Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Nowe fakty w sprawie olsztyńskiego adwokata. Czy ktoś stoi za próbą zamiecenia sprawy Krzystofa K. pod dywan?

 • 27/03/2018 11:56
 • 0

Wczoraj jedna z osób mających status poszkodowanego przez olsztyńskiego adwokata, Krzysztofa K., złożyła zawiadomienie o groźbach karalnych kierowanych wobec niego. Mężczyzna dowiedział się m. in., że "tak go załatwią, że nikt przez 10 lat nie znajdzie jego ciała". Jak policja potraktuje to zawiadomienie i czy sprawa gróźb karalnych łączy się ze sprawą pazernego adwokata, który obecnie przebywa w areszcie? Tego zapewne dowiemy się już niebawem. Tymczasem chcemy przybliżyć naszym czytelnikom nowe informacje na temat Krzysztofa K. i pewnie niepokojące kwestie, które dzieją się wokół tej sprawy.

Co ważne - zażalenie Krzysztofa K. na przedłużenie aresztu nic nie dało. Były przedstawiciel olsztyńskiej palestry spędzi za kratkami nie tylko nadchodzącą Wielkanoc, ale też wakacje, bo areszt przedłużono mu aż do 9 września.

To dobra informacja, bo wcześniej, przed aresztowaniem, śledczy traktowali Krzysztofa K. dość liberalnie. Na przykład, jako osobie podejrzewanej, zezwolono mu na trzykrotny swobodny wgląd w akta sprawy i możliwość wykonywania fotokopii na etapie postępowania przygotowawczego, jeszcze przed postawieniem zarzutów.

Kiedy wspomniana wyżej osoba, pokrzywdzona przez Krzysztofa K. czekała na wyniki analizy pisma przez biegłych, mecenas K. już znał te wyniki. Skąd o tym wiemy? Z smsa, który na szczęście został zachowany.

- Szanowny Panie. W sądzie jest opinia, o jaką Pan wnioskował. Proszę dokładnie zapoznać się z jej treścią. Spokojnych świąt. Krzysztof K. - napisał buńczucznie adwokat do Zbigniewa Z.

Cóż, teraz można by było równie buńczucznie życzyć Krzysztofowi K. spokojnych i ...tanich świąt. Tanich, bo na koszt podatników.

Nie popisała się też olsztyńska rada adwokacka, która długo chroniła swojego członka, ociągając się z wykluczeniem go ze swoich szeregów. Gdyby stało się to wcześniej, Krzysztof K. oszukałby mniej osób. Dodajmy, że sprawę dyscyplinarną Krzysztofa K. w ORA osobistym nadzorem objął sam minister Zbigniew Ziobro.

Obecnie poszkodowani najbardziej obawiają się tego, że proces Krzysztofa K. nie odbędzie się w olsztyńskim Sądzie Okręgowym. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że powodem jest fakt, że matka Krzysztofa K., wobec której także wystosowano zarzuty i grozi jej 10 lat więzienia (!) przepracowała w tej instytucji około 20 lat.

Tymczasem część osób poszkodowanych to osoby ciężko chore, leczące się onkologicznie. Część zaś to osoby po prostu biedne, których nie stać nawet na "sieciówkę", a co dopiero mówić o dojazdach na rozprawy kilkadziesiąt lub kilkaset kilometrów.

- Sąd powinien być niezawisły, więc w czym problem? - ocenia Zbigniew Z., którego pełnomocnikiem jest mec. Lech Obara z Olsztyna.

Ciekawie przedstawia się też sprawa z ojcem Krzysztofa K., który także ma zarzuty i grozi mu 10 lat pozbawienia wolności. Historię tę opiszemy niebawem w osobnym artykule. Uchylimy jednak rąbka tajemnicy i ujawnimy, że dotyczyć on będzie Wyższej Szkoły Oficerskiej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych im. Feliksa Dzierżyńskiego w Legionowie.

Teraz najważniejsze jest, aby - ze względu na poszkodowanych - proces toczył się w Olsztynie, aby nie udało się przenieść go do innego sądu, bo to będzie równoznaczne z próbą zamiecenia sprawy pod dywan. A komu na tym zależy? Mamy nadzieję, że nikomu.

Tym bardziej, że to nie jedyna sprawa, w którą zamieszany jest pazerny adwokat. Interesuje się nim też prokuratura krajowa i prokuratura płocka. To jednak też temat na kolejny artykuł.

 

 

 

Oceń
Autor: amark

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

Takie kwiatki z okazji dnia ziemi

Strażnicy miejscy, jak co roku w okresie wiosennym, dokonali przeglądów osiedli pod kątem czystości i porządku. W przeglądach brali... Zobacz więcej »
 • 22/04/2018 10:34
 • 0
 • Express.olsztyn.pl

  Dwa lata temu pożegnaliśmy Łupaszkę

  Już dziś o godzinie 11:00 w kościele pw. św. Karola Boromeusza w Warszawie, odbędzie się msza św. w intencji śp. mjr. Zygmunta... Zobacz więcej »
  • 22/04/2018 09:58
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

   Olsztyn zawalczy ze smogiem i utratą ciepła

   Wiceprezes Zarządu NFOŚiGW Artur Michalski i Wiceprezes Zarządu ds. Ekonomicznych olsztyńskiego MPEC sp. z o.o. Lidia Warnel podpisali... Zobacz więcej »
   • 22/04/2018 08:59
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

   Polecane firmy

   Reklama konta firmowego