Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

My nie ruszamy was, wy nie ruszacie nas. Pycha kroczy przed upadkiem

 • 07/04/2018 11:17
 • 3

W życiu osobistym, w relacjach międzyludzkich, również w polityce, ważne są od początku właściwe fundamenty i relacje oparte na prawdzie, choćby trudnej i bolesnej . To się zawsze opłaci, choć na wyniki czasami trzeba długo czekać.

Niestety, w naszym regionie pokutuje praktyka, która nigdy nie przyniesie zdrowych owoców. Bo zawsze zemszczą się stare grzeszki, złe moralne decyzje, brak postępowania prawdziwego państwowca itp. Staram się przestrzegać zasady wskazywania patologii, ale nieopisywania antybohatera regionu z imienia i nazwiska. Nie zawsze jednak to wychodzi. Z prostej przyczyny niedoskonałości natury ludzkiej, może się każdemu przydarzyć tkwienie w błędzie i marsz w zaparte. To już ułomność, która moim zdaniem powinna zostać powstrzymana.

Nie jest żadną tajemnicą, iż czołowe partie w regionie ze sobą rywalizowały i rywalizują, ale im bliżej wyborów, tym częściej mówi się wprost w kuluarach, że dogadały się w kwestiach personalnych, a tak zwane bicie piany nad pewnymi problemami ma na celu ochronę układu w mieście i pozostanie pewnych kontrowersyjnych osób na swoich stołkach. Szczególnie widać to momentami na comiesięcznych sesja Rady Miasta.

Nie wydaje się to dobrym symptomem, że osoby zatroskane o dobro naszego miasta mają na przykład wielkie problemy w zapisaniu się na rozmowę z wojewodą Arturem Chojeckim. Są zbywane, a mi przypomina to trochę czasy któregoś niezbyt rozgarniętego władcy, który na "audiencji" przyjmuje wyłącznie osoby mu schlebiające, ignorując osoby, którym leży na sercu dobro swojej małej ojczyzny. Myślę, że nie jest to w porządku - nie tak buduje się zaufanie wyborców i stwarza podwaliny pod zdrowe struktury państwowe.

Te "dworskie" zwyczaje pełne ignorancji i spychologii widać też dokładnie w sekretariacie Kuratora Oświaty Krzysztofa Marka Nowackiego. Nie można od dłuższego czasu doprosić się stosownych materiałów, nie mówiąc już o chwili rozmowy.

Możliwość rozmowy na antenie olsztyńskiego Radia również skutecznie blokuje trójka radnych lokalnej prawicy . Możliwość wypowiedzi ma osoba publiczna z kilkunastoletnią przynależnością do PZPR, natomiast jak dotąd skutecznie blokowane są osoby, które mogłyby zabrać głos w wielu kluczowych sprawach regionu.

Pycha kroczy przed upadkiem - tak należy spuentować takie postępowanie niektórych ważnych osobistości olsztyńskiej polityki. Żadne stare, zmurszałe struktury w rejonie nie ulegną eliminacji, jeśli pozostaną stare, patologiczne postawy klepania się po pleckach i widowiskowe rozdzieranie szat w drobnych kwestiach.

W kwestiach kluczowych Panowie Politycy bądżcie nieugięci. Na drobiazgi przyjdzie stosowny czas, czego oczywiście z całego serca życzy

Aleksandra Greune.

Oceń
Autor: Aleksandra Greune

KOMENTARZE

Komentarz 08/04/2018 08:43
NIc dodać, nic ująć.
wolnomyśliciel 09/04/2018 10:07
Wreszcie!!! Wreszcie prawica postępuje tak, jak wobec niej postępowano w olsztynie od zakończenia II wojny światowej
Obserwator 09/04/2018 23:22
Wreszcie? A wybory do samorządu i tak prawica w Olsztynie przerżnie. Może warto jednak zacząć myśleć....

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Sąd przedłużył areszt dla podejrzanego o zabójstwo przy basenie w Olsztynie

  Paweł Z. został zatrzymany 26 lipca 2018 r. i otrzymał zarzut popełnienia zbrodni zabójstwa, do której miało dojść w Olsztynie pod... Zobacz więcej »
  • 16/01/2019 14:24
  • 0
  • Express.olsztyn.pl
  • .

  Zarzuty dla olsztyńskiego policjanta za niezasadne użycie broni i nieumyślne spowodowanie śmierci

  Jak wynika z zebranego w sprawie materiału dowodowego, feralnego dnia matka pokrzywdzonego zadzwoniła do Wojewódzkiego Centrum... Zobacz więcej »
  • 16/01/2019 13:26
  • 2
  • Express.olsztyn.pl

   Głos (rozsądku) Jacka Adamasa w sprawie zawieszenia Michała Rachonia

   My zaś poprosiliśmy o komentarze kilka osób, związanych zarówno z prawdziwą i nie za cudze pieniądze obroną demokracji oraz osób... Zobacz więcej »

    Pracownicy Biedronki przegrali z siecią przed sądem

    Proces w tej sprawie ruszył w marcu 2018 r. i toczył się przy drzwiach zamkniętych. Byli pracownicy Biedronki walczyli o... Zobacz więcej »
    • 16/01/2019 11:41
    • 0
    • Express.olsztyn.pl

    Jutro dowiemy się, dlaczego burzą naszą kulturę

    - Poruszymy problematykę miejskich pustostanów i braku koncepcji - a zwłaszcza woli - ich zagospodarowania przez władze miasta we... Zobacz więcej »
    • 16/01/2019 09:52
    • 0
    • Express.olsztyn.pl

     Zimowe ptakoliczenie w skansenie w Olsztynku

     Wszystkich, którzy chcieliby lepiej poznać ptaki zimujące obok nas, skansen w Olsztynku zaprasza na spacer ornitologiczny w ramach... Zobacz więcej »
     • 16/01/2019 09:21
     • 0
     • Express.olsztyn.pl

     Polecane firmy

     Reklama konta firmowego