Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Ostatni weekend wakacji na warmińsko-mazurskich drogach

 • 04/09/2018 11:16
 • 0

W miniony piątek ruszyły działania "Bezpieczny weekend - ostatni weekend wakacji". Na drogach jak co roku pojawiło się więcej patroli policyjnej drogówki. Podczas trzech dni działań policjanci odnotowali mniej wypadków, mniej osób zginęło i mniej zostało rannych. Niestety, podwoiła się liczba nietrzeźwych kierujących.

Działania trwały od  piątku 31 sierpnia do późnego niedzielnego wieczora 2 września. Policjanci koncentrowali swoją uwagę na kierowcach zbyt szybko jadących i wykonujących niebezpieczne manewry. Niestety, nadmierna prędkość wciąż zajmuje pierwsze miejsce w smutnym rankingu najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. Drogówka skupiała się także na kontroli stanu trzeźwości uczestników ruchu i eliminowała z dróg nietrzeźwych kierowców. Podczas kontroli policjanci sprawdzali wymagane prawem dokumenty oraz stan techniczny i wyposażenie pojazdów.

Podczas ostatniego weekendu wakacji na drogach regionu doszło do 13 wypadków drogowych, w wyniku których 1 osoba zginęła, a 13 zostało rannych. W tym czasie policjanci odnotowali 106 kolizji i zatrzymali 89 nietrzeźwych kierujących.

Do najtragiczniejszego zdarzenia doszło w niedzielę po północy na trasie Sobole - Wieliczki. Jak wynikało ze zgłoszenia, kierująca osobowym peugeotem potrąciła tam pieszego.

Policjanci, którzy pracowali na miejscu ustalili, że kierujący osobowym volkswagenem jadąc w kierunku miejscowości Wieliczki zauważył za miejscowością Sobole leżącego na przeciwległym pasie jezdni mężczyznę. W związku z tym zatrzymał się i chciał sprawdzić, co się stało. Wówczas zauważył nadjeżdżający z naprzeciwka pojazd. Aby uniknąć potrącenia leżącego na jezdni człowieka kierujący włączył światła awaryjne, a jego pasażer wybiegł na drogę i machając rękoma próbował zatrzymać jadący samochód. Niestety, kierująca peugeotem, z uwagi na porę oraz odludne miejsce nie zatrzymała się i najechała na leżącego na jezdni mężczyznę, którego nie zauważyła.

Podjęte czynności reanimacyjne nie przyniosły skutku. Lekarz, który przyjechał na miejsce stwierdził zgon 44-latka.

Badanie alkomatem wykazało, że kierująca peugeotem była trzeźwa.

Z kolei w piątek po godzinie 18:00 oficer dyżurny węgorzewskiej policji otrzymał zgłoszenie, że w  miejscowości Budry doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że  40-letnia kobieta kierująca skodą w celu uniknięcia zderzenia z osobowym volkswagenem zjechała na pobocze, a następnie wpadła do rowu i uderzyła w betonowy przepust. W skodzie znajdowała się również 58-letnia pasażerka. Obie mieszkanki gminy Budry  z obrażeniami ciał zostały  przetransportowane do szpitala. Przeprowadzone badanie krwi wykazało, że kierująca skodą była trzeźwa.

Przypomnijmy, że podczas ostatniego weekendu ubiegłorocznych wakacji (1 września - 3 wrtześnia 2017 r.) na drogach regionu doszło do 18 wypadków, w których 2 osoby zginęły, a  16 zostało rannych. Policjanci odnotowali 146 kolizji i ujawnili 43 kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu.

Oceń
Autor: del

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Prywatny przewoźnik komunikacji miejskiej przestał obsługiwać pasażerów

  Bezpośrednią przyczyną wypowiedzenia umowy było niezrealizowanie w czwartek żadnego z kursów autobusowych przypisanych operatorowi... Zobacz więcej »
  • 22/09/2018 10:29
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

  Drzewa na dachu. Czy to Prypeć? Nie, to Olsztyn

  Drzewa rosnące na dachu i na murach, powybijane szyby, nadpalone stropy, powyrywane metalowe części... To obraz zabytkowych koszar przy... Zobacz więcej »
  • 22/09/2018 08:40
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

  Polecane firmy

  Reklama konta firmowego