Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Kto załapie się na inwestora?

 • 11/03/2013 22:58
 • 0

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Olsztynie szykuje się do poszukiwania inwestora prywatnego w planowanej budowie kombinatu ciepłowniczego, który ma w przyszłości świadczyć dostawy ciepła do miejskiej sieci. Czy znajdzie? Na to pytanie bardzo trudno odpowiedzieć.

W poniedziałek, 11 marca dokonano otwarcia kopert z wnioskami chętnych na inwestorów do budowy kombinatu. To dopiero pierwszy etap. Zgłosiło się osiem firm za całego świata. Tak, świata, bo chętni do podpisania umowy partnerstwa publiczno-prywatnego są m. in. z Francji, Korei i Hiszpanii.

W kolejności otwierania kopert z wnioskami są:
– POSCO ENGINEERING&CONSTRUCTION CO. LTD. Korea
– Konsorcjum firm z udziałem: DALIKA TERM SA; DALKIA Poznań SA; DALKIA POZNAŃ ZESPÓŁ ELEKTROCIEPŁOWNI SA Polska
– Konsorcjum firm z udziałem REMONDIS sp. z o.o.; REMONDIS WASTE TO ENERGY sp. z o.o. Polska
– Konsorcjum firm z udziałem NDI SA; NDI HOTEL MANAGMENT sp. z o.o.; BESIX
GROUP SA Polska-Belgia
– GDF SUEZ ENERGIE SERVICE SA Francja
– STRABAG sp. z o.o. Polska
– ENERGA KOGENERACJA sp. z o.o. Polska
– ABEINSA INGENIERIA Y CONSTRUCCIÕN INDUSTRIAL SA Hiszpania

To chętni do wystartowania w przetargu. Z tej grupy, jak poinformowała Agata Kozłowska z kancelarii prawnej w Warszawie, specjalista z zakresu prawa dotyczącego partnerstwa publiczno-prywatnego, wybranych zostanie pięć firm. Wybrańcy dopuszczeni zostaną do tzw. dialogu konkurencyjnego. Jeśli wszystkie procedury pójdą sprawnie to mniej więcej za rok o tej samej porze powinna być podpisana umowa partnerstwa publiczno-prywatnego. Istnieje jednak małe ryzyko, że żaden z oferentów nie okaże się na tyle dobry, by podołać warunkom stawianym przez MPEC.

– Na razie wszystko jest wielką niewiadomą. Dopiero, co otworzyliśmy koperty i musimy sprawdzić, czy firmy dostarczyły wszystkie wymagane dokumenty i poprawnie wypełniły wnioski  – stwierdza prezes MPEC Konrad Nowak.

Oceń
Autor: BN

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Krzysztof Wyszkowski komentuje wizytę szefa MSZ Niemiec w Auschwitz: - Przybył pouczać Polaków

  - To się nazywa germańska buta - niemiecki minister SZ przybywa do Auschwitz, żeby pouczać Polaków! Mam nadzieję, że minister... Zobacz więcej »
  • 21/08/2018 09:14
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

  Nowe tygrysy zaryczały w wojskowej stolicy Polski

  Bieg Tygrysa to zawody, które mają promować nie tylko wojskowość i służbę w Siłach Zbrojnych RP, ale również aktywny sposób... Zobacz więcej »
  • 21/08/2018 08:13
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

   Ponad 100 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym i na podwójnym gazie

   W trakcie kontroli policjanci poddali 46-letniego kierowce badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Funkcjonariusze nie... Zobacz więcej »
   • 21/08/2018 07:59
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

   Polecane firmy

   Reklama konta firmowego