Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Olsztyński mocny akcent w programie Jana Pospieszalskiego. Bogusław Owoc o wymiarze sprawiedliwości i nie tylko...

 • 16/05/2014 10:59

Wczoraj Olsztyn znów zasłynął na antenie ogólnopolskiej w mediach publicznych. I tym razem, niestety, była to sława dość ponura. Gościem programu "Bliżej" -  autorskiego cyklu Jana Pospieszalskiego - był m. in. Bogusław Owoc z olsztyńskiego oddziału stowarzyszenia Solidarni 2010. Oprócz niego w rolach głównych wystąpili: europoseł Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki, Andrzej Sadowski z Centrum im. Adama Smitha, prof. Krystyna Iglicka-Okólska, kandydatka do Parlamentu Europejskiego z Polski Razem Jarosława Gowina, oraz przedsiębiorca Mirosław Ciełuszecki, który przeszedł swoistą gehennę z polskim wymiarem sprawiedliwości. Bogusławowi Owocowi w studio towarzyszli przedstawiciele redakcji Expressu Olsztyn.

Program Jana Pospieszalskiego prowadzony jest w konwencji sporu wokół najważniejszych tematów społecznych, politycznych, religijnych czy gospodarczych, dotyczących Polski i Polaków. Jednym z takich tematów jest właśnie polski wymiar sprawiedliwości.

Dobór gości nie był przypadkowy, bowiem program dotykał - często bardzo bolesnych - kwestii niedoskonałości sądownictwa, którą to niedoskonałość zarówno Owoc, jak i Ciełuszecki nazwali bez ogródek - mafia.

Bogusław Owoc został wczoraj zaprezentowany jako pierwszy. Jan Pospieszalski przybliżył widzom TVP Info wystąpienie byłego wicewojewody na uroczystej gali w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie, kiedy to Owoc publicznie odmówił przyjęcia jednego z najważniejszych wyróżnień - Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski, stwierdzając, że krzyża nie odbierze dopóty, dopóki Polska nie jest krajem demokratycznym.

Jako ilustracja posłużył materiał filmowy Expressu Olsztyn, który nakręciliśmy podczas gali w UW. Nasze logo zaistniało więc na antenie ogólnopolskiej, a autorzy programu pogratulowali redaktorowi naczelnemu znakomitego materiału dziennikarskiego. Jednocześnie Jan Pospieszalski wyraził ubolewanie, że media sprzyjające obecnemu rządowi udają, że tematu nie ma i że gdyby taka sytuacja miała miejsce za rządów PiS, to Bogusław Owoc nie wyszedłby z telewizji. Nie tylko tej "opozycyjnej"...

Bogusław Owoc opowiedział o tym, jak - będąc radnym i jednocześnie dyrektorem dużego przedsiębiorstwa państwowego - otrzymał propozycję nie do odrzucenia, którą można opisać w skrócie: "przymykasz oko na nasze machlojki i będziesz żył dostatnio i wygodnie, albo cię zniszczymy". Owoc powiedział nawet, kto konkretnie złożył mu taką propozycję, na którą oczywiście nie przystał. Od tamtej pory zaczęła się jego gehenna i heroiczna walka o godność i sprawiedliwość. Przez prawie 10 lat były wicewojewoda zbierał dowody na to, że wymiar sprawiedliwości to bezlitosna machina, która jest w stanie - w imienia prawa czy raczej bezprawia - zniszczyć każdego "niewygodnego" człowieka. "Struktura przestępcza" i "wymiar tak zwanej sprawiedliwości" - ocenia to bez ogródek Bogusław Owoc. Wystarczy wspomnieć, że rozprawy sądowe, w których w ciągu ostatnich nastu lat uczestniczył Owoc można liczyć w ...tysiącach!

- To nie dotyczy tylko jednego sędziego czy prokuratora, których wystarczy zwolnić, żeby wszystko funkcjonowało prawidłowo. Chory jest cały system. Tylko opcja zerowa wymiaru sprawiedliwości jest w stanie sprawić, żeby w końcu wszystko działało jak należy - mówił Owoc.

Rację w tym, że sądownictwo należy naprawić od podstaw, gdyż od niego wszystko się zaczyna, przyznali Owocowi zdecydowanie zarówno Adam Sadowski, jak i prof. Iglicka-Okólska, która przypomniała, że Gowin stał się "niewygodny" właśnie przez to, że chciał zreformować polskie sądy.

Jan Pospieszalski na antenie powiedział, że w studio powinni znaleźć się przede wszystkim przedstawiciele rządzącej obecnie partii.

- Niestety, kiedy dowiedzieli się, jaki ma być temat audycji nagle okazało się, że nikomu nie pasuje termin... - powiedział Pospieszalski.

Wizyta Bogusława w programie "Bliżej"na pewno nie jest ostatnią, co zostało wczoraj zapowiedziane. Teraz wszyscy czekają na ruch wojewody warmińsko-mazurskiego, któremu Owoc chce przekazać dokumenty, świadczące o tym, że - jak to się wczoraj wyraził -  sądownictwo w naszym kraju to zorganizowana grupa przestępcza.

- Jestem gotów przekazać te dokumenty nawet sędziom Sądu Najwyższego - podsumował Owoc.

Kolejna osoba, poszkodowana przez wymiar sprawiedliwości, która gościła wczoraj w programie, to wspomniany wyżej przedsiębiorca, Mirosław Ciełuszecki. Jego dramatyczną historię przedstawimy czytlenikom w osobnym artykule.

Wszystkich tych, którzy z jakichś powodów nie mogli wczoraj obejrzeć programu Jana Pospieszalskiego zachęcamy do zapoznania się z nim dziś:

http://vod.tvp.pl/audycje/publicystyka/jan-pospieszalski-blizej/wideo/15...

 

 

 

 

Oceń
Autor: amark

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

„Sie” pospieszyli

Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski podpisał, jak zwał tak zwał, „Deklarację LGBT+[Q]”. Co tam program przedwyborczy... Zobacz więcej »
 • 16/03/2019 10:30
 • 0
 • warmiak
 • .

"Piątka Kaczyńskiego" a hipokryzja Broniarza

Wszystko za sprawą, bądź co bądź, niefortunnego wyrażenia się ministra Szczerskiego o nauczycielach i celibacie. Wśród... Zobacz więcej »
 • 08/03/2019 08:57
 • 2
 • warmiak

Ogień Pamięci w miejscu kaźni Żołnierzy Wyklętych

Przedstawiciele władz państwowych, w tym Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro, Minister Obrony Narodowej... Zobacz więcej »
 • 02/03/2019 13:58
 • 0
 • Aleksander Żywczyk
 • .

„Firli-mirli”, czyli Schetynowy ból głowy

Ten rejwach spotęgował dodatkowo (należało się tego spodziewać) PSL. Prezes Kosiniak-Kamysz próbuje przekonać, że w tej... Zobacz więcej »
 • 02/03/2019 11:52
 • 1
 • warmiak

  Od jutra rusza rządowy program Mama 4 plus

  Program jest  skierowany do osób, które wychowały co najmniej czworo dzieci i z tego powodu nie mogły podjąć pracy zawodowej lub... Zobacz więcej »
  • 28/02/2019 16:10
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

  Polecane firmy

  Reklama konta firmowego