Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Neverending story

 • 30/11/2018 12:30

„I znów pod osłoną nocy! Senat przyjął zmiany w ustawie o Sądzie Najwyższym” – kpią w żywe oczy nagłówki gazet polskojęzycznych. Tryumfalnie ogłaszają, że „PiS zrobił krok w tył pod presją „demokratycznych” [wyznaczanych przez polityków] instytucji europejskich. Bruksela zadowolona”. Ojojoj, jak Bruksela zadowolona, to mamy już się czego bać. Bo tam jest Juncker z „chorobą filipińską” i frontman w walce z Polską, Frans Timmermans, któremu nie wywietrzała jeszcze z głowy niemiecka okupacja Holandii. I tak trwa niekończąca się historia reformy sądownictwa w „wolnej” Polsce. Najpierw Prezydent Duda półtora roku temu zawetował ustawy o Sądzie Najwyższym i KRS. Proces legislacyjny musiał się zacząć od nowa i gdy wreszcie, z wielkim trudem ustawy wchodziły w życie wprowadza się ich nowelizację, która, gdyby przeszła, wywróciłaby cały proces reformy sądownictwa.

W tym całym rejwachu rej wodzi Małgorzata Gersdorf, w latach 70 jako czynny prawnik działaczka Socjalistycznego Związku Studentów Polskich, która niczym Dymitr Samozwaniec sama siebie nazywa I Prezesem. Czego? Ma te ruskie ciągoty. Celowo pomijam jej tytuł profesorski, bo nie wiem za co go zdobyła. Na pewno nie za wiedzę. Bo, żeby pomylić Suwerena z Konstytucją: „Podstawa zasadnicza tej re…, tej zmiany, to jest art. 180, ust. 5 Konstytucji. A Kunstytucja[sic!] [chyba miała na myśli duże „K” – A.G.] to wypowiedź Suwerena. Nie kto inny jest suwerenem, tylko Konstytucja”[2], to dyskwalifikuje nawet licealistę. Na karteczkach ma wypisane sobie punkciki, które cytuje w dowolny, wygodny dla siebie sposób. W swojej pazerności, bo mówi o „niemoralnym zapisie”, ale „odprawy” to nie chce zwrócić, zna tylko artykuł 180, ust. 5, gdzie mowa o „pozostawieniu mu [sędziemu - A.G.] pełnego uposażenia w stanie spoczynku”. Nie wie, że „Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu” i „Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli” (Art. 4). Gdyby wykazała chociaż troszkę dobrej woli i włożyła odrobinę wysiłku to by spostrzegła, że wymieniany przez nią Art. 180 (i 178) podporządkowuje sędziów „Ustawie”. Jeśli jest niedoszkolona, to mogłaby wziąć korepetycje u licealisty, który wie, że „Ustawy” uchwala Sejm. No cóż, pewnie myśli, że żeby być „nadzwyczajną kastą” wystarczy zawiesić na szyi łańcuch z Orłem w koronie.

Można byłoby wybaczyć różne pociągnięcia ze strony M. Gersdorf. W końcu kobieta „walczy o swoje”. Co by robiła „na spoczynku”, kiedy umie być tylko „nadzwyczajną kastą”. Acha, jeszcze łażenie na „niepolityczne” zbiegowiska KOD i palenie świeczki. Podobno jej było ciemno. Ta świeczuszka ją nie oświeci. Co ciekawe najbardziej na „nadzwyczajną kastę” obrusza się … „nadzwyczajna kasta”. Sami się tak nazwali, a teraz się „obruszają”. Ale „występu” w niemieckim Karlsruhe, za niemieckie pieniądze to nawet jej zwolennicy nie wybaczą. Nazywająca się I Prezes Sądu Najwyższego, Polskiego(!), donosi Niemcom!? Ta tradycja „najgorszego sortu” sięga średniowiecza, kiedy prosili Niemców o „posiłki zbrojne”, a później Prusaków o „opiekę” na 146 lat. Dzisiaj Gersdorf  obrzydliwie wpisuje się w zagraniczne zabiegi: Jaruzelskiego, który błagał o interwencję zbrojną „czerwonych braci” i Radka Sikorskiego, który nie obawia się „niemieckiej potęgi, lecz niemieckiej bezczynności”.

Momentami Gersdorf ma „odkrywcze” przemyślenia: „Naród podobno nie ma zaufania do sędziów, a jednak do tego sądu kieruje swoje wnioski i roszczenia”. A ma inne wyjście? „Łazi” więc do sądów, póki co, to tylko po wyroki, bo o sprawiedliwość trudno.

I tak poszedł najpierw do WSA, a potem do NSA. Zaskoczenia nie było. Sądy „orzekły”, że nazwanie ul. Dąbrowszczaków „nie można uznać za propagowanie ustroju totalitarnego –komunistycznego, bo to tylko w 40% [?] komuniści”. Znów niedokształconym sędziom przydałby się licealista. On wie, że formacja ta działała pod komendą Kominternu i NKWD, i osobiście Stalina. I wie także, że w dużej mierze składała się z pospolitych kryminalistów niezainteresowanych walką, lecz rozbojem, kradzieżami, gwałtami i zabójstwami ludności cywilnej (z nimi było im najłatwiej). Doświadczeni w takich „bojach” towarzysze (element „najgorszego sortu”) stanowili trzon GL, AL i władz PRL-u.

Niedoszkolone są sądy wszystkich szczebli, a raczej z dużą dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić, że są wyszkoleni przez komunistów – dlatego tak ich bronią. Aż strach pomyśleć, że ciągle mogą być jeszcze szkoleni.

Póki co, stanęło na woli Gersdorf. Teraz nowelizacja ustawy czeka na podpis prezydenta RP. Pan Prezydent ma niepowtarzalną szansę „zadowolić” „totalitarną obstrukcję” nie podpisując tej noweli. Pokazałby tym, że „wyzwolił się” spod „władzy PiS i Kaczyńskiego”. A nawet „postawił na swoim” wbrew rządowi i parlamentarnej większości.

Ale Platformy, nazywającej się Obywatelską i pozostałych „totalsów” to nie zadowoli. Dzisiaj się cieszą ze zmiany o SN, na jutro już chcą KRS, pojutrze „500+”, itd. „Szogun” Koziej pyszczy, że Polska nie powinna mieć dużych (200 000, wielkie mi co!) Sił Zbrojnych. Nie chcą rozwoju Polski, CPK, polskich banków. Chcą „rozwalić” IPN, CBA, by ich już nie  ścigało. Schetyna jest gotów zwalić Dom na swoją głowę, byleby PiS znalazł się pod Jego gruzami.

I „neverending story” trwa. Za długo.

Antoni Górski

1. Maciej Marosz, Resortowe togi, 2017r.
2. https://dorzeczy.pl/kraj/35928/Gersdorf-Nie-kto-inny-jest-suwerenem-tylk...

Oceń
Autor: warmiak

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

Gej „politpoprawny”

Z tą tolerancją to różnie bywa. „Tolerancja jest dobra tylko dla LGBT+Q”, bo parafrazując zawołanie „Wielkiej Rewolucji... Zobacz więcej »
 • 23/03/2019 11:48
 • 0
 • warmiak

„Sie” pospieszyli

Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski podpisał, jak zwał tak zwał, „Deklarację LGBT+[Q]”. Co tam program przedwyborczy... Zobacz więcej »
 • 16/03/2019 10:30
 • 0
 • warmiak
 • .

"Piątka Kaczyńskiego" a hipokryzja Broniarza

Wszystko za sprawą, bądź co bądź, niefortunnego wyrażenia się ministra Szczerskiego o nauczycielach i celibacie. Wśród... Zobacz więcej »
 • 08/03/2019 08:57
 • 2
 • warmiak

Ogień Pamięci w miejscu kaźni Żołnierzy Wyklętych

Przedstawiciele władz państwowych, w tym Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro, Minister Obrony Narodowej... Zobacz więcej »
 • 02/03/2019 13:58
 • 0
 • Aleksander Żywczyk
 • .

„Firli-mirli”, czyli Schetynowy ból głowy

Ten rejwach spotęgował dodatkowo (należało się tego spodziewać) PSL. Prezes Kosiniak-Kamysz próbuje przekonać, że w tej... Zobacz więcej »
 • 02/03/2019 11:52
 • 1
 • warmiak

Polecane firmy

Reklama konta firmowego