Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Kolejny piroman zatrzymany. Tym razem celem były śmietniki

 • 09/08/2017 09:05
 • 0

W ręce policji wpadł 24-letni mieszkaniec Barczewa, podejrzany o podpalenie kilku śmietników. Straty, jakie spowodował to ponad 2 tys. złotych.

W miniony piątek do Komisariatu Policji w Barczewie wpłynęło zawiadomienie o zniszczeniu kilku śmietników na terenie miasta. Sprawca bądź sprawcy podpalili pojemniki powodując straty o łącznej wartości ponad 2 tys. złotych.

- Kryminalni natychmiast zajęli się wyjaśnianiem okoliczności tych zdarzeń. Na podstawie uzyskanych informacji oraz biorąc pod uwagę porę, a także sposób działania sprawcy, typowali osoby, które mogły mieć związek z tymi zdarzeniami. Szereg czynności, które wykonali doprowadziły ich do 24-letniego mieszkańca Barczewa. Mężczyzna został zatrzymany - informuje oficer prasowy z KWP w Olsztynie.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu łącznie 5 zarzutów - cztery zniszczenia mienia oraz jedno usiłowania zniszczenia mienia.

Mężczyzna przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Jak tłumaczył, nie zdawał sobie sprawy z konsekwencji swojego zachowania. Dodał, za każdym razem znajdował się pod wpływem alkoholu. Wyraził skruchę i przeprosił za swoje zachowanie.

Wczoraj 24-latek został przewieziony do prokuratury. Policjanci wnioskują o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci policyjnego dozoru.

Za popełnione przestępstwo mieszkańcowi Barczewa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Oceń
Autor: del

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Rzecznik Praw Obywatelskich przerywa kampanię kłamstw niemieckiej telewizji ZDF

  Karol Tendera - były więzień niemieckiego obozu końcentracyjnego Auschwitz - wraz z prawnikami ze stowarzyszenia Patria Nostra wciąż... Zobacz więcej »
  • .

  Sto pytań do władz obecnej Warszawy Sergiusza Piaseckiego - wernisaż wystawy w Gietrzwałdzie

  Polski pisarz Sergiusz Piasecki opuścił zdominowaną przez komunistów przy wsparciu Armii Czerwonej ojczyznę w 1946 roku. Tuż przed... Zobacz więcej »
  • 22/08/2017 13:25
  • 1
  • Express.olsztyn.pl

  Polecane firmy

  Reklama konta firmowego