Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Koniec miesięcznic smoleńskich i co dalej?

  • 11/02/2018 09:15
  • 6

Nasz warmińsko-mazurski region i sam Olsztyn jest terenem, gdzie temat smoleńsko-katyński jest nieco bagatelizowany i przemilczany, z wyjątkiem środowiska rodzin katyńskich oraz lokalnej prawicy. Od kilku lat często zastanawiam się, dlaczego tak się dzieje. Moje spostrzeżenia nie są otymistyczne. Pierwsze lata po tym tragicznym wydarzeniu próbowano w mediach lewicowo-liberalnych ośmieszyć tragedię, zmarginalizować ją, a nawet wmówić karkołome, nielogiczne i fałszywe stwierdzenie, iż była to zwykła katastrofa lotnicza.

Moje środowisko naukowo-historyczno-psychologiczne nie mogło znieść tego kłamliwego i zmanipulowanego podejścia do wydarzenia, gdzie w ciągu kilku sekund straciliśmy 96 osób najważniejszych w państwie, na czele ze ś.p. prezydentem prof. Lechem Kaczyńskim.

Jednak przez kolejne lata rządów zdrajców, na czele z polskojęzycznym Donaldem Tuskiem "zabawa i igrzyska dla ludu" były kontynuowane, ale ...cierpliwość zwykłych ludzi pomału się wyczerpywała. Od roku 2015 ustala się winnych i obawiam się, że kamerdyner kanclerz  nie powinien nigdy już powracać do znienawidzonej przez siebie Polski, lecz szukać lokum na jakichś ciepłych wyspach.

Jak jest odniesienie do meritum tematu "koniec miesięcznic ...", to w samym już Olsztynie stosowne urzędy powinny zrobić to co do nich należy przed okrągłą 8 rocznicą tej tragedii. Należy stosownie do wagi tej tragicznej rocznicy godnie przygotować miasto do obchodów, zadbać by placówki szkolne należycie przygotowane były z programem artystycznym w z związku z powagą tego dnia. Nie wyobrażam sobie, by ta rocznica była tylko pijarem przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi.

Myślę, że czas w naszym mieście skończyć z ignorancją i zamiataniem pod dywan największej tragedii powojennej w Polsce.

My jako środowisko patriotyczno-kombatanckie dokładnie to wszystko będziemy monitorować, bo jeśli będziemy milczeć, to kamienie wołać zaczną.

Tak więc życzę w imieniu mego środowiska owocnych przygotowań do tej bardzo ważnej, choć bolesnej rocznicy.

Oceń
Autor: Aleksandra Greune

KOMENTARZE

sygnalista 11/02/2018 13:46
Będą Nowenny? http://natemat.pl/229677,zielinski-urzadza-w-bialymstoku-nowenny-niepodleglosci-dla-policjantow
kir 11/02/2018 16:00
Pani autorko, pani naprawdę chyba zaczyna tracić kontakt z rzeczywistością. "Rządy zdrajców", "polskojęzyczny Donald Tusk", "kamerdyner kanclerz" - co jeszcze pani wymyśli? Co to znaczy - przygotować miasto do obchodów kolejnej rocznicy katastrofy? Jak wyobraża sobie pani "program artystyczny" przygotowany przez szkoły? Co na ten program miałoby się złożyć? Jakie to pani "środowisko naukowo-historyczno-psychologiczne"? Chociaż ten ostatni człon określenia środowiska (psychologiczne), byłby w stanie zaakceptować. Pod warunkiem, że psychologię zamienimy na psychiatrię. Pisze pani: "Nie wyobrażam sobie, by ta rocznica była tylko pijarem przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi." Nie zauważa pani, że ten "pijar" dotyczy tylko jednego ugrupowania? Że każda "miesięcznice" to właśnie pijar? Zaczną "wołać kamienie"? Jako środowisko ich użyjecie ? Przeciwko komu? Nie widzi pani, ze coraz większa grupa ludzi ma dosyć tych "obchodów"? Nie robi się pani głupio słysząc od lat, że "jesteśmy coraz bliżej"? Dobrze się pani czuje ze świadomością, tego, że przy każdej uroczystości z udziałem wojska, nawet jeśli to obchody powstania śląskiego, wielkopolskiego, czy rocznicy września, musi być i apel smoleński? Radziłbym szczerze - skoro pani środowisko jest także "psychologiczne" - niechże zasięgnie pani porady kogoś z tego środowiska. na pewno nie zaszkodzi...
Banko 11/02/2018 23:00
kirze, do ciebie też zbliża się lasek (nie Maciej) Birnam.
kir 12/02/2018 09:09
Gałęzie już ścięte, panie Banko?
jan 12/02/2018 08:46
kirze, wyleciały ci karty i ruble z dziurawej kieszeni. O, i jeszcze kupony totolotka.
Mama 12/02/2018 21:21
Kir chyba sie nakiral kleju?

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

    Hiszpański portal nie chce przeprosić za polskie obozy

    Niestety, redakcja Playgroundmag.net nie kwapi się do zmiany słów o „polskich obozach koncentracyjnych”, przechodząc w swym... Zobacz więcej »
    • 27/05/2018 10:40
    • 0
    • Express.olsztyn.pl

      Na ratunek lasom

      Akcja opryskiwania lasu z samolotów obejmie osiem nadleśnictw nadzorowanych przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Olsztynie... Zobacz więcej »