Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Odgrzebywanie trupa komunizmu

 • 17/06/2018 07:10

Początek lat 90-tych XX wieku przyniósł upadek „CCCP” - Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich (faktycznie - Rosji Sowieckiej), a wraz z nim nadzieję na całkowity upadek i pogrzebanie na zawsze zbrodniczego systemu komunistycznego. Pamiętamy tą euforię ogarniającą cały świat: fenomen polskiej Solidarności, zburzenie muru berlińskiego, ściskanie się z ostatnim I sekretarzem KC KPZR i pierwszym prezydentem ZSRR, Gorbaczowem. Wszyscy wówczas myśleli, że nastanie powszechna szczęśliwość, pełne zbratanie się narodów poprzedzone całkowitym rozbrojeniem (co bardziej gorliwi wtenczas, obecnie muszą się na gwałt zbroić). Niestety, ogniska „czerwonej zarazy” nie zostały należycie dogaszone. No i stało się. Tliły się i spod popiołów pod postacią lewactwa, feminizmu, LGBT – jednym słowem - „politpoprawności” odgrzebano trupa – ojca zbrodniczej ideologii, Karola Marksa.

Czciciele głównego ideologa bolszewizmu wpadli na pomysł by na rocznicę postawić Marksowi monument w mieście, gdzie się urodził. I jakżeby inaczej, zebrało się towarzystwo na czele z Junckerem, by pospieszyć z hołdami twórcy barbarzyńskiej ideologii. Juncker, piejąc z zachwytu nad jego „mądrością”, nazywając go "obywatelem europejskim", głosił peany na cześć zarośniętego osobnika, próbując ukazać jego „człowieczą twarz”.

Zadziwiające jest, że najbardziej w zachwyt nad jego „mądrościami” wpadali (i wpadają) ci, którzy na własnej skórze doznali „szczęścia” bolszewizmu, sami padając jego ofiarą. Fakt, że rewolucja „pożera własne dzieci” przykrywali sloganem „szczytna idea wymaga poświęceń”.

Jaka to była „szczytna idea” pokazało się na przykładzie właśnie „CCCP”: przymusowa kolektywizacja, obowiązkowe dostawy, „rozkułaczanie”, konfiskata mienia, rekwizycja dóbr – płodów rolnych oraz całego dobytku i w efekcie głód w Rosyjskiej FSRR, a następnie w Ukraińskiej SRR z przypadkami kanibalizmu.

Może trzeba było tego wydarzenia, by przyjrzeć się bliżej niektórym „złotym myślom” „zbawiciela ludzkości”. Całe życie „poświęcił dla szczęścia ludu”.

Lud zaś, za jego życia, ku jego rozgoryczeniu, był wierzący. Trzeba było temu jakoś zaradzić. Do tej pory ludzie są przekonani (komuniści jak nikt inny potrafią „wciskać” nawet niedorzeczności), że Marks powiedział, że „religia jest opium dla ludu”. Do dzisiaj, nikt tak jak bolszewicy, nie potrafi zmienić sensu słów. Trzeba przyznać, że byli i są mistrzami przewrotności, po prostu kłamstwa, jak jego ojciec - Zły. Wystarczy podać tylko przykład określania Żołnierzy Wyklętych – Niezłomnych, walczących właśnie z okupantem sowieckim/rosyjskim, określanych przez nich mianem targowicy. Zmieniając sens oryginalnej frazy, bolszewicy sugerują, że opium ludowi „wcisnął” jakiś „dealer”. Wiadomo kto - kler!

W rzeczywistości prawdziwa fraza brzmi: „religia jest opium ludu”. A to jest kolosalna różnica. Tu już nie ma pośrednika, w domyśle - kleru, który ten „wielki humanista” i przyjaciel ludu zalecał „wyrżnąć”. Tutaj to już sam lud odurzony religią jak opium nie potrafi rozeznać rzeczywistości, w której żyje. No to mamy prawdziwy obraz Marksa – zatroskanego sprawami ludu – jakie ma o nim mniemanie. Ile jeszcze takich sprawek kryje się pod przykrywką fałszywych idei?

Pudrowanie trupa, żeby nie wiem iloma warstwami na nic się zdaje. Zgnilizna i tak wychodzi na wierzch.

Antoni Górski

Oceń
Autor: warmiak

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

Gej „politpoprawny”

Z tą tolerancją to różnie bywa. „Tolerancja jest dobra tylko dla LGBT+Q”, bo parafrazując zawołanie „Wielkiej Rewolucji... Zobacz więcej »
 • 23/03/2019 11:48
 • 0
 • warmiak

„Sie” pospieszyli

Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski podpisał, jak zwał tak zwał, „Deklarację LGBT+[Q]”. Co tam program przedwyborczy... Zobacz więcej »
 • 16/03/2019 10:30
 • 0
 • warmiak
 • .

"Piątka Kaczyńskiego" a hipokryzja Broniarza

Wszystko za sprawą, bądź co bądź, niefortunnego wyrażenia się ministra Szczerskiego o nauczycielach i celibacie. Wśród... Zobacz więcej »
 • 08/03/2019 08:57
 • 2
 • warmiak

Ogień Pamięci w miejscu kaźni Żołnierzy Wyklętych

Przedstawiciele władz państwowych, w tym Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro, Minister Obrony Narodowej... Zobacz więcej »
 • 02/03/2019 13:58
 • 0
 • Aleksander Żywczyk
 • .

„Firli-mirli”, czyli Schetynowy ból głowy

Ten rejwach spotęgował dodatkowo (należało się tego spodziewać) PSL. Prezes Kosiniak-Kamysz próbuje przekonać, że w tej... Zobacz więcej »
 • 02/03/2019 11:52
 • 1
 • warmiak

Polecane firmy

Reklama konta firmowego