Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Niemiecka telewizja ZDF nie chce przeprosić za polskie obozy zagłady, bo ...nie podobają im się nasze sądy

 • 27/07/2017 08:44
 • 0

Niemiecka publiczna telewizja ZDF nie chce wykonać wyroków polskiego i niemieckiego sądu w sprawie przeprosin za sformułowanie "polskie obozy koncentracyjne". W złożonej do Najwyższego Sądu Krajowego apelacji pisze, że polski sąd działa pod wpływem zmiany politycznej. - Treść apelacji jest skandaliczna - ocenia mec. Lech Obara, prezes stowarzyszenia Patria Nostra. - Jest to wynik bezsilności prawników ZDF. Nie mając argumentów, używają tych, które nas obrażają.

Niemiecka telewizja używa także kłamstwa twierdząc, że niebawem w Polsce ma zostać zlikwidowany Sąd Najwyższy. "Zapomina" jednak, że wyrok krakowskiego sądu apelacyjnego nakazującego przeprosiny wsparł sąd niemiecki w Moguncji, który wydał klauzulę natychmiastowej wykonalności.

Przypomnijmy, że w roku 2016 Sąd Apelacyjny w Krakowie nakazał stacji ZDF przeproszenie Karola Tendery, byłego więźnia obozu Auschwitz-Birkenau. Powodem tej decyzji było nazwanie niemieckich obozów zagłady "polskimi". Było to o tyle ważne, że w świat poszedł sygnał, że powielanie tego kłamstwa nikomu nie ujdzie bezkarnie.

Przeprosiny miały być widoczne na głównej stronie internetowej przez trzydzieści dni. Jednak niemiecki nadawca sprytnie obszedł nakaz, publikując odnośnik "Przeprosiny Karola Tendery" i niewielki tekst w formie grafiki na dole strony.

- Taki zabieg nie tylko uniemożliwiał wyszukanie przeprosin przez wyszukiwarkę internetową, ale również nie wskazywał, kto i za co przeprasza. Działanie niemieckiej telewizji publicznej było zaskoczeniem i kpiną z prawa – mówi mecenas Lech Obara, pełnomocnik Karola Tendery, prezes stowarzyszenia Patria Nostra. – Niemiecka rządowa telewizja publiczna telewizja o największym zasięgu, nagle stawia opór w wykonaniu orzeczenia polskiego sądu dotyczącego czegoś bardzo oczywistego – dodaje.

Sprawa trafiła wówczas do Sądu Krajowego w Moguncji, który wydał klauzulę wykonalności wyroku polskiego sądu. Telewizja ZDF złożyła jednak apelację do Najwyższego Sądu Krajowego. Jak przekonuje, wyrok Sądu Apelacyjnego w Krakowie jest wynikiem zmian polityczno-gospodarczych w Polsce, gdzie niebawem "zostanie zlikwidowany Sąd Najwyższy". Podkreśla także, że wcześniej takich wyroków nie było.

 

Oceń
Autor: amark

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Dmitrii A. oskarżony o zabójstwo kobiety w Dobrym Mieście

  Z zebranego materiału dowodowego wynika, iż Dmitrii A. w dniu 4 maja 2017 r. nad ranem zjawił się w mieszkaniu pokrzywdzonej... Zobacz więcej »

   Prawomocne areszty za handel dopalaczami

   Śledztwo w tej sprawie zostało wszczęte 25 września przez Prokuraturę Rejonową Olsztyn-Północ. Związane ono było z czynnościami... Zobacz więcej »
   • 12/12/2017 12:54
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

   Olsztyński dworzec po remoncie. Zobacz wizualizację!

   Na wizualizacjach widać zmodernizowaną i wyremontowaną halę części kolejowej dworca. Brak jest szpetnych budek sklepowych, dzięki... Zobacz więcej »
   • 12/12/2017 11:53
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

   Polecane firmy

   Reklama konta firmowego