Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Kradła sprzęt medyczny, aby spłacić swoje długi w chwilówkach

  • 17/03/2018 09:54
  • 4

Wpadła w spiralę długów. 47-letnia mieszkanka Olsztyna zatrudniona w jednym z olsztyńskich szpitali wynosiła ze swojego miejsca pracy drogocenną aparaturę. Skradziony sprzęt trafiał pod zastaw do lombardów – uzyskane pieniądze miały pokryć długi, w które wplątała się pracownica.


Cała sprawa zaczęła się w październiku ubiegłego roku. Olsztyńscy policjanci przyjęli zawiadomienie o kradzieży sprzętu medycznego z jednego z olsztyńskich szpitali. Z oddziału szpitalnego zniknęły trzy pompy strzykawkowe warte ponad 10 tyś. zł.. W pierwszej chwili, personel próbował szukać zaginionego sprzętu na własną rękę, a gdy to nie przyniosło rezultatu, powiadomili policję.

Sprawa nabrała rozpędu na początku marca. Wówczas funkcjonariusze ustalili, że sprawcą zuchwałej kradzieży prawdopodobnie jest 47-latka, która do chwili obecnej pracowała na szpitalnym oddziale, z którego zniknął sprzęt medyczny.

14 marca policjanci pojechali do szpitala, w którym pracowała kobieta. Sanitariuszka widząc funkcjonariuszy, już wiedziała, że przyszli oni w konkretnej sprawie. Roztrzęsiona kobieta od razu przyznała się do kradzieży pomp strzykawkowych. Podczas przesłuchania wyszły na jaw kolejne przestępstwa – przyznała się również do kradzieży służbowego telefonu komórkowego i aparatu fotograficznego należącego do jednego z lekarzy.

Swoje zachowanie 47-latka tłumaczyła koniecznością spłacenia zobowiązań, które zaciągnęła w tzw. „kredytach – chwilówkach”. Kobieta przyznała się do zarzucanych jej czynów, zobowiązała się do naprawienia wyrządzonej szkody i poddała się dobrowolnie karze. Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież może grozić jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Oceń
Autor: Express.olsztyn.pl

KOMENTARZE

JAM 17/03/2018 15:24
Dokąd prowadzi życie na kredyt? Do więzienia
Bogusław Owoc 17/03/2018 20:59
A w przypadku państwa?
Możejko Iwona 18/03/2018 01:27
Bez żadnych konsekwencji, oddanie Polski w ręce kredytodawców, banksterów i mocodawców P. J. Danielsa. ... A może do Judeopolonii? Zresztą Konstytucja komunistów zdjęła odpowiedzialność z "chuliganów" i te immunitety....
Możejko Iwona 18/03/2018 12:42
Przeraża mnie brak opieki państwa nad starymi obywatelami, którym nie starcza na leki, chleb. Są zmuszeni do pożyczania pieniędzy w lichwiarskich "Providentach" i in. W skali kraju to mln. zł. zadłużenia. A lichwa nie śpi. Jaka rada dla bankiera P. Premiera M. Morawieckiego, który odmówił nam spotkania w sprawie wypompowania mld. zł. z budżetu państwa i od właścicieli SM? Polski bank do kreacji pieniądza, tanich kredytów i rozliczeń dla wszystkich Polaków. Tylko czy właściciele lichwiarskiego długu, który zaciągnęli nieudacznicy od 89 r. - POZWOLĄ?

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

Jeden wypadek, trzy kolizje. Winna zmiana pogody?

W poniedziałek na terenie powiatu piskiego doszło do trzech kolizji i jednego wypadku drogowego. Już po godz. 9:00 funkcjonariusze... Zobacz więcej »
  • 17/07/2018 10:54
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

    Niechciani przez wójta Kasprowicza, docenieni przez prezydenta i Solidarność

    W Gietrzwałdzie atakowani za swoją działalność. W Polsce docenieni. Bożena Reszka i Jacek Adamas, zwolnieni z pracy przez wójta... Zobacz więcej »