Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Nerwowość przed wyborami samorządowymi

  • 10/10/2018 14:29
  • 4

Wybory samorządowe są już praktycznie na finiszu. Większość potencjalnych wyborców ma już swych faworytów od dawna i sprawdza co najwyżej, czy widnieją na listach wyborczych, a jeśli tak, to jaki jest numer listy, z jakiego komitetu wyborczego i jaki jest numer na tej liście kandydatki lub kandydata.

Ja również oczywiście te oczywiste dane sprawdzam, ale pod kątem, co kandydat sobą reprezentuje.

Czy zbyt często i "pod publiczkę" nie zmienia poglądów? Czy nie pchał się zbyt mocno na pierwsze i ostatnie pozycje na listach? Czy jest gwarantem dobrych zmian, o których pisał w swym programie przedwyborczym? Czy będzie po uzyskaniu mandatu lojalny wobec swych wyborców? I wreszcie, czy jego pochodzenie jest bez zarzutu, czy nie było w bliskiej rodzinie donosicieli, zdrajców, komunistów zaprzedających swych rodaków i ludzi, dla których hasło "Bóg, Honor, Ojczyzna" to balast i nienormalność.

Na pewno są pewne sprawy, które mogą mnie i moich przyjaciół niepokoić.

Po pierwsze dysonans polegający na tym, iż na wielu listach różnych partii pierwsze i ostatnie pozycje zajmują osoby, które w ogóle nie powinny znaleźć się na listach.

Po drugie obecność kandydatów, którzy już rządzili i nic z tego dobrego nie wynikło, ale nie wyciągnęli z tego wniosku i dalej licząc na krótką pamięć wyborców "zaszturmowali" listy.

Moją uwagę przykuł też fakt, iż pewni kandydaci zbyt nachalnie prowadzili kampanię wyborczą, przez co w moich i nie tylko moich oczach stracili na "atrakcyjności" jako kandydaci.

Kto pilnie obserwował sesje Rady Miasta (ja obserwowałam czasami) temu w oczy rzucali się radni, którzy stosowali metody przychylności różnym korporacjom i silnym, a często nieciekawym podmiotom, co w oczach ludzi, kochającym swe małe ojczyzny dało dużo do myślenia.

Na liste wyborcze "wepchały" się też osoby, które wiele lat spędziły w PZPR czy ORMO.

Myślę, że po raz kolejny nie będę przez mojego, jak określiłam już roboczo "cenzoro-kresowiaka" odsądzona od czci i wiary. Na marginesie - sprawdziłam, iż nadal udziela się mimo wieku i innych obowiązków w internecie, jak za czasów zaawansowanej komuny, ale cieszy mnie, iż jest pracowity i konsekwentny w zwalczaniu antykomuny, bo ja też jestem z kolei konsekwentna w swoich tematach, także będzie jeszcze niejeden pojedynek na słowa.

Mam tylko nadzieję, iż wymiana zdań będzie odbywać się merytorycznie, a nie na zasadzie prób ośmieszania kogoś, przewagi formy nad treścią i innych niegodnych metod.

Co do wyborców - życzę Państwu dobrych wyborów, dania szansy ludziom godnym, słownym, nieugiętym, niezłomnym, którzy wybrani dadzą gwarancję dobrych zmian w regionie.

Kandydatom zaś skromności, pokory, twardego kręgosłupa, dobrej kondycji fizycznej i psychicznej, dobrego przygotowania do tej funkcji i lojalności wobec wyborców. 

Nie chcę więcej się rozpisywać, ale zachęcam wszystkich mieszkańców do pójścia na wybory samorządowe, które dotyczą naszych małych ojczyzn.

Oceń
Autor: Aleksandra Greune

KOMENTARZE

T34 10/10/2018 16:46
to za komuny był internet ?
kir 10/10/2018 18:51
"Myślę, że po raz kolejny nie będę przez mojego, jak określiłam już roboczo "cenzoro-kresowiaka" odsądzona od czci i wiary. Na marginesie - sprawdziłam, iż nadal udziela się mimo wieku i innych obowiązków w internecie, jak za czasów zaawansowanej komuny,...". Szanowna Pani, oto moja odpowiedź: 1. Jeżeli za cenzurę uważa Pani wskazywanie podstawowych błędów w pisanych przez siebie tekstach, to gratuluję spojrzenia na świat. 2. Jeżeli wskazywanie tych błędów, to odsądzanie od czci i wiary, cóż - widocznie czuje się Pani osobą, której nikt, w żadnym przypadku nie ma prawa zwrócić na cokolwiek uwagi. Jest takie niemieckie określenie podobnych osób: Besserwisser. 3. Za czasów "zaawansowanej komuny" (o ile taka w ogóle u nas była), faktycznie - jak już ktoś powyżej zwrócił uwagę - nie było w Polsce internetu. Za owych czasów, jak wszyscy - zawodowo pracowałem. To ujma? Żeby była jasność: w żadnych służbach, jak Pani by zapewne chciała. Wojskowa kategoria E, nie pozwoliłaby mi nawet na "bycie" strażakiem OSP. 4. Nie chce mi się dociekać, co Pani miała na myśli pisząc o moich "innych obowiązkach". Sądzę, że nic nikomu do tego, czym się zajmuje i jaki mam hobby. 5. Apeluje Pani o merytoryczną wymianę zdań. Niczego innego przecież nie robię - jeśli widzę u Pani istotny błąd, a popełnia je Pani w każdym tekście, wskazuję go. Czy to "niegodna metoda"? Przyznam, że zaskakuje mnie liczba merytorycznych błędów występujących w tych tekstach. W końcu kto jak kto, ale Pani powinna znać fakty z opisywanych przez siebie czasów. Tym bardziej, że wciąż apeluje Pani o prawdę. Mnie również o nią chodzi.
Obserwator 11/10/2018 21:29
No cóż, konstrukcja zdania, jakiej dokonała autorka tekstu, jest niefortunna, trzeba przyznać, chociaż wiadomo, co miała na myśli. Pan oczywiście nie przepuści okazji, by to wytknąć. Talentu Panu odmówić nie można i logicznego myślenia też, nie znaczy to jednak, że trzeba się z Panem zgadzać, co do strony merytorycznej. Inna sprawa, że pisząc teksty, które są publikowane na szerszym forum, trzeba je dopracować tak, by nie budziły tak oczywistych wątpliwości.
Kobiecino 13/10/2018 09:46
Łatwo obrzuca ta pani enigmatycznym błotkiem błotkiem kandydatów bazgrząc: "Po pierwsze dysonans polegający na tym, iż na wielu listach różnych partii pierwsze i ostatnie pozycje zajmują osoby, które w ogóle nie powinny znaleźć się na listach". Przy tym nie raczyła wymienić ani jednej tak negatywnej kandydatury wedle jej widzi mi się. Dzielna nadzwyczaj, a kadząca nieekologicznie społecznym zapaszkiem. Zatem swoich jakże ostrych ogólników nie podparła żadnym konkretem. Trzeba jej pomóc. Otóż na listach jest obok zacnych osób kilka przypadków pasujących do opinii autorki. Na liście komitetu P. Grzymowicza wielokadencyjna przewodnicząca samorządowej rady osiedla Pieczewo - Halina Mikulska. Przez wiele lat nie chciała znać zasad jawności samorządowych organów. Zabraniała i utrudniała wstęp na posiedzenia. Mimo jednoznacznych podpowiedzi prawnika i przewodniczącej rady miasta H. Ciunel. Wojewódzki sąd administracyjny na wniosek RPO rok temu musiał swym orzeczeniem ucywilizować tę paskudną postawę. Odnośnie wstępu to się udało, Część wymogów z udip nadal w kłopotach. Ta pani jest jednocześnie przewodniczącą innej rady osiedla - spółdzielczej. Tam wolny wstęp członka spółdzielni "Jaroty" jest niedopuszczalny! Na liście komitetu Cz. Małkowskiego dwie inne podobnie praktykujące antysamorządowe traktowanie obywateli - przewodnicząca rady osiedla Jaroty L. Jaczewska i członek R. Kordalski. Oni wespół z reszta tego samorządowego ciała dali w tym roku ciała ograniczając wstęp oraz wbrew art. 61 Konstytucji oraz Ustawie odip kategorycznie zabraniając utrwalania posiedzenia! Mimo, że rok wcześniej przewodnicząca RM H. Ciunel na spotkaniu przedstawicieli wszystkich 21 rad osiedli jasno apelowała o przestrzeganie jawności tych organów publicznych! Jeszcze inna osoba z tej rady osiedla startuje w wyborach samorządowych z listy PiS. Muszę sprawdzić u zainteresowanego obywatela, nazwisko tej działaczki. Może Pani Gruene zechce więc podać konkretne nietrafne wedle jej mniemania kandydatury? Bez tego jej tekst jest i będzie grafomańskim pustosłowiem. Czy wybije się na otwartość ?

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

    Most w Starych Jabłonkach już gotowy!

    W grudniu ubiegłego roku rozpoczęły się prace na inwestycji polegającej na rozbiórce istniejącego mostu i budowie nowego. W efekcie... Zobacz więcej »
    • 17/10/2018 14:28
    • 0
    • Express.olsztyn.pl

      Gorąca debata w Giżycku. Padło mnóstwo niecenzuralnych słów, będzie zadośćuczynienie

      Dziś dowiedzieliśmy się, że krewka kandydatka na radną Giżycka wpłaci datek na rzecz niepełnosprawnych dzieci. Jest to... Zobacz więcej »
      • 17/10/2018 12:10
      • 0
      • Express.olsztyn.pl

        Skandal w Galerii Dobro trwa, a Prezydent Olsztyna nadal milczy

        Otóż w Galerii „Dobro” 3 października br. została otwarta wystawa pod tytułem „Polacy w Europie”. Jak informuje MOK na swojej... Zobacz więcej »
        • 17/10/2018 09:53
        • 0
        • Marianna Hołubowska

          Jarosław Kaczyński: - Klamka zapadła. Kanał powstanie

          W uroczystości symbolicznego wbicia łopaty, która odbyła się w Nowym Świecie koło Kątów Rybackich udział wzięli m. in. ... Zobacz więcej »
          • 17/10/2018 07:58
          • 0
          • Express.olsztyn.pl

            Skontrolowali koczowiska przed zimą

            Sprawdzili, ile osób mieszka w altanach, szałasach, bunkrach i czy nie potrzebują pomocy. - Kontrola tych miejsc jeszcze przed okresem... Zobacz więcej »
            • 17/10/2018 07:44
            • 0
            • Express.olsztyn.pl

              Jedynka z iluminacją

              Jest najstarszą publiczną szkołą średnią w Olsztynie, jednocześnie pierwszą polską szkołą na Warmii i Mazurach. Sam budynek, w... Zobacz więcej »
              • 17/10/2018 07:34
              • 0
              • Express.olsztyn.pl

              Polecane firmy