Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Mężczyzna, który śmiertelnie potrącił pieszego pod Dobrym Miastem sam zgłosił się na policję

 • 16/11/2018 11:29
 • 0

13 listopada wieczorem dyżurny policji z Dobrego Miasta otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło między Dobrym Miastem a Nową Wsią Małą. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że kierujący samochodem osobowym potrącił mężczyznę, a następnie odjechał z miejsca wypadku. Poszkodowanemu pomocy udzielali inni uczestnicy ruchu drogowego, który zauważyli leżącego na jezdni 64-latka. Niestety, pomimo przeprowadzonej przez świadków zdarzenia akcji reanimacyjnej nie udało się przywrócić poszkodowanemu funkcji życiowych. Personalia kierowcy, który uciekł z miejsca zdarzenia są już znane. Mężczyzna sam zgłosił się na policję.

Na miejscu śmiertelnego potrącenia pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci ruchu drogowego oraz technik kryminalistyki. Podczas wykonywanych czynności policjanci zabezpieczyli kilka ważnych elementów pojazdu, który uczestniczył w tym tragicznym zdarzeniu. Z auta odpadł m.in. znaczek z logiem marki samochodu, jak również elementy ramki tablicy rejestracyjnej. Dzięki tym przedmiotom, już kilka godzin po zdarzeniu dobromiejscy policjanci znaleźli porzuconego na terenie miasta volkswagena, który uczestniczył w wypadku drogowym.

Funkcjonariusze ustalili adres zamieszkania właściciela pojazdu. Okazało się, że jest nim 25-letni mężczyzna, który mieszkał zaledwie kilkaset metrów dalej od miejsca, w którym porzucił swoje auto. Policjanci rozpoczęli poszukiwania podejrzanego o spowodowanie śmiertelnego wypadku. 25-latka nie było w mieszkaniu. Po kilku godzinach do Komisariatu Policji w Dobrym Mieście zgłosił się mężczyzna, który oświadczył, że to on jest sprawcą wypadku drogowego w którym zginął 64-letni mężczyzna.

Jak udało się ustalić policjantom, 25-letni kierowca vw odjechał z miejsca zdarzenia, ponieważ wpadł w panikę. Gdy z mediów dowiedział się, że poszkodowany w wypadku mężczyzna nie żyje, postanowił oddać się w ręce wymiaru sprawiedliwości, aby dokładnie wyjaśnić okoliczności, w jakich doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia.

Oprócz wyjaśnienia okoliczności wypadku, 25-latek będzie musiał również wytłumaczyć się z kierowania pojazdem mimo braku wymaganych uprawnień. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że nie posiada on prawa jazdy. Funkcjonariusze zatrzymali i osadzili mężczyznę w policyjnym areszcie. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje prokurator.

Oceń
Autor: Express.olsztyn.pl

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Znieważył bezdomną kobietę. Teraz sobie za to popracuje społecznie

  To postępowanie zostało zainicjowane przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który 27 lipca 2018 r... Zobacz więcej »

   Historia pewnej pralki

   Kilka dni temu do jednego z olsztyńskich centrów handlowych przyjechali mieszkańcy innego powiatu. Para miała zaplanowane zakupy, a... Zobacz więcej »
   • 13/12/2018 10:59
   • 0
   • del
   • .

   Quo Vadis Polsko czyli Mała Skarga

   Piotr Kubiak w latach 80 napisał setki wierszy i tekstów piosenek. Dopiero po wielu latach owe teksty znalazły się na płycie... Zobacz więcej »
   • 13/12/2018 08:13
   • 0
   • Express.olsztyn.pl
   • .

   Rękopis znaleziony w stanie wojennym

   Do generała[1] Za słowo kłamstwem splugawione, za mundur bratnią krwią splamiony, za ręce siłą rozłączone, za Naród... Zobacz więcej »
   • 13/12/2018 07:57
   • 1
   • warmiak

   Polecane firmy

   Reklama konta firmowego