgowe przeszukanie mieszkania.

- Policjanci szukali u mnie kopii list wyborczych do Europarlamentu. Ktoś życzliwy podobno zgłosił, że listy kandydatów z PiS zostały sfałszowane. Ja zajmowałem się zbieraniem podpisów i dostarczałem listy do biura Prawa i Sprawiedliwości, a na tych które składałem widniał mój podpis, jako osoby dostarczającej owe listy. Policjanci oczywiście nic nie znaleźli, bo niby co mieli znaleźć? - pyta retorycznie Alfred Surma. - Uważam, że dzisiejsza akcja policji to zwyczajne polowanie na czarownice, próba pokazania siły, zastraszenia - dodaje.

Alfred Surma, członek olsztyńskiego oddziału stowarzysznia Solidarni 2010, znany jest z głośnego happeningu Jacka Adamasa - tego z tablicą na biurze poselskim Tadeusza Iwińskiego z SLD - a także z akcji "pomnikowej" w Pieniężnie, inicjatyw z czerwoną świnią w tle, a także zaangażowania w obronę wyrzuconego z pracy w IPN Pawła Warota. Jest też częstym gościem miasteczka namiotowego pod Sejmem i walczy o prawa dorosłych opiekunów osób niepełnosprawnych a także demaskuje nieprawidłowości w spółdzielczości mieszkaniowej. Surma jest też zwolennikiem udziału Bogusława Owoca w najbliższych wyborach samorządowych. Sam Bogusław Owoc sprawę komentuje jednoznacznie.

- Wiem, że dzisiejsze przeszukanie mieszkania Alfreda Surmy dotyczy europosła Karola Karskiego. Moim zdaniem jest to kontrreakcja układu lokalnego na fakt, że europoseł chciał ten układ przetasować, przeciwstawić się nietrafionej kandydaturze na prezydenta jednego z obecnych radnych. De facto ten kandydat dawałby poparcie Piotrowi Grzymowiczowi. Powiem krótko. Nikt nie chce dopuścić do tego, żeby władza w Olsztynie została zmieniona. Stąd tego typu ruchy - ocenił Bogusław Owoc.

Czy dzisiejsza akcja policji to tylko przypadek, zbieg okoliczności? Czy w Olsztynie dochodziło do podobnych interwencji, polegających na przeszukaniu mieszkania z nakazem prokuratorskim, kiedy był donos o rzekomych nieprawidłowościach podczas zbierania podpisów, biorąc po uwagę chociażby ubiegłoroczne referendum w sprawie odwołania prezydenta i miejskich radnych czy Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego?

Radzimy zwrócić uwagę na jeszcze jedną bulwersującą sprawę. Otóż na drugiej stronie nakazu prokuratorskiego jest zapis, iż rewizja w domu Alfreda Surmy może się odbyć tylko pod jego obecność. Tymczasem dzielni policjanci "przetrzepali" mieszkanie podczas aż godzinnej nieobecności Surmy. Ten fakt podamy do zbadania przez przełożonych nadgorliwych policjantów.

Bogusław Owoc, Piotr Niczyperowicz, Alfred Surma... Kto będzie następny?

Express Olsztyn sprawą zamierza zainteresować olsztyńskich posłów, aby sprawdzili oni, czy tego typu działania policji są uzasadnione, czy też mają swój głęboko ukryty cel...

 

Oceń
Autor: amark

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

„Sie” pospieszyli

Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski podpisał, jak zwał tak zwał, „Deklarację LGBT+[Q]”. Co tam program przedwyborczy... Zobacz więcej »
 • 16/03/2019 10:30
 • 0
 • warmiak
 • .

"Piątka Kaczyńskiego" a hipokryzja Broniarza

Wszystko za sprawą, bądź co bądź, niefortunnego wyrażenia się ministra Szczerskiego o nauczycielach i celibacie. Wśród... Zobacz więcej »
 • 08/03/2019 08:57
 • 2
 • warmiak

Ogień Pamięci w miejscu kaźni Żołnierzy Wyklętych

Przedstawiciele władz państwowych, w tym Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro, Minister Obrony Narodowej... Zobacz więcej »
 • 02/03/2019 13:58
 • 0
 • Aleksander Żywczyk
 • .

„Firli-mirli”, czyli Schetynowy ból głowy

Ten rejwach spotęgował dodatkowo (należało się tego spodziewać) PSL. Prezes Kosiniak-Kamysz próbuje przekonać, że w tej... Zobacz więcej »
 • 02/03/2019 11:52
 • 1
 • warmiak

  Od jutra rusza rządowy program Mama 4 plus

  Program jest  skierowany do osób, które wychowały co najmniej czworo dzieci i z tego powodu nie mogły podjąć pracy zawodowej lub... Zobacz więcej »
  • 28/02/2019 16:10
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

  Polecane firmy

  Reklama konta firmowego