Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Nietrzeźwy kierowca z Ukrainy sprawcą kolizji na ul. Limanowskiego w Olsztynie

 • 12/02/2018 12:52
 • 0

W niedzielę przed godz. 23:00 doszło do kolizji drogowej z udziałem nietrzeźwego kierowcy. Patrol policji na ul. Limanowskiego w Olsztynie zauważył, że osobowy ford focus uderzył w słup oświetleniowy. Policjanci natychmiast podbiegli do poszkodowanych, aby udzielić im niezbędnej pomocy.

Na szczęście nikt z czterech mężczyzn podróżujących autem nie odniósł żadnych obrażeń. Skończyło się jedynie na uszkodzonej latarni i pogiętej karoserii.

Samochodem podróżowało czterech obywateli Ukrainy, a za kierownicą siedział 29-latek, od którego policjanci wyczuli zapach alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło ich podejrzenia i wykazało ponad pół promila alkoholu u młodego mężczyzny. Funkcjonariusze ustalili, że oprócz alkoholu w organizmie kierowcy, do zdarzenia przyczyniło się także niedostosowanie prędkości do warunków drogowych.

29-latek jadąc ul. Limanowskiego od Placu Bema stracił panowanie nad autem, zjechał na pobocze i uderzył w znajdujący się po prawej stronie drogi słup oświetleniowy. Uszkodzony samochód został zabezpieczony i odholowany na policyjny parking. Ze swojego zachowania 29-latek będzie musiał wytłumaczyć się przed sądem karnym w Olsztynie. Odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz za narażenie na niebezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego.

Oceń
Autor: Express.olsztyn.pl

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Zawiadomienie do prokuratury w sprawie zaniedbań w Stomilu

  Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Południe wszczęła śledztwo w sprawie poświadczenia nieprawdy w sprawozdaniach finansowych sportowej... Zobacz więcej »
  • 23/02/2019 16:26
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

  Obwodnica Olsztyna na finiszu. Zobacz galerię!

  Z powodu przerwy zimowej na budowie, roboty na obwodnicy Olsztyna są okrojone, nie wszystkie prace w niskich temperaturach można... Zobacz więcej »
  • 23/02/2019 13:00
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

  Polecane firmy

  Reklama konta firmowego