Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Opozycja kłania się w pas i znów sięga po złego konia

 • 28/11/2017 11:24
 • 0

Przegrane wybory w październiku 2015 r. Po ośmiu latach królowania na politycznej scenie (p)oważna (o)pozycja i jej były sojusznik o chłopskim rodowodzie (długo "przyklejał się" do zwycięzców i zbierał dużo śmietany ze stołu, nawet wbrew prawu i różnym niedozwolonym machinacjom) muszą - tak: m u s z ą - uznać przegraną i jak najszybciej opuścić podium zwycięzców. I dyktowania innym jak ma być. I w stosunkach wewnętrznych i polityce zagranicznej. Im dłużej od wyborczych urn, tym coraz  bardziej widać, że tak naprawdę leciała  cały czas letnia woda z kranu. Po prostu nic nie robili lub minimum, by nie wyjść na kompletnych leni. A uległość wobec Niemiec była coraz bardziej widoczna. Scena zagraniczna też zawalona!

I zamiast przedstawić, jaki będzie ich program w koniecznej opozycji, jak i czym pociągnąć  swoich przyszłych wyborców, partia zaczyna od negowania, co wydaje się  oczywiste. I w pełni demokratyczne. Kto wygrał, ten po prostu rządzi. Można się dąsać, pokazywać fochy, ale z demokratycznymi zasadami nie ma co dyskutować. Ani ich lekceważyć.

I co wtedy robią politycy, którzy nie potrafili pokazać, jak się skutecznie rządzi? I odnosi sukcesy takie, by  jednak wygrywać wybory. Negują nie tylko wynik wyborczy. Pokazują, że "demokracja to nie dla nich wobec przegranej". Taką demokrację, w której są oni stroną przegraną najlepiej "znieść". Choćby poprzez kontakty  zagraniczne, najlepiej w Brukseli czy Strasburgu, czyli tam gdzie Unia i przychylni im politycy.

I tak się stało. Czyli najpierw część taktyki "zagranica". Potem wobec fiaska przyjdzie kolej na drugi etap - "ulica" - równie nieudany i fatalnie zakończony, bo  przychodzi już garstka nie wiedzących po co właściwie "wyleźli".

Drodzy Panowie Politycy. Doskonale pamiętamy Wasz wyjazd do Strasburga i ściskanie dłoni unijnych polityków. I te pochylone głowy - chyba po to, by je tamci posypali popiołem wobec Waszej porażki - zgięte  karki, ukłony do pasa. To nie jest, że suwerenny polityk przychodzi do suwerennego polityka. Takie zachowanie, to pełne i bezapelacyjne lizusostwo. "Ratujcie, bo  przegraliśmy, ale nie chcemy uznać  wyniku wyborów. I naszej bardzo sromotnej klęski". Nikt nie postawi w takiej sytuacji na niewłaściwego konia. I nikt nie będzie w świetle kamer i jupiterów wspierał wyborczych niedołęgów. Słowem, nic nie wywalczyli. Może  toczyły się jakieś  rozmowy w tak zwanych kuluarach. Ale to tym gorzej dla przegranych "skamlących" o łaskę. Bo to już pełna zdrada, jak "obrabianie" własnej ojczyzny gdzieś po kątach. Najważniejsze było to, że żadnego, broń  Boże, wspólnego komunikatu nie było. Do wyborczej dołożyli kolejną  porażkę.

Wtedy skok na Trybunał Konstytucyjny. Ten, którym już po przegranej Ich  Bronisława, a nawet i wcześniej, próbowali zawłaszczyć. Wstawiając, oczywiście niezgodnie z prawem, "swoich", czyli "peowskich" sędziów. Można zapytać, jakim prawem teraz "walczą" znowu z reformą wymiaru sprawiedliwości, gdy samo go bardzo niecnie zawłaszczali? Ale to taka fałszywa taktyka odzyskiwania władzy po przegranych wyborach! Coś trzeba robić. A najlepiej podnosić  rwetes. Właśnie o tenże  Trybunał Konstytucyjny. I co? Pokrzyczeli i się skończyło. Czy ktoś teraz mówi, że z tymże Trybunałem jest coś nie tak?

Mądrale milczą. Zaczęli szukać innego obiektu antydemokratycznych działań, bo wbrew decyzji większości wyborców. I był prawie pod ręką. Komitet Obrony Demokracji. To nie śmiech. Jeśli samemu atakuje się demokrację to najlepiej ...jej broniąc?! I ów komitet i  jego działacze byli wyjątkowo chimeryczni od  samego początku. Przyszli, pokrzyczeli, nawet podnosili książeczki z napisem "Konstytucja". I co? I nic, Szanowni Państwo! Po prostu nic! Niczego nie wywalczyli, ich "szef" z  kitką i mający sam kłopoty z demokracją prawną (jeśli mamy wszyscy równe prawa, to dlaczego jego dzieci nie  dostawały od niego alimentów?!). I finis  Komitecie  i twoje  pojęcie demokracji. I jego niesławny szef i sam Komitet jak weszli nie wiadomo po co, tak w jakiś przedziwny sposób  zniknęli. Czy to ma znaczyć, że demokrację obronili? I to co mamy obecnie, to pełna akceptacja ze strony owego Komitetu, który uznał, że skoro na scenie politycznej jest demokracja, to właściwa  pora by usunąć się ze sceny? 

Czy Państwo coś rozumieją z tego, jak przewrotnie niektórzy "bojownicy o demokrację" rozumieją, o co w niej chodzi? Zdarli gardła, wychodzili na ulicę i zniknęli. Czy mamy ogłosić Pełne Zwycięstwo Demokracji, skoro  komitet w niej obronie sam doszedł do wniosku, że jednak demokracja jest! Proszę Państwa, skoro Komitet Obrony Demokracji już nie walczy, to mamy Pełną i Kwitnącą Demokrację! Kto zaprzeczy?

Lecz ci przegrani jesienią 2015 r. nie dawali  spokoju, by jednak tę demokrację, której niby nie było, obalać. A w każdym razie podważać. Grudniowo-styczniowa 2016/2017 okupacja Sejmu, działanie antydemokratyczne w  organie władzy państwowej, który ma być właśnie  demokracją i jej ostoją. Ale to znowu sposób myślenia "skoro przegraliśmy wybory, to znaczy, że  to  co my  głosimy jest teraz prawdą objawioną". Z tym, że głos  jednej z opozycyjnej posłanek, udającej, że  umie śpiewać  (szkoda, że nie została piosenkarką) obwieścił: "znowu w życiu mi nie wyszło".

Panowie obecni opozycjoniści od 2015 r. Znowu "wam nie wyszło"?

Teraz próbują  dosiąść innego konia? Ale czy właściwego? Po Marszu Niepodległości celebrowanym przez 60 tys. Polaków, patriotów, maszerujących przez Warszawę, do którego przypadkowo dołączyli się jacyś prawicowcy z haniebnymi hasłami (co wcale nie stanowiło o tym ,że  cały pochód należy potępić w czambuł) przegrani z jesieni 2015 r. uchwycili się, jak koła ratunkowego, haseł "naziści" i "faszyści". I częstotliwość z jaką  powtarzają je w trakcie różnych wypowiedzi prasowo-radiowo-telewizyjnych, ostatnio z bardzo dużym natężeniem każe wierzyć, że oni ...sami w to wierzą?! Polacy to naziści i faszyści! O co tu chodzi?

Panowie przegrani! Już Komitet Obrony Demokracji zrozumiał, że nie ma co zwalczać, czy bronić tego, co i tak jest. I co każdyobywatel widzi gołym okiem.

I zamiast wreszcie zabrać się do roboty i szczerze powiedzieć rodakom dlaczego przegraliście i wyciągnąć wnioski, zabrać się do roboty, nie szukajcie kolejnych pretekstów by "dowalić" wygranym! Nic z tego nie będzie. Nie potraficie dosiąść właściwego konia!

I Wy chcecie przejąć w Polsce władzę?!

Oceń
Autor: Andrzej Dramiński

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Po katastrofie CAS-y

  - Zdobywamy doświadczenia w terenie, który znamy jak własną kieszeń. Dzięki dobrej znajomości regionu, w którym przebywamy na co... Zobacz więcej »
  • 17/11/2018 09:29
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

   Szedł środkiem jezdni, pijany i bez odblasków

   Wczoraj około godziny 20.00 do oficera dyżurnego ełckiej komendy zadzwonił kierowca, który powiedział, że o mało nie potrącił... Zobacz więcej »
   • 17/11/2018 08:42
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

    Pługi i piaskarki przygotowane do ataku

    Olsztyński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ma do odśnieżania 1317 km dróg krajowych na terenie województwa... Zobacz więcej »
    • 17/11/2018 08:27
    • 0
    • Express.olsztyn.pl
    • .

    Wniosek do Prezydenta Miasta Olsztyna

                                           ... Zobacz więcej »
    • 17/11/2018 08:18
    • 2
    • warmiak

     Czas na nową kadencję

     Kadencja samorządów kończy się dziś, czyli w piatek 16 listopada. Zgodnie z przepisami, w ciągu siedmiu dni powinny ukonstytuować... Zobacz więcej »
     • 16/11/2018 15:34
     • 0
     • Express.olsztyn.pl

      Mężczyzna, który śmiertelnie potrącił pieszego pod Dobrym Miastem sam zgłosił się na policję

      Na miejscu śmiertelnego potrącenia pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci ruchu drogowego oraz technik kryminalistyki. Podczas... Zobacz więcej »
      • 16/11/2018 11:29
      • 0
      • Express.olsztyn.pl

      Polecane firmy

      Reklama konta firmowego