Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Odpowiedź Grzymowicza warta towarzysza

 • 14/01/2019 14:33
 • 7

Po pięćdziesięciu jeden dniach otrzymałem odpowiedź od Prezydenta Olsztyna. Jak zwykle, w tym przypadku też kluczy, posługuje się ogólnikami i odpowiada wymijająco. No, ale cóż! Takiego mamy Prezydenta i oprócz ciągłego dobijania się bez rezultatu o to samo, nie pozostaje nic innego?!

Charakterystyczne, że urzędnik (tak wysoki), który nie chce nic zrobić w zakresie pozbycia się „szubienic” (do tej pory nie ujawnia prawdziwych powodów swojego „niechciejstwa”), posuwa się do wykrętów, ogólników, nie odnosi się merytorycznie. Swoje „nierobienie” przerzuca natomiast na innych. W tym przypadku na MKiDN, Wojewodę, IPN, Wojewódzkiego Konserwatora, a nawet swoich współpracowników, koalicjantów – Samorząd. Jeśli ma takie metody to, w każdej dogodnej chwili, za to co sam popsuje, albo nie dopatrzy, zrzuci winę na innych - swoich współpracowników i podwładnych. Znamy to! To stara stalinowska szkoła. Zrobić bandytę oswobodzicielem a uczciwego winnym. A w obecnych czasach, w „wolnej” Polsce, wykazać się szczególną podłością i stawiać przed sądem represjonowanego i torturowanego za czasów komunizmu, za to że zniszczył przedmiot przestępstwa, sowieckie ścierwo – symbol totalitaryzmu. Stańmy w obronie i wspierajmy kolegów, Kałudzińskiego i Kozioła, podczas rozprawy sądowej w Sądzie Okręgowym, dnia 16.01.2019r. o godz. 13.00, sala 131.

Towarzysze w naszej Ojczyźnie od dawna nie mają racji bytu. Niech pan w końcu, w pomniku wzniesionym „z wdzięczności” Armii Czerwonej, przestanie czcić zbrodniczą formację. Jako od właściciela szubienic to od pana przede wszystkim zależy pozbycie się tego sowieckiego ścierwa. Ponawiam więc wniosek, mając nadzieję, że w końcu odniesie skutek.

                                                                                            Olsztyn 14.01.2019 r.
                                                  Prezydent Miasta Olsztyna 
                                                     Piotr Grzymowicz

Wniosek

Panie Prezydencie

Odpowiedź Pana (znak sprawy: KZ.4121.4.2018; nr dok. 1816.01.1019-W) na moje pismo z dn. 16.11.2018r. nie jest ani satysfakcjonująca, ani wyczerpująca, ani merytoryczna. Udziela mi Pan informacji, o które nie proszę. Natomiast obowiązek, wiążący się z wnoszoną przeze mnie sprawą, ciążący przede wszystkim na Panu, scedowuje Pan na inne osoby – Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego, Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, IPN i na Samorząd, w tym pańskich koalicjantów. W ogóle nie odnosi się Pan do mojej prośby, aby wniósł Pan do MKiDN o unieważnienie dokumentu poświadczającego nieprawdę, jakim jest przedmiotowa „Decyzja…”.W dodatku przekroczył Pan znacząco termin udzielenia odpowiedzi obywatelskiej. To nie jest w porządku.

Prosiłem wyraźnie: <Proszę w dalszej swojej działalności nie używać „dokumentu poświadczającego nieprawdę” i niezwłocznie wystąpić z wnioskiem do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego o unieważnienie fałszywego dokumentu, jakim jest „Decyzja w sprawie wpisania dobra kultury do rejestru zabytków”; L.dz.PSOZ/IZR.5330-12/93, nr rejestru zabytków B-139/93 z dn. 19.05.1993r.>

To Pan jest właścicielem przedmiotu przestępstwa, jakim jest Pomnik Wdzięczności Armii Czerwonej, fałszywie zwany Pomnikiem Wyzwolenia Ziemi Warmińsko-Mazurskiej i depozytariuszem fałszywego dokumentu – Decyzji o wpisaniu tego przedmiotu przestępstwa do Rejestru zabytków. I to przede wszystkim Pana obowiązkiem jest pozbycie się obu przedmiotów przestępstwa.

Mój wniosek dotyczył fałszywego dokumentu. Zatem, powtórnie zwracam się do Pana o wystąpienie z wnioskiem do MKiDN o unieważnienie fałszywej, wyżej wymienionej „Decyzji … .

        Z poważaniem
        Antoni Górski

Oceń
Autor: warmiak

KOMENTARZE

Hosser 15/01/2019 12:44
Pan autor tego artykułu dalej posługuje się mową nienawiści.... przykre, że redakcja nie reaguje na słowa tego typu "sowieckiego ścierwa" wstyd !!!
kir 15/01/2019 13:00
Raczej zupełny bezwstyd...
krzysztof44 15/01/2019 15:34
trudno żeby redakcja reagowała. jeśli właściciel portalu Piotr Niczyperowicz używa takiego samego języka - patrz jego account na Facebook
januszek 15/01/2019 17:32
a nie prawda?
him 15/01/2019 17:29
no odezwali się miłośnicy "sowieckiego ścierwa". może by się wreszcie ujawnili?
kir 15/01/2019 18:41
Panie him, tu nie chodzi o "miłośników". Tu chodzi o konkretne sformułowanie (sowieckie ścierwo) użyte któryś już raz przez A. Górskiego. I o to, że pseudoredakcja nawet nie próbuje z podobnym językiem już nawet nie walczyć, ale choćby polemizować. Panu taki język odpowiada? A co do ujawniania się, pan też wciąż pisze pod "him"...
Hosser 17/01/2019 07:28
Czytanie ze zrozumieniem to nie Pana mocna strona .... zapraszam na spotkanie "bojcu"

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  A jednak... Nie udało się pomóc Stomilowi. Olsztyn będzie miastem wolnym od futbolu?

  - Po zakończonych rozmowach przedsiębiorca Michał Brański wizytował biuro olsztyńskiego pierwszoligowca i przekazał pracownikom... Zobacz więcej »
  • 22/02/2019 13:50
  • 0
  • Express.olsztyn.pl
  • .

  Koalicja Europejska, trzódka egzotyczna

  Zachodzi tu ciekawe zjawisko. Nawet Grzegorz Schetyna, mając w pamięci powiedzenie: „sam tego chciałeś Grzegorzu Dyndało”... Zobacz więcej »
  • 22/02/2019 12:45
  • 2
  • warmiak

   20 dni i 20 zatrzymanych

   Na drogowym przejściu granicznym w Bezledach funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali 32-latka poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w... Zobacz więcej »
   • 22/02/2019 12:20
   • 0
   • Express.olsztyn.pl
   • .

   Do końca życia pozostał wierny ideałom Polski niepodległej, praworządnej i demokratycznej. Uchwała upamiętniająca ś.p. premiera Jana Olszewskiego

   W tekście uchwały opisano m. in. życiorys ś.p. Jana Olszewskiego. Przypomniano, że w okresie II wojny światowej był żołnierzem... Zobacz więcej »
   • 22/02/2019 10:50
   • 1
   • Express.olsztyn.pl
   • .

   Sejm zadecydował! 14 kwietnia państwowym Świętem Chrztu Polski

   Poseł sprawozdawca, Dariusz Piontkowski z PiS przypomniał, że podczas pierwszego czytania projektu na sejmowej komisji kultury... Zobacz więcej »
   • 22/02/2019 10:06
   • 1
   • Express.olsztyn.pl

    Olsztyn planem filmowym

    Arkadiusz Jakubik i Kinga Preis - to tylko dwa nazwiska z obsady obrazu zatytułowanego "Jak najdalej stąd". Film - poza Olsztynem ... Zobacz więcej »
    • 22/02/2019 09:36
    • 0
    • Express.olsztyn.pl

    Polecane firmy

    Reklama konta firmowego