Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Odpowie za rozbój i za narażenie na utratę życia lub zdrowia trzymiesięcznego dziecka

 • 19/09/2018 15:27
 • 0

33-letni mieszkaniec Olsztyna prawdopodobnie odpowie za rozbój na byłej partnerce, której siłą wyrwał torebkę i ukradł jej telefon komórkowy. Podejrzewany mężczyzna w trakcie awantury chwycił i wywrócił wózek w którym znajdowało się trzymiesięczne dziecko. Biegły z zakresu medycyny sądowej oceni, czy doszło do narażenia niemowlęcia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. 33-latkowi może grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek policjanci z Komisariatu Policji w Olsztynku przyjęli zawiadomienia o kradzieży telefonu komórkowego przez byłego partnera 20-latki. Po kilku godzinach doszło do kolejnej interwencji, tym razem na terenie Olsztyna. W chwili, gdy kobieta spacerowała po parku ze swoją trzymiesięczną córką, została zaatakowana przez swojego byłego partnera. Mężczyzna przewrócił kobietę na ziemię i zabrał jej torebkę. Zanim jednak sprawca odszedł z miejsca zdarzenia, przewrócił do góry kołami wózek dziecięcy z trzymiesięczną dziewczynką w środku. Jak się później okazało, była to córka agresora . Na szczęście, niemowlęciu nic poważnego się nie stało, co stwierdził przybyły na miejsce zdarzenia lekarz.

Olsztyńscy policjanci natychmiast przystąpili do akcji poszukiwawczej 33-letniego mężczyzny. Funkcjonariusze ustalili pojazd, którym poruszał się sprawca zdarzenia i namierzyli jego adres zamieszkania. Policyjnym wywiadowcom udało się wywabić mężczyznę na klatkę schodową, gdzie został obezwładniony i zatrzymany.

Policjanci przewieźli agresora do policyjnego aresztu. W najbliższym czasie zostanie przesłuchany i prawdopodobnie usłyszy dwa zarzuty, m.in. dokonania rozboju za który kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności. Do tej sprawy powołany zostanie również biegły z zakresu medycyny sądowej, który wskaże, czy doszło do bezpośredniego narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia trzymiesięcznej dziewczynki.

Oceń
Autor: Express.olsztyn.pl

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Zabił brata. Grozi mu dożywocie

  W minioną niedzielę oficer dyżurny szczycieńskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań w mieście podczas... Zobacz więcej »
  • 21/02/2019 11:32
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

   Trotyl z czasów II wojny światowej na krajowej 16

   Orzysz Dziś policjanci otrzymali informację od pracowników remontujących most w miejscowości Mikosze w gminie Orzysz w ciągu drogi... Zobacz więcej »
   • 21/02/2019 11:17
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

   Nie stać cię na prawnika? Możesz skorzystać z nieodpłatnej porady. I to bez stosu zaświadczeń

   Nowelizacja ustawy, o której mowa, nie tylko zmienia zasady organizowania nieodpłatnej pomocy prawnej, ale właściwie buduje ten system... Zobacz więcej »
   • 21/02/2019 08:49
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

   Polecane firmy

   Reklama konta firmowego