Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Niebezpieczny drifting ulicami Elbląga. Kierowca słono za to zapłacił

 • 13/09/2017 13:22
 • 0

Kilkusetzłotowe mandaty za "drifting" i kierowanie autem bez uprawnień otrzymał 25-latek, kierujący osobówką ulicami Elbląga, który celowo wprowadzał swoje auto w poślizg, powodując przy tym zagrożenie w ruchu drogowym. W trakcie policyjnej kontroli okazało się, że mężczyzna stracił wcześniej prawo jazdy za przekroczenie limitu punktów karnych.

Drift to technika jazdy pojazdem w kontrolowanym poślizgu oraz nazwa sportu samochodowego. Taka technika jazdy samochodem jest dozwolona pod warunkiem, że odbywa się w przygotowanych do tego miejscach, a nie na drodze publicznej, którą są także m.in. parkingi, strefy ruchu, czy strefy zamieszkania.

Wczoraj około godz. 14:00 na ulicy Hetmańskiej w Elblągu 25-letni mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej. Zwrócił na siebie uwagę policjantów z patrolu ruchu drogowego, ponieważ kierując swoim audi A3, wprowadzał je celowo w poślizg. Najpierw gwałtownie ruszał spod świateł i w chwili skrętu zaciągał ręczny hamulec. Tym samym siła odśrodkowa powodowała, że jego auto zarzucało na sąsiedni pas ruchu. Dodatkowo kierowca zmieniał pasy ruchu bez użycia kierunkowskazów.

Jak się okazało, kierowca był trzeźwy, ale jechał bez uprawnień. Jego prawo jazdy zostało zatrzymane w sierpniu tego roku za przekroczenie limitu punktów karnych. Młody mieszkaniec Śląska na południu Polski dopuszczał się podobnych wykroczeń. Tym razem słono zapłacił za takie zachowanie. Otrzymał dwa mandaty karne - jeden w wysokości 200 zł za niebezpieczną jazdę i drugi w wysokości 500 zł za kierowanie bez uprawnień. Kolejnego wydatku, związanego z odholowaniem pojazdu uniknął tylko dlatego, że jego siostra z Elbląga przejęła samochód.

Pojazd wprowadzony w poślizg przy dużej prędkości jest niezwykle trudny do opanowania. Jest to niemal niemożliwe dla osoby, która nie ma wystarczających umiejętności. Najczęściej taka jazda kończy się wyrzuceniem samochodu z toru jazdy. Tak działa siła odśrodkowa, a praw fizyki nie da się oszukać.

W sytuacjach ujawnienia takiej niebezpiecznej jazdy na drodze publicznej, policjanci mogą zatrzymać prawo jazdy kierowcy i skierować do sądu wniosek o jego ukaranie. To drugie dotyczy również osób kierujących bez uprawnień. Dodatkowo w takim przypadku samochód może być odholowany na policyjny parking na koszt właściciela.

- Policjanci wobec piratów drogowych nie będą stosować taryfy ulgowej - mówi podkom. Tomasz Krawcewicz, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu.

 

źródło: KWP w Olsztynie

 

Oceń
Autor: del

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Znamy wyrok w sprawie Ewy Śniarowskiej, oskarżonej o czynną napaść na policjantów

  Prokurator stwierdził, że Ewa Śniarowska chciała uniemożliwić policjantom skuteczne użycie przymusu bezpośredniego wobec Daniela... Zobacz więcej »
  • 25/06/2018 14:21
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

  Trzy kobiety, jedna misja, 30 dni na zebranie 18 tysięcy złotych

  - Zaczęło się od marzenia - mówi Sara Komaiszko. Po maturze wyemigrowała do Wielkiej Brytanii i wymyśliła, że chciałaby poznawać... Zobacz więcej »
  • 25/06/2018 13:37
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

   Do jakich spraw w Olsztynie przystąpił rzecznik praw obywatelskich?

   Pierwsza sprawa to historia przedsiębiorcy, Marka Płaksy. Przypomnijmy. Mężczyzna otrzymał z urzędu pracy dofinansowanie na otwarcie... Zobacz więcej »
   • 25/06/2018 12:07
   • 0
   • amark

    Ponad 400 zakazanych tabletek chciał przekazać swojemu koledze 27-latek podczas ...widzenia w areszcie

    Wczoraj po godz. 10:00 do oficera dyżurnego olsztyńskiej jednostki zadzwonili funkcjonariusze oddziału Aresztu Śledczego w Olsztynie... Zobacz więcej »
    • 25/06/2018 11:16
    • 0
    • Express.olsztyn.pl

    Polecane firmy

    Reklama konta firmowego