Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Koniec miesięcznic smoleńskich i co dalej?

 • 11/02/2018 09:15
 • 6

Nasz warmińsko-mazurski region i sam Olsztyn jest terenem, gdzie temat smoleńsko-katyński jest nieco bagatelizowany i przemilczany, z wyjątkiem środowiska rodzin katyńskich oraz lokalnej prawicy. Od kilku lat często zastanawiam się, dlaczego tak się dzieje. Moje spostrzeżenia nie są otymistyczne. Pierwsze lata po tym tragicznym wydarzeniu próbowano w mediach lewicowo-liberalnych ośmieszyć tragedię, zmarginalizować ją, a nawet wmówić karkołome, nielogiczne i fałszywe stwierdzenie, iż była to zwykła katastrofa lotnicza.

Moje środowisko naukowo-historyczno-psychologiczne nie mogło znieść tego kłamliwego i zmanipulowanego podejścia do wydarzenia, gdzie w ciągu kilku sekund straciliśmy 96 osób najważniejszych w państwie, na czele ze ś.p. prezydentem prof. Lechem Kaczyńskim.

Jednak przez kolejne lata rządów zdrajców, na czele z polskojęzycznym Donaldem Tuskiem "zabawa i igrzyska dla ludu" były kontynuowane, ale ...cierpliwość zwykłych ludzi pomału się wyczerpywała. Od roku 2015 ustala się winnych i obawiam się, że kamerdyner kanclerz  nie powinien nigdy już powracać do znienawidzonej przez siebie Polski, lecz szukać lokum na jakichś ciepłych wyspach.

Jak jest odniesienie do meritum tematu "koniec miesięcznic ...", to w samym już Olsztynie stosowne urzędy powinny zrobić to co do nich należy przed okrągłą 8 rocznicą tej tragedii. Należy stosownie do wagi tej tragicznej rocznicy godnie przygotować miasto do obchodów, zadbać by placówki szkolne należycie przygotowane były z programem artystycznym w z związku z powagą tego dnia. Nie wyobrażam sobie, by ta rocznica była tylko pijarem przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi.

Myślę, że czas w naszym mieście skończyć z ignorancją i zamiataniem pod dywan największej tragedii powojennej w Polsce.

My jako środowisko patriotyczno-kombatanckie dokładnie to wszystko będziemy monitorować, bo jeśli będziemy milczeć, to kamienie wołać zaczną.

Tak więc życzę w imieniu mego środowiska owocnych przygotowań do tej bardzo ważnej, choć bolesnej rocznicy.

Oceń
Autor: Aleksandra Greune

KOMENTARZE

sygnalista 11/02/2018 13:46
Będą Nowenny? http://natemat.pl/229677,zielinski-urzadza-w-bialymstoku-nowenny-niepodleglosci-dla-policjantow
kir 11/02/2018 16:00
Pani autorko, pani naprawdę chyba zaczyna tracić kontakt z rzeczywistością. "Rządy zdrajców", "polskojęzyczny Donald Tusk", "kamerdyner kanclerz" - co jeszcze pani wymyśli? Co to znaczy - przygotować miasto do obchodów kolejnej rocznicy katastrofy? Jak wyobraża sobie pani "program artystyczny" przygotowany przez szkoły? Co na ten program miałoby się złożyć? Jakie to pani "środowisko naukowo-historyczno-psychologiczne"? Chociaż ten ostatni człon określenia środowiska (psychologiczne), byłby w stanie zaakceptować. Pod warunkiem, że psychologię zamienimy na psychiatrię. Pisze pani: "Nie wyobrażam sobie, by ta rocznica była tylko pijarem przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi." Nie zauważa pani, że ten "pijar" dotyczy tylko jednego ugrupowania? Że każda "miesięcznice" to właśnie pijar? Zaczną "wołać kamienie"? Jako środowisko ich użyjecie ? Przeciwko komu? Nie widzi pani, ze coraz większa grupa ludzi ma dosyć tych "obchodów"? Nie robi się pani głupio słysząc od lat, że "jesteśmy coraz bliżej"? Dobrze się pani czuje ze świadomością, tego, że przy każdej uroczystości z udziałem wojska, nawet jeśli to obchody powstania śląskiego, wielkopolskiego, czy rocznicy września, musi być i apel smoleński? Radziłbym szczerze - skoro pani środowisko jest także "psychologiczne" - niechże zasięgnie pani porady kogoś z tego środowiska. na pewno nie zaszkodzi...
Banko 11/02/2018 23:00
kirze, do ciebie też zbliża się lasek (nie Maciej) Birnam.
kir 12/02/2018 09:09
Gałęzie już ścięte, panie Banko?
jan 12/02/2018 08:46
kirze, wyleciały ci karty i ruble z dziurawej kieszeni. O, i jeszcze kupony totolotka.
Mama 12/02/2018 21:21
Kir chyba sie nakiral kleju?

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Po katastrofie CAS-y

  - Zdobywamy doświadczenia w terenie, który znamy jak własną kieszeń. Dzięki dobrej znajomości regionu, w którym przebywamy na co... Zobacz więcej »
  • 17/11/2018 09:29
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

   Szedł środkiem jezdni, pijany i bez odblasków

   Wczoraj około godziny 20.00 do oficera dyżurnego ełckiej komendy zadzwonił kierowca, który powiedział, że o mało nie potrącił... Zobacz więcej »
   • 17/11/2018 08:42
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

    Pługi i piaskarki przygotowane do ataku

    Olsztyński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ma do odśnieżania 1317 km dróg krajowych na terenie województwa... Zobacz więcej »
    • 17/11/2018 08:27
    • 0
    • Express.olsztyn.pl
    • .

    Wniosek do Prezydenta Miasta Olsztyna

                                           ... Zobacz więcej »
    • 17/11/2018 08:18
    • 3
    • warmiak

     Czas na nową kadencję

     Kadencja samorządów kończy się dziś, czyli w piatek 16 listopada. Zgodnie z przepisami, w ciągu siedmiu dni powinny ukonstytuować... Zobacz więcej »
     • 16/11/2018 15:34
     • 0
     • Express.olsztyn.pl

      Mężczyzna, który śmiertelnie potrącił pieszego pod Dobrym Miastem sam zgłosił się na policję

      Na miejscu śmiertelnego potrącenia pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci ruchu drogowego oraz technik kryminalistyki. Podczas... Zobacz więcej »
      • 16/11/2018 11:29
      • 0
      • Express.olsztyn.pl

      Polecane firmy

      Reklama konta firmowego