Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Najlepsze życzenia dla babci i dziadka

 • 21/01/2018 09:25
 • 0

Dziś Dzień Babci, jutro świętują Dziadkowie. Choć wydaje się, że te święta istnieją "od zawsze", ich historia sięga lat 60 zeszłego wieku. Polskie babcie po raz pierwszy obchodziły swe święto w 1966 roku, a dziadkowie na swoje musieli czekać jeszcze 15 lat. O tym wyjątkowym dniu, babciom wypada zapomnieć, ale ich wnuczętom już nie!

Współczesne babcie i dziadkowie różnią się jednak od tych sprzed ponad pół wieku. Babcia nie jest siwą kobietą w okularach, dziergającą wnukom skarpetki, a dziadek to nie starszy pan z laseczką i sumiastym wąsem. Babcie i dziadkowie XXI wieku nie koncentrują się jedynie na wychowywaniu wnuków i uprawianiu działki, a są aktywni zawodowo, uprawiają sport i jeżdżą po świecie. Mają "wycelowane" w swoją grupę oferty wczasów, z których coraz chętniej korzystają. Nie zmieniło się jedynie to, że zawsze mają czas dla swoich wnuków, które mogą rozpieszczać do granic przyzwoitości, tłumacząc, że są właśnie od rozpieszczania, a od wychowania dzieci mają rodziców.

Większość wnuków z tego właśnie powodu doskonale pamięta o dzisiejszym i jutrzejszym święcie - życzenia, odwiedziny, kwiaty, czekoladki, laurka, drobny upominek... Wszystko w zależności od wieku i wysokości kieszonkowego. A jeśli babci nie można odwiedzić osobiście, to pozostaje telefon, mail, sms czy wiadomość na portalu społecznościowym. Wszak dziesiejsze babcie są z techniką za pan brat!

- Moja wnuczka jest za duża na robienie mi laurek – mówi zaprzyjaźniona z redakcją babcia. – Nie zmienia to jednak faktu, że zawsze pamięta o Dniu Babci. Gdy tylko mnie odwiedza, staram się odwdzięczyć za pamięć i miłość, którą mnie darzy, bo niezbyt często zdarzają się tak troskliwe młode damy jak moja Ala – dodaje uśmiechnięta "redakcyjna" babcia.

Nasze babcie nie wymagają od swoich wnuków jakichś wydziwionych prezentów czy pięknych wierszyków wyuczonych pod przymusem. One zadowolą się tym, że ktoś o nich pamięta. Dlatego jeśli ktoś zapomniał, to jest jeszcze czas. Babcie i dziadkowie naprawdę na to czekają!

Oceń
Autor: Express.olsztyn.pl

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Hiszpański portal nie chce przeprosić za polskie obozy

  Niestety, redakcja Playgroundmag.net nie kwapi się do zmiany słów o „polskich obozach koncentracyjnych”, przechodząc w swym... Zobacz więcej »
  • 27/05/2018 10:40
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

   Na ratunek lasom

   Akcja opryskiwania lasu z samolotów obejmie osiem nadleśnictw nadzorowanych przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Olsztynie... Zobacz więcej »
   • 27/05/2018 09:58
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

   Zakręt śmierci w Trękusku

   Tym razem na drodze nr 53 zderzyły się trzy samochody osobowe. Na szczęście obyło się bez ofiar śmiertelnych.  Przypomnijmy... Zobacz więcej »
   • 27/05/2018 09:30
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

   Polecane firmy

   Reklama konta firmowego