Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Nowe sztuki wizualne - warto się zainteresować!

 • 07/04/2016 12:11
 • 0

"Nowe Sztuki Wizualne" to pierwszy projekt fundacji Przestrzeń Sztuki Wizualnej - Visual Art Space Foundation, który otrzymał dofinansowanie.

Pierwotny projekt zakładał realizację zajęć w Olsztynie oraz innych miastach regionu i złożony był do prezydenta Olsztyna w konkursie dla organizacji pozarządowych, lecz nie dostał wsparcia. W związku z tym projekt został zmodyfikowany do zajęć w kilku miastach, ale niestety - nie w Olsztynie...

Dofinansowanie będzie pochodzić z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w ramach konkursu dla organizacji pozarządowych z zakresu kultury i ochrony dziedzictwa kulturowego.
Rodzaj zadania publicznego - Wspieranie działań na rzecz animacji i edukacji kulturalnej m.in. w formie warsztatów, kursów, szkoleń oraz tzw. "szkół tradycji", w tym w szczególności przekaz tradycji oraz kultury niematerialnej nowym pokoleniom.

W ramach projektu w szkołach podstawowych, gimnazjach i domach kultury - całkowicie za darmo - w ośmiu miastach regionu warmińsko-mazurskiego ma odbyć się 50 godzin zajęć. Będą to lekcje, warsztaty i prezentacje dla dzieci w wieku od 8 do 15 lat z zakresu nowych technologii wizualnych, wykorzystywanych w kulturze i sztuce: VJing, video-mapping, live cinema i inne wizualizacje oraz montaż filmowy w czasie rzeczywistym.

Celem jest zapoznanie z nowymi technologiami, które rozwijają kulturę oraz nauczenie podstaw nowej sztuki - VJingu, a także zaznajomienie z nowymi technikami wyrazu kreatywności, krzewienie kultury cyfrowej, promocja artystów i nowych technologii. Celem jest też stworzenie przestrzeni do kreacji, rozwijanie kreacji lub jej wydobywanie, zrozumienie funkcjonowania cyfrowego świata, nauczenie posługiwania się narzędziami do rozwijania kreacji, poznanie technik nowych mediów, pomoc w zrozumieniu nowego cyfrowego świata, prezentacja nowych sztuk wizualnych, nowych technologii i tendencji. Nauka od podstaw i za darmo oraz zapoznanie się z możliwościami technicznymi pozwolą poruszać się we współczesnym świecie.

- Dla dzieci mamy m. in. trzech specjalistów od nowych sztuk wizualnych oraz licencje na programy do VJingu, licencje na warsztaty na programy do VJingu, seanse w planetarium oraz płyty DVD z loopami do VJingu od artystów - mówi Jarosław Bałabański, koordynator projektu.

Oceń
Autor: Express.olsztyn.pl

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

Takie kwiatki z okazji dnia ziemi

Strażnicy miejscy, jak co roku w okresie wiosennym, dokonali przeglądów osiedli pod kątem czystości i porządku. W przeglądach brali... Zobacz więcej »
 • 22/04/2018 10:34
 • 0
 • Express.olsztyn.pl

  Dwa lata temu pożegnaliśmy Łupaszkę

  Już dziś o godzinie 11:00 w kościele pw. św. Karola Boromeusza w Warszawie, odbędzie się msza św. w intencji śp. mjr. Zygmunta... Zobacz więcej »
  • 22/04/2018 09:58
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

   Olsztyn zawalczy ze smogiem i utratą ciepła

   Wiceprezes Zarządu NFOŚiGW Artur Michalski i Wiceprezes Zarządu ds. Ekonomicznych olsztyńskiego MPEC sp. z o.o. Lidia Warnel podpisali... Zobacz więcej »
   • 22/04/2018 08:59
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

   Polecane firmy

   Reklama konta firmowego