Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Nie dajmy popsuć wychowania naszych dzieci

 • 17/01/2018 09:11
 • 2

Czasami przechodzę ulicą ...Dąbrowszczaków, sorry - Erwina Kruka, choć nie sprawdziłem, czy rzeczywiście usunięto już nazwę "nieodżałowanych" dla niektórych olsztynian Dąbrowszczaków, na których temat krótko wypowiadałem się, głównie cytując ich "osiągnięcia" słowami jednego z ich przywódców, a nie zostawił on suchej nitki na działalności tychże.

Ale ex-Dąbrowszczaków zaskoczyć może jeszcze czymś innym. Mianowicie banerem na balkonie siedziby Związku Nauczycielstwa Polskiego o treści "Nie dajmy popsuć naszej szkoły".

Treść może wprowadzić w osłupienie, a nawet w konsternację, choć trzeba przyznać, że tak swojsko i niewinnie brzmi. Od tygodni zastanawiałem się, co autor baneru miał na myśli i szkołę w czyim wydaniu sugerował przeciętnemu przechodniowi.  Sądzę, iż hasło na banerze reprezentuje stanowisko w sprawie szkół członków Związku Nauczycielstwa Polskiego, pomijając na przykład stanowisko nauczycieli należących do Solidarności nauczycielskiej.

Najpewniej należałoby spytać o to samego prezesa tego związku i sądzę, że kiedyś on to karkołomnie brzmiące hasło objaśni.

Ja chciałbym się odnieść trochę do liczb, które podają władze samorządowe, a mianowicie, iż liczba nauczycieli w Związku Nauczycielstwa w Olsztynie nie przekracza 50 proc., tak więc owo hasło traktuję jako pewną manipulację i niezręczność. Sądzę przy tym jako rodzic, że wiele osób ma większe zaufanie właśnie do nauczycieli spoza owego Związku Nauczycielstwa Polskiego, choćby z prostego powodu, iż zamierzchła PRL- owska jeszcze skostniała struktura w/w Związku nie wszystkim rodzicom musi odpowiadać, a już na pewno nie przywódcy tegoż - Sławomir Broniarz i Maria Kościelniak.

Trudno mając ileś lat z zachwytem wspominać 1-Majowe pseudopochody i ich obłudną oprawę; szanować pojedynczych dyrektorów, którzy godzili się, by patronami ich szkół byli przestępcy, funkcjonariusze reżimu itp.

Tak więc sądzę, iż olsztyński Związek Nauczycielstwa Polskiego powinien pójść po rozum do głowy, uderzyć się we własne piersi, może przedefiniować swój program, może wymienić przywódców Związku.

Nie jest moją rolą szczegółowo o tym pisać, niemniej czuję się zniesmaczony widząc ów baner, który jest sporą manipulacją i liczę na usunięcie tej mistyfikacji, ewentualnie jednocześnie o przekonanie licznej rzeszy rodziców dzieci i młodzieży, iż ZNP chce dobra dla szkół. Bo my - pokaźna część rodziców - nie damy popsuć naszej szkoły.

Oceń
Autor: S. Antoni Poniatycki

KOMENTARZE

kir 17/01/2018 11:57
"...a mianowicie, iż liczba nauczycieli w Związku Nauczycielstwa w Olsztynie nie przekracza 50 proc.". Szanowny panie, a wie pan jaki odsetek nauczyciel należy do oświatowej Solidarności? Dlaczego tej liczby pan nie poda? Poza tym - pisze pan o manipulacji. Czyż manipulacją nie jest cały pański tekst? Jak choćby to zdanie: "Sądzę przy tym jako rodzic, że wiele osób ma większe zaufanie właśnie do nauczycieli spoza owego Związku Nauczycielstwa Polskiego...". Może zechce się pan wypowiadać tylko w swoim imieniu?
Jan Kirowy 19/01/2018 15:36
dużo

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Czy obchody Dnia Żołnierzy Wyklętych w Miłomłynie to czysty przypadek?

  Prawidłowa to postawa czy też nie? Zależy od punktu widzenia. Na pewno świadczy to o pewnej elastyczności wojewody i chęci... Zobacz więcej »
  • 22/02/2018 13:59
  • 0
  • Aleksandra Greune
  • .

  Nagonka lewaków na środowisko narodowe w Elblągu. Sąd wydał wyrok ...uniewinniający

  Sąd Rejonowy w Elblągu uniewinnił Roberta Kolińskiego w sprawie z oskarżenia prywatnego o zniesławienie i obciążył Jacka... Zobacz więcej »
  • 22/02/2018 11:41
  • 1
  • Express.olsztyn.pl

   W lutym mija 11 lat od śmierci Adama Dydzińskiego - niezłomnego naszych czasów

   Adam Dydziński był człowiekiem wielkiego serca, patriotą walczącym o wolną i niepodległą Polskę  w strukturach Polskiej... Zobacz więcej »
   • 22/02/2018 10:31
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

   Tragiczny wypadek pod Braniewem. Samochód stanął w płomieniach, pięć osób nie żyje

   Dziś w nocy, kilka minut po godzinie 2:00 w okolicach miejscowości Karwiny w gminie Wilczęta w powiecie braniewskim kierujący renault... Zobacz więcej »
   • 22/02/2018 09:44
   • 0
   • del

   Polecane firmy

   Reklama konta firmowego