Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Kto zrobił sobie prywatne składowisko odpadów?

  • 01/12/2013 20:15
  • 4

Przypomnijmy, że wczoraj pisaliśmy o odkryciu, jakiego dokonał jeden z naszych czytelników, podczas wypadu na grzyby. W okolicach Starego Wrócikowa natknął się na ogromne wysypisko odpadów przemysłowych, pochodzących z jakiegoś warszatu samochodowego. Czyja to sprawka?

 

Postanowiliśmy pojechać na miejsce. Czy rzeczywiście obszar nielegalnego wysypiska odpadów pod Barczewem jest tak duży? Nie łatwo tam dojechać. Jeszcze trudniej w ogóle trafić. Najpierw, nie wjeżdżając jeszcze do samego miasta, kierujemy się na Wrócikowo, a następnie na Stare Wrócikowo. Przejeżdżamy wieś, mijamy były PGR. Droga robi się coraz gorsza, węższa i bardziej wyboista. Na rozwidleniu dróg wzdłuż rzeki Wadąg, skręcamy w lewo. Dalej prosto, dojeżdżamy na górkę. Potem kawałek piechotą w dół. I oto mamy.

Wielkie pryzmy starych części i elementów samochodowych. Można tutaj znaleźć wszystko. Góry śmieci mają kilka metrów wysokości. Co może znajdować się pod plastikami? Może beczki z przepracowanym olejem? Wokół porozrzucane m.in. gumowe dywaniki samochodowe. Co ciekawe, w idealnym stanie.

Od drugiej strony wysypiska widoczna droga. Gliniasta, mazista, do pokonania tylko dobrym samochodem terenowym lub ciągnikiem. Nic więcej nie jest w stanie nią dojechać. Świeże ślady dużego bieżnika zdradzają, ze ktoś "odwiedził" zakątek w przeciągu kilku dni. I odwiedza go często, sądząc po stanie tego "dzikiego" dojazdu, który prowadzi prawdopodobnie aż do Łęgajn.

Jutro spytamy władz Barczewa, czy wiedzą o tym, co się dzieje w okolicach rzeki i co zamierzają z tym zrobić.

Oceń
Autor: kng

KOMENTARZE

del 01/12/2013 21:03
Ale by Chińczycy dużo kapci zrobili z tego plastiku. Na pół prowincji by starczyło. A bez żartów, chamówa po prostu.
Tutejszy. 02/12/2013 07:39
Skandal!!! Teraz widać jak wygląda utylizacja starych pojazdów za którą płacimy oddając auto na złom. A do tego rzeka Wadąg w pobliżu - Szok!!!
Jacek 02/12/2013 07:41
A może w pobliżu jest jakaś dziupla,w której są demontowane na części samochody? Towar niechodliwy jest wyrzucany i już
Piotr Kowalski 02/12/2013 09:53
Jest to dowód absurdu ekonomicznego magistratu i drogiego monopolu OZK – bezzasadnie podniesiono około 300% (1 lipca 2013) podatek śmieciowy dla przedsiębiorczości. Aktualnie zadaję pytanie: dlaczego wbrew prawu RM nie pozwala (od lipca 2013) przedstawić analizę. Dzikie wysypisko jest korzystne dla Wydziału Środowiska UM Olsztyn, aby był pretekst do dalszego podniesienia podatku śmieciowego, oraz realizacji idiotyzmu za około 360 mln zł megaprojektu ZGOKu. Pokazane odpady są własnością Olsztyna, chcieli mieć podatek śmieciowy to niech sprzątają.

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

    Zimowe ptakoliczenie w skansenie

    Wszystkich, którzy chcieliby lepiej poznać ptaki zimujące obok nas, muzeum w Olsztynku zaprasza na spacer ornitologiczny pod okiem... Zobacz więcej »
    • 21/01/2018 09:42
    • 0
    • Express.olsztyn.pl

      Najlepsze życzenia dla babci i dziadka

      Współczesne babcie i dziadkowie różnią się jednak od tych sprzed ponad pół wieku. Babcia nie jest siwą kobietą w okularach... Zobacz więcej »