Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Na podwójnym gazie wiózł 9-letniego syna z rozpoczęcia roku szkolnego

  • 05/09/2017 14:49
  • 0

To, niestety, nie była bezpieczna droga ze szkoły. Doświadczył tego 9-latek, którego tata miał 2,5 promila alkoholu w organizmie i wiózł go rano autem. Mało tego - spowodował kolizję i odjechał z miejsca zdarzenia. Kierowca stracił uprawnienie, a chłopiec trafił pod opiekę mamy.

Wczoraj rano oficer dyżurny mrągowskiej komendy otrzymał informację o kolizji drogowej, do której doszło w miejscowości Bagienice. Kierujący oplem nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i uderzył w tył volkswagena. Zgłaszający dodatkowo powiadomił, że sprawca nie zatrzymując się odjechał z miejsca zdarzenia. Nie udało mu się jednak uniknąć odpowiedzialności, ponieważ chwilę później został zatrzymany przez policję.

Podczas kontroli wyjaśniło się, dlaczego kierowca opla chciał uniknąć spotkania z  pokrzywdzonym.

Okazało się, że był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mało tego, mężczyzna w aucie na fotelu pasażera wiózł swoje 9-letnie dziecko. Wystraszonego chłopca, który wracał z rozpoczęcia roku szkolnego, policjanci przekazali pod opiekę mamy.

Mężczyzna za spowodowanie kolizji drogowej został ukarany mandatem. Dodatkowo będzie odpowiadał za popełnienie przestępstwa, jakim jest kierowanie w stanie nietrzeźwości. Według kodeksu karnego za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15. Kierowca stracił także prawo jazdy.

Oceń
Autor: del

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

Powódź w Braniewie. Obejrzyj zdjęcia dramatu!

W czwartek zakończono wstępną naprawę drogi w Tatarkach, która była całkowicie nieprzejezdna. Mieszkańcy, którzy byli odcięci... Zobacz więcej »
  • 23/09/2017 10:51
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

Polecane firmy

Reklama konta firmowego