Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Nietrzeźwy 23-latek skosił sygnalizator w Olsztynie. Zobacz film!

 • 31/07/2018 09:55
 • 0

Policjanci z olsztyńskiej drogówki zatrzymali 23-letniego kierowcę, który podczas skrętu w prawo uderzył w sygnalizator. Na szczęście w pobliżu nie było osób postronnych. Okazało się, że 23-latek był pijany. W jego organizmie krążyło ponad 1,5 promila alkoholu. Teraz ze swojego zachowania będzie musiał tłumaczyć się przed sądem.

Dzisiaj kilka minut po północy oficer dyżurny olsztyńskiej jednostki policji otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na skrzyżowaniu ul. Wyszyńskiego z Żołnierską. Na miejsce natychmiast pojechał patrol ruchu drogowego. Już na pierwszy rzut oka wiadomo było, że z kierowcą nie wszystko jest w porządku.

Mundurowi na miejscu zdarzenia zastali 23-latka, który wcześnie skręcając w prawo stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w sygnalizator świetlny, na którym zawisło auto. Policjanci poddali młodego kierowcę badaniu na zawartość alkoholu w organizmie - alkomat wykazał ponad 1,5 promila alkoholu. Jak się okazało mężczyzna cieszył się prawem jazdy niespełna dwa lata.

Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny rozbitego auta. Pojazd, którym kierował mężczyzna został zabezpieczony przez holownik, a on sam pojechał z funkcjonariuszami do komendy, gdzie zostały z nim wykonane dalsze czynności.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami może mu teraz grozić kara do dwóch lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat. Za lekceważenie przepisów ruchu drogowego 23-latek musi liczyć się również z dotkliwą karą finansową.

Oceń
Autor: Express.olsztyn.pl

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Sto dębów na stulecie odzyskania niepodległości

  W olsztyńskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się w piątek uroczystość podsumowująca projekt „100 Dębów Bohaterów... Zobacz więcej »
  • 21/10/2018 09:01
  • 0
  • Express.olsztyn.pl
  • .

  Kolejna przydomowa fabryka zlikwidowana

    W czwartek w godzinach rannych na jednej z dróg powiatu, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej mazdę. Podczas przeszukania... Zobacz więcej »
  • 21/10/2018 08:45
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

  Polecane firmy

  Reklama konta firmowego