Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Kolejny piroman zatrzymany. Tym razem celem były śmietniki

 • 09/08/2017 09:05
 • 0

W ręce policji wpadł 24-letni mieszkaniec Barczewa, podejrzany o podpalenie kilku śmietników. Straty, jakie spowodował to ponad 2 tys. złotych.

W miniony piątek do Komisariatu Policji w Barczewie wpłynęło zawiadomienie o zniszczeniu kilku śmietników na terenie miasta. Sprawca bądź sprawcy podpalili pojemniki powodując straty o łącznej wartości ponad 2 tys. złotych.

- Kryminalni natychmiast zajęli się wyjaśnianiem okoliczności tych zdarzeń. Na podstawie uzyskanych informacji oraz biorąc pod uwagę porę, a także sposób działania sprawcy, typowali osoby, które mogły mieć związek z tymi zdarzeniami. Szereg czynności, które wykonali doprowadziły ich do 24-letniego mieszkańca Barczewa. Mężczyzna został zatrzymany - informuje oficer prasowy z KWP w Olsztynie.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu łącznie 5 zarzutów - cztery zniszczenia mienia oraz jedno usiłowania zniszczenia mienia.

Mężczyzna przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Jak tłumaczył, nie zdawał sobie sprawy z konsekwencji swojego zachowania. Dodał, za każdym razem znajdował się pod wpływem alkoholu. Wyraził skruchę i przeprosił za swoje zachowanie.

Wczoraj 24-latek został przewieziony do prokuratury. Policjanci wnioskują o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci policyjnego dozoru.

Za popełnione przestępstwo mieszkańcowi Barczewa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Oceń
Autor: del

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Dmitrii A. oskarżony o zabójstwo kobiety w Dobrym Mieście

  Z zebranego materiału dowodowego wynika, iż Dmitrii A. w dniu 4 maja 2017 r. nad ranem zjawił się w mieszkaniu pokrzywdzonej... Zobacz więcej »

   Prawomocne areszty za handel dopalaczami

   Śledztwo w tej sprawie zostało wszczęte 25 września przez Prokuraturę Rejonową Olsztyn-Północ. Związane ono było z czynnościami... Zobacz więcej »
   • 12/12/2017 12:54
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

   Olsztyński dworzec po remoncie. Zobacz wizualizację!

   Na wizualizacjach widać zmodernizowaną i wyremontowaną halę części kolejowej dworca. Brak jest szpetnych budek sklepowych, dzięki... Zobacz więcej »
   • 12/12/2017 11:53
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

   Polecane firmy

   Reklama konta firmowego