Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Odgrzebywanie trupa komunizmu

 • 17/06/2018 07:10
 • 3

Początek lat 90-tych XX wieku przyniósł upadek „CCCP” - Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich (faktycznie - Rosji Sowieckiej), a wraz z nim nadzieję na całkowity upadek i pogrzebanie na zawsze zbrodniczego systemu komunistycznego. Pamiętamy tą euforię ogarniającą cały świat: fenomen polskiej Solidarności, zburzenie muru berlińskiego, ściskanie się z ostatnim I sekretarzem KC KPZR i pierwszym prezydentem ZSRR, Gorbaczowem. Wszyscy wówczas myśleli, że nastanie powszechna szczęśliwość, pełne zbratanie się narodów poprzedzone całkowitym rozbrojeniem (co bardziej gorliwi wtenczas, obecnie muszą się na gwałt zbroić). Niestety, ogniska „czerwonej zarazy” nie zostały należycie dogaszone. No i stało się. Tliły się i spod popiołów pod postacią lewactwa, feminizmu, LGBT – jednym słowem - „politpoprawności” odgrzebano trupa – ojca zbrodniczej ideologii, Karola Marksa.

Czciciele głównego ideologa bolszewizmu wpadli na pomysł by na rocznicę postawić Marksowi monument w mieście, gdzie się urodził. I jakżeby inaczej, zebrało się towarzystwo na czele z Junckerem, by pospieszyć z hołdami twórcy barbarzyńskiej ideologii. Juncker, piejąc z zachwytu nad jego „mądrością”, nazywając go "obywatelem europejskim", głosił peany na cześć zarośniętego osobnika, próbując ukazać jego „człowieczą twarz”.

Zadziwiające jest, że najbardziej w zachwyt nad jego „mądrościami” wpadali (i wpadają) ci, którzy na własnej skórze doznali „szczęścia” bolszewizmu, sami padając jego ofiarą. Fakt, że rewolucja „pożera własne dzieci” przykrywali sloganem „szczytna idea wymaga poświęceń”.

Jaka to była „szczytna idea” pokazało się na przykładzie właśnie „CCCP”: przymusowa kolektywizacja, obowiązkowe dostawy, „rozkułaczanie”, konfiskata mienia, rekwizycja dóbr – płodów rolnych oraz całego dobytku i w efekcie głód w Rosyjskiej FSRR, a następnie w Ukraińskiej SRR z przypadkami kanibalizmu.

Może trzeba było tego wydarzenia, by przyjrzeć się bliżej niektórym „złotym myślom” „zbawiciela ludzkości”. Całe życie „poświęcił dla szczęścia ludu”.

Lud zaś, za jego życia, ku jego rozgoryczeniu, był wierzący. Trzeba było temu jakoś zaradzić. Do tej pory ludzie są przekonani (komuniści jak nikt inny potrafią „wciskać” nawet niedorzeczności), że Marks powiedział, że „religia jest opium dla ludu”. Do dzisiaj, nikt tak jak bolszewicy, nie potrafi zmienić sensu słów. Trzeba przyznać, że byli i są mistrzami przewrotności, po prostu kłamstwa, jak jego ojciec - Zły. Wystarczy podać tylko przykład określania Żołnierzy Wyklętych – Niezłomnych, walczących właśnie z okupantem sowieckim/rosyjskim, określanych przez nich mianem targowicy. Zmieniając sens oryginalnej frazy, bolszewicy sugerują, że opium ludowi „wcisnął” jakiś „dealer”. Wiadomo kto - kler!

W rzeczywistości prawdziwa fraza brzmi: „religia jest opium ludu”. A to jest kolosalna różnica. Tu już nie ma pośrednika, w domyśle - kleru, który ten „wielki humanista” i przyjaciel ludu zalecał „wyrżnąć”. Tutaj to już sam lud odurzony religią jak opium nie potrafi rozeznać rzeczywistości, w której żyje. No to mamy prawdziwy obraz Marksa – zatroskanego sprawami ludu – jakie ma o nim mniemanie. Ile jeszcze takich sprawek kryje się pod przykrywką fałszywych idei?

Pudrowanie trupa, żeby nie wiem iloma warstwami na nic się zdaje. Zgnilizna i tak wychodzi na wierzch.

Antoni Górski

Oceń
Autor: warmiak

KOMENTARZE

kir 17/06/2018 16:13
"Do dzisiaj, nikt tak jak bolszewicy, nie potrafi zmienić sensu słów. Trzeba przyznać, że byli i są mistrzami przewrotności, po prostu kłamstwa, jak jego ojciec..." - to zupełnie, tak jak obecnie, w naszym pięknym kraju. Tylko wyraz "bolszewicy" wypadałoby- panie Górski - zastąpić stosownym skrótowcem...
Never 03/08/2018 18:39
Autorze czy to prawda ze byles trepem w LWP i skladales przysiege na sojusz z Armią Czerwoną?z wlasnego wyboru a nie jak ja k ja z poboru?
never 06/08/2018 20:39
Panie Warmiak czy to prawda ze byl Pan zawodowym zolnierzem LWP i przysiegal Pan na sojusz z bratnią Armią radziecką na własną prośbę? czy Pan odpwie na te pmowienia?

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Przepraszam, czy tu biją - kontynuacja tematu. Sprawa olsztyńskich policjantów-sadystów przekazana do sądu w Ostródzie

  Decyzja Sądu Najwyższego dotyczy sprawy o sygn. akt II K 1069/17, która wpłynęła do Sądu Rejonowego w Olsztynie pod koniec listopada... Zobacz więcej »
  • 22/11/2018 11:06
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

   Pił za swoje, na kurczaka już nie wystarczyło

   W miniony wtorek olsztyńscy policjanci przyjęli zawiadomienie o kradzieży sklepowej, do której doszło na terenie jednego z punktów... Zobacz więcej »
   • 22/11/2018 10:50
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

    Rzecznik przedsiębiorców chce ukarania naczelnika Urzędu Skarbowego w Bartoszycach za prowokację w sprawie fiskalnej żarówki

    Rzecznik wnioskuje do dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego wobec naczelnika... Zobacz więcej »
    • 22/11/2018 09:58
    • 0
    • Express.olsztyn.pl

     Zapadł prawomocny wyrok w sprawie pobicia na olsztyńskiej starówce

     Jakub Z., przedsiębiorca z Olsztyna oraz Miłosz P., trener personalny z Gdańska zostali oskarżeni o to, że w dniu 17 czerwca 2017 na... Zobacz więcej »
     • 22/11/2018 08:46
     • 0
     • Express.olsztyn.pl

      Nowe władze Powiatu Olsztyńskiego

      Wczoraj w Olsztynie odbyła się pierwsza sesja VI kadencji Rady Powiatu. 25 osób otrzymało zaświadczenie o wyborze na radnego, po czym... Zobacz więcej »
      • 22/11/2018 08:31
      • 0
      • Express.olsztyn.pl

       Rusza proces (byłego) olsztyńskiego adwokata Krzysztofa K.

       Przypomnijmy. Sprawą znanego niegdyś olsztyńskiego adwokata, Krzysztofa K. zajęliśmy się pod koniec 2016 roku. Krzysztof K. oprócz... Zobacz więcej »
       • 21/11/2018 08:36
       • 0
       • amark

       Polecane firmy

       Reklama konta firmowego