Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Nie o taką Polskę walczyliśmy

 • 31/08/2018 10:34
 • 3

Czy o taką Polskę walczyliśmy? Odpowiedź moja jest zdecydowanie negatywna, nie o taką Polskę walczyliśmy, ale idziemy w dobrym kierunku. Zabrakło świadomości, informacji i determinacji w społeczeństwie zdominowanym fizycznie i mentalnie przez komunizm. Wiem o czym piszę, ponieważ z braku wiedzy, byłem do 20 roku życia młodym komunistą. To znaczy patriotą, ale wierzącym, że tylko Związek Radziecki jest naszym prawdziwym obrońcą.

Stąd rozumiem dobrze z własnego doświadczenia, jak istotną rzeczą jest uczciwa informacja historyczna oparta o dekalog, a nie manipulacyjny "makiawelizm" uprawiany przez dyżurnych - przekupnych historyków służących różnym krajom i podobnie jak niektórzy dyżurni naukowcy służą nie ludziom tylko koncernom w imię "mamony".

Do tego dochodzi manipulacja informacją bieżącą, kształtującą myślenie, poglądy i postawy ludzi , a więc wyborców. Stąd pytanie o wiarygodność demokracji?

Dobrze wiedzą o tym Niemcy, którzy zaangażowali się na totalną skalę w przejęcie Polskiego rynku medialnego, natychmiast po tym, jak wycofali się z niego komuniści. Ci, którzy do tego dopuścili powinni podlegać oskarżeniu o działanie na rzecz obcej racji stanu , a wiec o zdradę  własnego narodu. Co za to grozi? W czasie wojny kula w łeb, a w czasie pokoju Trybunał Stanu, tylko na pewno nie ten złożony z byłej skomunizowanej watahy sędziowskiej.

I taką właśnie mamy Polskę - bezprawia i realnego panowania komuny. Potrzebna nam jest teraz determinacja do utrzymania naszej niepodległości równa tej jaką mieliśmy w 1980 roku walcząc o ten pierwszy stopień wolności, której owocem był NSZZ Solidarność.

 

Tadeusz Poźniak, były członek Komisji Interwencji NSZZ Solidarność Zarządu Regionu Warmińsko-Mazurskiego oraz delegat Regionu na I Zjazd Solidarności Gdańsk-Oliwa 1981 r.

Oceń
Autor: Tadeusz Poźniak

KOMENTARZE

kir 31/08/2018 15:24
O to pan "walczy;ł", panie Poźniak? "Związkowcy Solidarności dostaną specjalne karty rabatowe. Po ich okazaniu na stacjach paliwowych firmy Lotos, będą mogli kupić taniej nie tylko paliwo, płyny do spryskiwaczy i inne akcesoria samochodowe, ale również kawę i przekąski. Z karty będą mogli korzystać także członkowie rodzin związkowców. Limit wydatków z karty wynosić ma 2 tysiące złotych miesięcznie.". Jednym z sierpniowych postulatów, było zniesienie najrozmaitszych przywilejów ówczesnej władzy. Teraz przywileje są domeną ludzi "S" i ich rodzin. Czekam na sklepy za żółtymi firankami...
Never 31/08/2018 20:49
Czym skorupka za młodu ..... a konkretnie byl Pan w PZPR?
Balbina 02/09/2018 21:59
TW Tadzik ?

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Prywatny przewoźnik komunikacji miejskiej przestał obsługiwać pasażerów

  Bezpośrednią przyczyną wypowiedzenia umowy było niezrealizowanie w czwartek żadnego z kursów autobusowych przypisanych operatorowi... Zobacz więcej »
  • 22/09/2018 10:29
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

  Drzewa na dachu. Czy to Prypeć? Nie, to Olsztyn

  Drzewa rosnące na dachu i na murach, powybijane szyby, nadpalone stropy, powyrywane metalowe części... To obraz zabytkowych koszar przy... Zobacz więcej »
  • 22/09/2018 08:40
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

  Polecane firmy

  Reklama konta firmowego