Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Komornik "od ciągnika" wydalony z zawodu!

 • 24/07/2017 13:50
 • 0

W styczniu 2015 r. Express Olsztyn jako pierwszy w Polsce poruszył na swoich łamach temat komornika, który zawłaszczył ciągnik niewinnego rolnika spod Mławy i sprzedał go potem za połowę jego wartości. Radosław Zaremba - bo o nim mowa - nigdy nie był niczyim dłużnikiem, co usiłował wytłumaczyć prowadzącemu egzekucję (byłemu już) asesorowi, Michałowi K. Jego tłumaczenia na nic się jednak nie zdały - ciągnik został z gospodarstwa wywieziony na lawecie. W konsekwencji rolnik stracił możliwość zarobkowania i zawisło nad nim widmo zwrotu unijnej dotacji, uzyskanej na zagrabiony ciągnik. Asesor Michał K. pracował w znanej łódzkiej kancelarii prowadzonej przez komornika Jarosława K. Teraz możemy napisać "byłego komornika", gdyż 14 lipca zakończyło się postępowanie dyscyplinarne przeciwko niemu, prowadzone przez Krajową Radę Komorniczą.

- Komisja Dyscyplinarna przy Krajowej Radzie Komorniczej orzeczeniem z dnia 14 lipca 2017 r. wydaliła z zawodu komornika sądowego Jarosława K. w związku z zarzutami nieprawidłowości, w tym brakiem nadzoru nad przebiegiem prowadzonych czynności egzekucyjnych, m.in. w sprawie, w której dokonano zajęcia i sprzedaży ciągnika rolnika spod Mławy niebędącego dłużnikiem.

Postępowanie prowadzone było z wniosku Ministra Sprawiedliwości i Krajowej Rady Komorniczej, która sprawuje nadzór nad komornikami niezależnie od nadzoru sprawowanego przez Ministra Sprawiedliwości i prezesów sądów. Orzeczenie nie jest prawomocne - czytamy w lakonicznym komunikacie Krajowej Rady Komorniczej.

Dodajmy, z wnioskiem do ministra sprawiedliwości wystąpiła obecna senator, a ówczesna poseł Lidia Staroń.

Kłopoty ma też nadgorliwy były asesor, Michał K. Prokuratura postawiła mu już zarzuty przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej w związku z prowadzonymi postępowaniami egzekucyjnymi oraz zarzut ukrywania majątku, a Krajowa Rada Komornicza skreśliła go z listy asesorów.

W tej sprawie także interweniowała senator Staroń.

- Potraktujemy tego komornika jak zwykłego przestępcę - obiecywał już na początku całej tej bulwersującej sprawy mec. Lech Obara z olsztyńskiej kancelarii prawnej, pełnomocnik zarówno pokrzywdzonego Radosława Zaremby, jak i innej ograbionej przez te kancelarię osoby - Katarzyny Walkowskiej z Sieradza, której sprawę opisywaliśmy TU

Wygląda na to, że mecenas słowa dotrzymał, a jego wieloletnia walka z bezprawiem komorniczym zaczęła przynosić realne skutki. Tym bardziej, że to jeszcze nie koniec roszczeń wobec nieuczciwych komorników.

- Będziemy się także ubiegać o odszkodowanie w wysokości 200 tys zł - informuje mecenas. - To zadośćuczynienie za straty moralne mojej rodziny, a także kłopoty z dalszym prowadzeniem gospodarstwa - dodaje pokrzywdzony rolnik, Radosław Zaremba.

 

 

Oceń
Autor: amark

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

Rok 2019 rokiem Anny Walentynowicz

15 sierpnia 2019 r. przypada 90. rocznica urodzin Anny Walentynowicz, wybitnej działaczki niepodległościowej Wolnych Związków... Zobacz więcej »
 • 21/07/2018 11:05
 • 0
 • Express.olsztyn.pl

  Tragedia na torach. Ofiarą kobieta

  Do tragedii doszło w pobliżu Unieszewa między Naterkami a Biesalem. Piesza zginęła na miejscu. Policjanci wyjaśniają przyczyny... Zobacz więcej »
  • 21/07/2018 10:43
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

  Na ratunek jeleniowi

  Nie tylko psy i koty wpadają w tarapaty. Okazuje się też że zwierzęta leśne też bywają gapowate. Tym razem gapą okazał się... Zobacz więcej »
  • 21/07/2018 09:28
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

  Polecane firmy

  Reklama konta firmowego