Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Krajobraz mojego miasta

  • 05/01/2018 08:45
  • 0

Ruszyła ogólnopolska kampania społeczna, której celem jest zwrócenie uwagi na problem chaosu reklamowego i właściwego planowania przestrzeni miejskiej.

W grudniu Narodowy Instytut Dziedzictwa zainaugurował kampanię społeczną "Krajobraz mojego miasta", poruszającą wciąż aktualny problem, jakim jest wygląd polskich miast, miasteczek a nawet wsi.

- Kampania nie ma zastąpić narzędzi prawnych służących kształtowaniu harmonijnej przestrzeni - mówią organizatorzy akcji. - Jest to raczej działanie edukacyjne. Chcemy uwrażliwić lokalne społeczności na kwestie harmonii i estetyki przestrzeni, w których wspólnie uczymy się, pracujemy i żyjemy.

Najważniejszym elementem kampanii jest film szkoleniowy "Krajobraz mojego miasta" przygotowany przez Narodowy Instytut Dziedzictwa we współpracy z  Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

W filmie - oprócz szeregu rozwiązań dotyczących powierzchni reklamowych - znaleźć można także wskazówki odnoszące się do małej architektury, rynków, miejsc handlowych, strefy sacrum, estetyki ulic oraz zieleni miejskiej. Przedstawione w materiale problemy oraz działania mogą stać się inspiracją do tego, jak dbać o dziedzictwo kulturowe i ład w przestrzeni publicznej. Film prezentuje wiele dobrych przykładów i rozwiązań, które warto wprowadzić w życie. Jest dostępny na stronie krajobrazmojegomiasta.pl

Oceń
Autor: Express.olsztyn.pl

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  • .

Kolejna przydomowa fabryka zlikwidowana

  W czwartek w godzinach rannych na jednej z dróg powiatu, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej mazdę. Podczas przeszukania... Zobacz więcej »
  • 21/10/2018 08:45
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

Polecane firmy

Reklama konta firmowego