Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

My nie ruszamy was, wy nie ruszacie nas. Pycha kroczy przed upadkiem

 • 07/04/2018 11:17
 • 3

W życiu osobistym, w relacjach międzyludzkich, również w polityce, ważne są od początku właściwe fundamenty i relacje oparte na prawdzie, choćby trudnej i bolesnej . To się zawsze opłaci, choć na wyniki czasami trzeba długo czekać.

Niestety, w naszym regionie pokutuje praktyka, która nigdy nie przyniesie zdrowych owoców. Bo zawsze zemszczą się stare grzeszki, złe moralne decyzje, brak postępowania prawdziwego państwowca itp. Staram się przestrzegać zasady wskazywania patologii, ale nieopisywania antybohatera regionu z imienia i nazwiska. Nie zawsze jednak to wychodzi. Z prostej przyczyny niedoskonałości natury ludzkiej, może się każdemu przydarzyć tkwienie w błędzie i marsz w zaparte. To już ułomność, która moim zdaniem powinna zostać powstrzymana.

Nie jest żadną tajemnicą, iż czołowe partie w regionie ze sobą rywalizowały i rywalizują, ale im bliżej wyborów, tym częściej mówi się wprost w kuluarach, że dogadały się w kwestiach personalnych, a tak zwane bicie piany nad pewnymi problemami ma na celu ochronę układu w mieście i pozostanie pewnych kontrowersyjnych osób na swoich stołkach. Szczególnie widać to momentami na comiesięcznych sesja Rady Miasta.

Nie wydaje się to dobrym symptomem, że osoby zatroskane o dobro naszego miasta mają na przykład wielkie problemy w zapisaniu się na rozmowę z wojewodą Arturem Chojeckim. Są zbywane, a mi przypomina to trochę czasy któregoś niezbyt rozgarniętego władcy, który na "audiencji" przyjmuje wyłącznie osoby mu schlebiające, ignorując osoby, którym leży na sercu dobro swojej małej ojczyzny. Myślę, że nie jest to w porządku - nie tak buduje się zaufanie wyborców i stwarza podwaliny pod zdrowe struktury państwowe.

Te "dworskie" zwyczaje pełne ignorancji i spychologii widać też dokładnie w sekretariacie Kuratora Oświaty Krzysztofa Marka Nowackiego. Nie można od dłuższego czasu doprosić się stosownych materiałów, nie mówiąc już o chwili rozmowy.

Możliwość rozmowy na antenie olsztyńskiego Radia również skutecznie blokuje trójka radnych lokalnej prawicy . Możliwość wypowiedzi ma osoba publiczna z kilkunastoletnią przynależnością do PZPR, natomiast jak dotąd skutecznie blokowane są osoby, które mogłyby zabrać głos w wielu kluczowych sprawach regionu.

Pycha kroczy przed upadkiem - tak należy spuentować takie postępowanie niektórych ważnych osobistości olsztyńskiej polityki. Żadne stare, zmurszałe struktury w rejonie nie ulegną eliminacji, jeśli pozostaną stare, patologiczne postawy klepania się po pleckach i widowiskowe rozdzieranie szat w drobnych kwestiach.

W kwestiach kluczowych Panowie Politycy bądżcie nieugięci. Na drobiazgi przyjdzie stosowny czas, czego oczywiście z całego serca życzy

Aleksandra Greune.

Oceń
Autor: Aleksandra Greune

KOMENTARZE

Komentarz 08/04/2018 08:43
NIc dodać, nic ująć.
wolnomyśliciel 09/04/2018 10:07
Wreszcie!!! Wreszcie prawica postępuje tak, jak wobec niej postępowano w olsztynie od zakończenia II wojny światowej
Obserwator 09/04/2018 23:22
Wreszcie? A wybory do samorządu i tak prawica w Olsztynie przerżnie. Może warto jednak zacząć myśleć....

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

Rok 2019 rokiem Anny Walentynowicz

15 sierpnia 2019 r. przypada 90. rocznica urodzin Anny Walentynowicz, wybitnej działaczki niepodległościowej Wolnych Związków... Zobacz więcej »
 • 21/07/2018 11:05
 • 0
 • Express.olsztyn.pl

  Tragedia na torach. Ofiarą kobieta

  Do tragedii doszło w pobliżu Unieszewa między Naterkami a Biesalem. Piesza zginęła na miejscu. Policjanci wyjaśniają przyczyny... Zobacz więcej »
  • 21/07/2018 10:43
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

  Na ratunek jeleniowi

  Nie tylko psy i koty wpadają w tarapaty. Okazuje się też że zwierzęta leśne też bywają gapowate. Tym razem gapą okazał się... Zobacz więcej »
  • 21/07/2018 09:28
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

  Polecane firmy

  Reklama konta firmowego