Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Olsztyńscy policjanci znów na czołówkach ogólnopolskich mediów. Tym razem za wybryki na lotnisku w Modlinie

 • 10/08/2018 13:05
 • 1

Policjanci z Olsztyna i regionu co i rusz stają się bohaterami mediów ogólnopolskich. Chociaż właściwiej byłoby powiedzieć "antybohaterami". Najpierw wybuchł skandal z pobiciami i wymuszaniem zeznań w KMP w naszym mieście. Po ujawnieniu tej bulwersującej sprawy i zatrzymaniu kilku pierwszych podejrzanych, rezygnację ze stanowisk złożyli ówcześni komendanci wojewódzki i miejski. Sprawa jest cały czas w toku, a policyjni sadyści, mimo zasądzonych aresztów oraz aktów oskarżenia, na razie nie doczekali się wyroków.

Do tej wyliczanki należy dodać bezpodstawne, bo stwierdzone prawomocnym uniewinniającym wyrokiem sądu, oskarżenie właściciela i wydawcy portalu Express Olsztyn o znieważenie policjantki. Wyrok uniewinniający zapadł przed sądem w Elblągu, jako że sprawa dotyczyła słynnego zajścia pod pomnikiem sowieckiego generała, Iwana Czerniachowskiego w Pieniężnie, z tamtejszymi policjantami w roli głównej. Mimo wyroku uniewinniającego, policjantce oskarżającej Piotra Niczyperowicza nie spadł włos z głowy. Wręcz przeciwnie - z tego co wiemy, została wręcz awansowana. W drugiej sprawie, w której znieważeni poczuli się z kolei olsztyńscy policjanci, umorzono postępowanie. Dodajmy, że jeden z nich - teraz już były policjant - jest zamieszany w sprawę wspomnianego wyżej siłowego wymuszania zeznań

Kolejna sprawa, która nie przyniosła chluby stróżom prawa z naszego regionu to wyjazd na zabezpieczanie obchodów Święta Niepodległości w Warszawie w listopadzie 2017 r. Pięciu policjantów zostało wówczas zwolnionych ze służby. Powód - stawienie się do pracy pod wpływem alkoholu...

Nie minęło kilka miesięcy i znów mamy aferę, która dopiero teraz ujrzała światło dzienne, a wydarzyła się w maju tego roku. Otóż policjanci z Olsztyna nie zostali wpuszczeni na pokład samolotu lecącego na Majorkę na Mistrzostwa Świata Policjantów w Piłkę Nożną.

Według relacji świadków, część policjantów zachowywała się głośno "jak na wieczorze kawalerskim". Funkcjonariusze rzekomo przeklinali i byli pod wpływem alkoholu. Dwóch z nich nie wpuszczono na pokład. Wśród nich był ...zastępca komendanta miejskiego olsztyńskiej policji. Niedawno został on odwołany ze stanowiska.

Obecnie trwa postępowanie wewnętrzne w tej sprawie.

- Zbieramy całość materiału. Funkcjonariuszy nie przebadano alkomatem ani nie wystawiono im mandatu. W tej sprawie jest wiele nieścisłości i niedomówień. Staramy się teraz dotrzeć do świadków i tych, którzy mówią o rzekomym nieprawidłowym zachowaniu policjantów - komunikuje Krzysztof Wasyńczuk, rzecznik prasowy KWP w Olsztynie.
 

Oceń
Autor: Express.olsztyn.pl

KOMENTARZE

cywil 10/08/2018 17:39
Oj tam trochę rozrywki i afera.Po prostu napili się ze strachu lotu samolotem.

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Krzysztof Wyszkowski komentuje wizytę szefa MSZ Niemiec w Auschwitz: - Przybył pouczać Polaków

  - To się nazywa germańska buta - niemiecki minister SZ przybywa do Auschwitz, żeby pouczać Polaków! Mam nadzieję, że minister... Zobacz więcej »
  • 21/08/2018 09:14
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

  Nowe tygrysy zaryczały w wojskowej stolicy Polski

  Bieg Tygrysa to zawody, które mają promować nie tylko wojskowość i służbę w Siłach Zbrojnych RP, ale również aktywny sposób... Zobacz więcej »
  • 21/08/2018 08:13
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

   Ponad 100 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym i na podwójnym gazie

   W trakcie kontroli policjanci poddali 46-letniego kierowce badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Funkcjonariusze nie... Zobacz więcej »
   • 21/08/2018 07:59
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

   Polecane firmy

   Reklama konta firmowego