Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Olsztyński mocny akcent w programie Jana Pospieszalskiego. Bogusław Owoc o wymiarze sprawiedliwości i nie tylko...

  • 16/05/2014 10:59
  • 17

Wczoraj Olsztyn znów zasłynął na antenie ogólnopolskiej w mediach publicznych. I tym razem, niestety, była to sława dość ponura. Gościem programu "Bliżej" -  autorskiego cyklu Jana Pospieszalskiego - był m. in. Bogusław Owoc z olsztyńskiego oddziału stowarzyszenia Solidarni 2010. Oprócz niego w rolach głównych wystąpili: europoseł Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki, Andrzej Sadowski z Centrum im. Adama Smitha, prof. Krystyna Iglicka-Okólska, kandydatka do Parlamentu Europejskiego z Polski Razem Jarosława Gowina, oraz przedsiębiorca Mirosław Ciełuszecki, który przeszedł swoistą gehennę z polskim wymiarem sprawiedliwości. Bogusławowi Owocowi w studio towarzyszli przedstawiciele redakcji Expressu Olsztyn.

Program Jana Pospieszalskiego prowadzony jest w konwencji sporu wokół najważniejszych tematów społecznych, politycznych, religijnych czy gospodarczych, dotyczących Polski i Polaków. Jednym z takich tematów jest właśnie polski wymiar sprawiedliwości.

Dobór gości nie był przypadkowy, bowiem program dotykał - często bardzo bolesnych - kwestii niedoskonałości sądownictwa, którą to niedoskonałość zarówno Owoc, jak i Ciełuszecki nazwali bez ogródek - mafia.

Bogusław Owoc został wczoraj zaprezentowany jako pierwszy. Jan Pospieszalski przybliżył widzom TVP Info wystąpienie byłego wicewojewody na uroczystej gali w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie, kiedy to Owoc publicznie odmówił przyjęcia jednego z najważniejszych wyróżnień - Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski, stwierdzając, że krzyża nie odbierze dopóty, dopóki Polska nie jest krajem demokratycznym.

Jako ilustracja posłużył materiał filmowy Expressu Olsztyn, który nakręciliśmy podczas gali w UW. Nasze logo zaistniało więc na antenie ogólnopolskiej, a autorzy programu pogratulowali redaktorowi naczelnemu znakomitego materiału dziennikarskiego. Jednocześnie Jan Pospieszalski wyraził ubolewanie, że media sprzyjające obecnemu rządowi udają, że tematu nie ma i że gdyby taka sytuacja miała miejsce za rządów PiS, to Bogusław Owoc nie wyszedłby z telewizji. Nie tylko tej "opozycyjnej"...

Bogusław Owoc opowiedział o tym, jak - będąc radnym i jednocześnie dyrektorem dużego przedsiębiorstwa państwowego - otrzymał propozycję nie do odrzucenia, którą można opisać w skrócie: "przymykasz oko na nasze machlojki i będziesz żył dostatnio i wygodnie, albo cię zniszczymy". Owoc powiedział nawet, kto konkretnie złożył mu taką propozycję, na którą oczywiście nie przystał. Od tamtej pory zaczęła się jego gehenna i heroiczna walka o godność i sprawiedliwość. Przez prawie 10 lat były wicewojewoda zbierał dowody na to, że wymiar sprawiedliwości to bezlitosna machina, która jest w stanie - w imienia prawa czy raczej bezprawia - zniszczyć każdego "niewygodnego" człowieka. "Struktura przestępcza" i "wymiar tak zwanej sprawiedliwości" - ocenia to bez ogródek Bogusław Owoc. Wystarczy wspomnieć, że rozprawy sądowe, w których w ciągu ostatnich nastu lat uczestniczył Owoc można liczyć w ...tysiącach!

- To nie dotyczy tylko jednego sędziego czy prokuratora, których wystarczy zwolnić, żeby wszystko funkcjonowało prawidłowo. Chory jest cały system. Tylko opcja zerowa wymiaru sprawiedliwości jest w stanie sprawić, żeby w końcu wszystko działało jak należy - mówił Owoc.

Rację w tym, że sądownictwo należy naprawić od podstaw, gdyż od niego wszystko się zaczyna, przyznali Owocowi zdecydowanie zarówno Adam Sadowski, jak i prof. Iglicka-Okólska, która przypomniała, że Gowin stał się "niewygodny" właśnie przez to, że chciał zreformować polskie sądy.

Jan Pospieszalski na antenie powiedział, że w studio powinni znaleźć się przede wszystkim przedstawiciele rządzącej obecnie partii.

- Niestety, kiedy dowiedzieli się, jaki ma być temat audycji nagle okazało się, że nikomu nie pasuje termin... - powiedział Pospieszalski.

Wizyta Bogusława w programie "Bliżej"na pewno nie jest ostatnią, co zostało wczoraj zapowiedziane. Teraz wszyscy czekają na ruch wojewody warmińsko-mazurskiego, któremu Owoc chce przekazać dokumenty, świadczące o tym, że - jak to się wczoraj wyraził -  sądownictwo w naszym kraju to zorganizowana grupa przestępcza.

- Jestem gotów przekazać te dokumenty nawet sędziom Sądu Najwyższego - podsumował Owoc.

Kolejna osoba, poszkodowana przez wymiar sprawiedliwości, która gościła wczoraj w programie, to wspomniany wyżej przedsiębiorca, Mirosław Ciełuszecki. Jego dramatyczną historię przedstawimy czytlenikom w osobnym artykule.

Wszystkich tych, którzy z jakichś powodów nie mogli wczoraj obejrzeć programu Jana Pospieszalskiego zachęcamy do zapoznania się z nim dziś:

http://vod.tvp.pl/audycje/publicystyka/jan-pospieszalski-blizej/wideo/15...

 

 

 

 

Oceń
Autor: amark

KOMENTARZE

Cenzura Expressu 16/05/2014 13:21
Alkoholowe burdy posła PiS Karola Karskiego... Kandydata do Europarlamentu... Według cypryjskiej policji dwaj posłowie Prawa i Sprawiedliwości, będąc pod wpływem alkoholu urządzili sobie rajd wózkami golfowymi. Obaj zostali skazani. Jednym z posłów jest obecny kandydat do Europarlamentu z naszego województwa - Karol Karski. Warto wiedzieć na kogo głosujemy. Przypominamy więc sprawę z Cypru gdzie jednym z głównych bohaterów jest obecny kandydat do Europarlamentu z naszego województwa, Karol Karski (PiS). Sąd okręgowy na Cyprze uznał posłów PiS Karola Karskiego (45 l.) i Łukasza Zbonikowskiego (33 l.) za winnych tego, że podczas służbowego pobytu w hotelu w Limassol na Cyprze zniszczyli dwa wózki golfowe oraz ściany w hotelu. I zasądził im karę grzywny w wysokości 11 661 euro plus odsetki. Sprawa ma swój początek w listopadzie 2008 r. Polscy posłowie przebywali wtedy na Cyprze, uczestnicząc w pracach podkomisji praw człowieka Zgromadzenia Rady Europy. Gościli w hotelu "Le Meridien". Jak się okazało, ich pobyt na długo zapadł w pamięć pracownikom hotelu. Według ich relacji, obaj upili się i dla zabawy zaczęli rozbijać się dwoma wózkami golfowymi. Rajd meleksami zakończył się zniszczeniami szacowanymi na ok. 10 tys. euro (ponad 40 tys. zł). Karski i Zbonikowski zaprzeczali, że takie zdarzenie miało miejsce, ale dokumenty są jednoznaczne. Według sądu okręgowego w Limassol na Cyprze posłowie odpowiadają za zniszczenia i muszą zapłacić właścicielowi hotelu 11 661,00 euro (47 tys. zł) plus 5,5 proc. odsetek w skali roku. Mają też uiścić 42 euro tytułem kosztów sądowych. Dowodem w sprawie był raport cypryjskiej policji. Wnioski dla polskich posłów są miażdżące. Czytamy w nim m. in.: "25 listopada 2008 goście hotelowi zniszczyli dwa samochody typu Golf Car oraz mur otaczający część hotelu (…) Podejrzani to Karol Karski i Łukasz Zbonikowski (...) Golf Car nr 15 znajdował się na falochronie hotelowym: jedno z przednich kół pojazdu było w powietrzu, podczas gdy jego rama utknęła na falochronie. Na pedale gazu został położony kamień naciskający na ten pedał. Sposób ułożenia kamienia wskazywał jasno, iż sprawca umieścił go tam po to, aby pojazd sam się poruszał i wjechał do morza". Dziś Karol Karski kandyduje do Europarlamentu z pierwszej pozycji na liście Prawa i Sprawiedliwości na Warmii i Mazurach. O tamtej sprawie nikt już nie wspomina. Tak jakby nic się nie stało...
Wyborca 17/05/2014 10:21
Zlikwidowć natarczywą, nachalną reklamę p. Karskiego ona działa odwrotnie, bo wkurza!!!!!
Orfeusz 16/05/2014 16:39
Komentarz nie dotyczy artykułu . Co mają wspólnego wybryki tych dwóch Panów z tematem o którym mowa w artykule ?
kir 16/05/2014 18:03
Mają o tyle wspólnego, że akurat pan Owoc wraz ze swoim dawnym asystentem - panem Niczyperowiczem, należą do osób, które za wszelką cenę chcą upchać pana karskiego w PE...
Orfeusz 16/05/2014 18:48
To dlaczego ,, cenzura ekspresu " nie zamieściła tego komentarza pod artykułami dotyczącymi wizyt Karskiego w naszym regionie , tylko pod artykułem dotyczącym patologii w ,, wymiarze sprawiedliwości " ?
I. M. 17/05/2014 19:54
P. Kir, gdzie Pan był jak P. Owoc przez wiele lat był "niszczony" przez olsztyński wymiar sprawiedliwości? Ja przynajmniej przez chwilkę byłam w sądzie z nim (nie sama, ale z grupą przyjaciół). P. Owoc ma ważniejsze sprawy na głowie. Nie rozdrabniać się, tylko załatwić "Układ zamknięty".
bloody mary 16/05/2014 17:46
"Jednocześnie Jan Pospieszalski wyraził ubolewanie, że media sprzyjające obecnemu rządowi udają, że tematu nie ma i że gdyby taka sytuacja miała miejsce za rządów PiS, to Bogusław Owoc nie wyszedłby z telewizji." No tak, bo zostałby wyprowadzony w kajdankach. Już zapomniało się jak PiS używało zagłuszaczy sieci komórkowych gdy protestowały pielęgniarki?
doris 16/05/2014 19:53
https://www.youtube.com/watch?v=4VoKpa3lkCw
por 19/05/2014 22:20
Może przypomnij o najnowszej aferze Tuskowej, jak brał forsę od niemieckiej CDU.
Polski rak 16/05/2014 23:19
Serdeczne gratulacje! Kolejny raz jeden z podstawowych problemów trafił się na szersze forum medialne. Paląca degrengolada aparatu sprawiedliwości w sitwiarsko urządzonych tzw. elitach PL/PRL. Starzy dogadali się z nowymi panami! Magdalenka uśmiechnięta pod wiadomym wąsem. Nie chciała tak przecież, ale musiała! Najbardziej trafna myśl, że gdyby aparat sprawiedliwości działał należycie, sitwy miałyby się znacznie gorzej. Niestety ów aparat przesiąknięty DEMONkratyzna zarazą. Jak spółdzielczość mieszkaniowa będącą jednym z elementów antyobywatelskiej, aspołecznej składanki. Wcześniejszy przedni numer B. Owoca z odmową przyjęcia prezydenckiego odznaczenia w UW obnażył mechanizm sitw. Oczekują one od obywateli pokornego układnego zachowania tzw. etykiety w takich publicznych sytuacjach, a tu - owocny afront! Problem spółdzielczości, zwłaszcza mieszkaniowej w swej wypowiedzi nagłośniła I. Możejko. Wiedziała, co mówi po doświadczeniach grupy członków z zarządem SM Jaroty w trakcie bezskutecznego przekształcania swoich w całości sfinansowanych przez nich lokali, a potem z trudem dokonanego podziału spółdzielni celem powstania SM Jasna. Kukiz wyczuł szybko podłączających się wokół-balcerowiczów pod ruch społecznego oburzenia.
hary 16/05/2014 23:20
Owoc powiedział nawet, kto konkretnie złożył mu taką propozycję, na którą oczywiście nie przystał. Czemu nie napiszecie skoro powiedział? Po co takie niedomówienia?
Ha Ha 17/05/2014 07:07
Napisz, jak wiesz! Może za ciebie inni mają oddychać? Po-haruj, hary.
Grażyna 17/05/2014 00:50
Dawniej organem władzy - PZPR była Trybuna Ludu, dzisiaj Gazeta Olsztyńska.
Spółdzielczy wątek 17/05/2014 08:08
B. Owoc nie nadmienił jeszcze o swym spółdzielczym epizodzie. W SM Jaroty jako przewodniczący rady nadzorczej przed laty zablokował zamiar prezesa Przedwojskiego wydania 30 mln zł na inwestycje w rury MPEC. Prezes po kilku latach sprawowania tej ważnej funkcji /nie wiedział /tak gadał/ , czy spółdzielnia jest właścicielem owych instalacji MPEC - taki zorientowany na udawaną niewiedzę. Publicznie się o tym wypowiedział, czyli wedle swej terminologii - "dał głos". Owoc oczywiście dość szybko przestał być członkiem rady nadzorczej, członkiem spółdzielni także. Po nim nastała dekada nowego. lojalnego przewodniczącego RN. Tak kompetentnego, że po 10 latach realizacji programu ociepleń w tej spółdzielni, nie wiedział biedaczysko, co się działo z budżetowymi premiami na te ocieplenia. Premie owe i tak samo tajne przed mieszkańcami poszczególnych bloków kredyty były istotnym składnikiem finansowania ociepleń. Rada nadzorcza uchwalała coroczne plany remontów w oparciu o pełną ponoć znajomość możliwości i mechanizmów finansowania. Ano widać jak się orientowała. W następnym programie u Pospieszalskiego warto rozmawiać o tym także spółdzielczym wątku haniebnego antyobywatelskiego urządzenia prawno - realizacyjnego spółdzielczości mieszkaniowej.
I.M. 17/05/2014 19:45
Gr. czł. Inicj. Obywatelskiej "Nic o nas bez nas", upomniała się na Walnym Zgromadzeniu "Jarot" 30.12.11r. o 8 mln. zł. które zniknęły z kont budynków (premie państwa na docieplenia). Wcześniej Czł. Zarządu wysłali 8 tys. pism do właścicieli, że jest wszystko rozliczone zgodnie z prawem. I po zawiadomieniu prokuatury o możliwości popełnienia przestępstwa, Zarząd 'Jarot" wysłał znowu ok. 8 tys. pism TR..... i zwrócił na konta budynków po ok. 50 tys. zł. na budynek ok. 40 mieszkań. W prokuraturze zmieniano trzy razy prowadzącego śledztwo. Jeden znalazł paragraf na podejrzenie przestepstwa - cóż z tego, koledzy. A olsztyński sąd sprawę "zamiótł" pod dywan. Pan Prezes Przedwojski " Mnie nic do tego"? Zobacz: temidacontrasm.info
OK 17/05/2014 18:28
OK - Olsztyńscy Kombinatorzy. W Gdańsku musieli wreszcie zareagować na prokuratorko - sądowe niedowidzenie wokół Amber Gold. Delikatnie potraktowani umoczeni funkcjonariusze. W Olsztynie jedna paniusia z sadu przy sprawach Procyka została także czule odsunięta lekko. Czas na czyszczenie bezkarnych układów w sposób tak zdecydowany, jak to się czyni wobec tzw. zwykłych obywateli. Materiału jest dosyć, tylko nie ma woli samooczyszczania. Chyba nie ma tego robić ulica?
OK 17/05/2014 18:29
OK - Olsztyńscy Kombinatorzy. W Gdańsku musieli wreszcie zareagować na prokuratorko - sądowe niedowidzenie wokół Amber Gold. Delikatnie potraktowani umoczeni funkcjonariusze. W Olsztynie jedna paniusia z sadu przy sprawach Procyka została także czule odsunięta lekko. Czas na czyszczenie bezkarnych układów w sposób tak zdecydowany, jak to się czyni wobec tzw. zwykłych obywateli. Materiału jest dosyć, tylko nie ma woli samooczyszczania. Chyba nie ma tego robić ulica?

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

    Czas na nową kadencję

    Kadencja samorządów kończy się dziś, czyli w piatek 16 listopada. Zgodnie z przepisami, w ciągu siedmiu dni powinny ukonstytuować... Zobacz więcej »
    • 16/11/2018 15:34
    • 0
    • Express.olsztyn.pl

      Mężczyzna, który śmiertelnie potrącił pieszego pod Dobrym Miastem sam zgłosił się na policję

      Na miejscu śmiertelnego potrącenia pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci ruchu drogowego oraz technik kryminalistyki. Podczas... Zobacz więcej »
      • 16/11/2018 11:29
      • 0
      • Express.olsztyn.pl

        Czy niepełnosprawni w Olsztynie traktowani są jak osoby drugiej kategorii?

        Tak samo jest w naszym kochanym mieście. Brakuje podjazdów i taka osoba nie może pójść na przykład do fryzjera, pizzerii czy do... Zobacz więcej »
        • 16/11/2018 10:46
        • 0
        • S. Antoni Poniatycki

          Policjant potrącił motocyklistów. Jeden zmarł. W środę ruszyła rozprawa apelacyjna

          Przypomnijmy. Do wypadku z udziałem radiowozu i grupy motocyklistów doszło 20 września 2015 r. na drodze krajowej nr 16 w pobliżu... Zobacz więcej »