Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Ostatni weekend wakacji na warmińsko-mazurskich drogach

 • 04/09/2018 11:16
 • 0

W miniony piątek ruszyły działania "Bezpieczny weekend - ostatni weekend wakacji". Na drogach jak co roku pojawiło się więcej patroli policyjnej drogówki. Podczas trzech dni działań policjanci odnotowali mniej wypadków, mniej osób zginęło i mniej zostało rannych. Niestety, podwoiła się liczba nietrzeźwych kierujących.

Działania trwały od  piątku 31 sierpnia do późnego niedzielnego wieczora 2 września. Policjanci koncentrowali swoją uwagę na kierowcach zbyt szybko jadących i wykonujących niebezpieczne manewry. Niestety, nadmierna prędkość wciąż zajmuje pierwsze miejsce w smutnym rankingu najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. Drogówka skupiała się także na kontroli stanu trzeźwości uczestników ruchu i eliminowała z dróg nietrzeźwych kierowców. Podczas kontroli policjanci sprawdzali wymagane prawem dokumenty oraz stan techniczny i wyposażenie pojazdów.

Podczas ostatniego weekendu wakacji na drogach regionu doszło do 13 wypadków drogowych, w wyniku których 1 osoba zginęła, a 13 zostało rannych. W tym czasie policjanci odnotowali 106 kolizji i zatrzymali 89 nietrzeźwych kierujących.

Do najtragiczniejszego zdarzenia doszło w niedzielę po północy na trasie Sobole - Wieliczki. Jak wynikało ze zgłoszenia, kierująca osobowym peugeotem potrąciła tam pieszego.

Policjanci, którzy pracowali na miejscu ustalili, że kierujący osobowym volkswagenem jadąc w kierunku miejscowości Wieliczki zauważył za miejscowością Sobole leżącego na przeciwległym pasie jezdni mężczyznę. W związku z tym zatrzymał się i chciał sprawdzić, co się stało. Wówczas zauważył nadjeżdżający z naprzeciwka pojazd. Aby uniknąć potrącenia leżącego na jezdni człowieka kierujący włączył światła awaryjne, a jego pasażer wybiegł na drogę i machając rękoma próbował zatrzymać jadący samochód. Niestety, kierująca peugeotem, z uwagi na porę oraz odludne miejsce nie zatrzymała się i najechała na leżącego na jezdni mężczyznę, którego nie zauważyła.

Podjęte czynności reanimacyjne nie przyniosły skutku. Lekarz, który przyjechał na miejsce stwierdził zgon 44-latka.

Badanie alkomatem wykazało, że kierująca peugeotem była trzeźwa.

Z kolei w piątek po godzinie 18:00 oficer dyżurny węgorzewskiej policji otrzymał zgłoszenie, że w  miejscowości Budry doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że  40-letnia kobieta kierująca skodą w celu uniknięcia zderzenia z osobowym volkswagenem zjechała na pobocze, a następnie wpadła do rowu i uderzyła w betonowy przepust. W skodzie znajdowała się również 58-letnia pasażerka. Obie mieszkanki gminy Budry  z obrażeniami ciał zostały  przetransportowane do szpitala. Przeprowadzone badanie krwi wykazało, że kierująca skodą była trzeźwa.

Przypomnijmy, że podczas ostatniego weekendu ubiegłorocznych wakacji (1 września - 3 wrtześnia 2017 r.) na drogach regionu doszło do 18 wypadków, w których 2 osoby zginęły, a  16 zostało rannych. Policjanci odnotowali 146 kolizji i ujawnili 43 kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu.

Oceń
Autor: del

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Sąd przedłużył areszt dla podejrzanego o zabójstwo przy basenie w Olsztynie

  Paweł Z. został zatrzymany 26 lipca 2018 r. i otrzymał zarzut popełnienia zbrodni zabójstwa, do której miało dojść w Olsztynie pod... Zobacz więcej »
  • 16/01/2019 14:24
  • 0
  • Express.olsztyn.pl
  • .

  Zarzuty dla olsztyńskiego policjanta za niezasadne użycie broni i nieumyślne spowodowanie śmierci

  Jak wynika z zebranego w sprawie materiału dowodowego, feralnego dnia matka pokrzywdzonego zadzwoniła do Wojewódzkiego Centrum... Zobacz więcej »
  • 16/01/2019 13:26
  • 2
  • Express.olsztyn.pl

   Głos (rozsądku) Jacka Adamasa w sprawie zawieszenia Michała Rachonia

   My zaś poprosiliśmy o komentarze kilka osób, związanych zarówno z prawdziwą i nie za cudze pieniądze obroną demokracji oraz osób... Zobacz więcej »

    Pracownicy Biedronki przegrali z siecią przed sądem

    Proces w tej sprawie ruszył w marcu 2018 r. i toczył się przy drzwiach zamkniętych. Byli pracownicy Biedronki walczyli o... Zobacz więcej »
    • 16/01/2019 11:41
    • 0
    • Express.olsztyn.pl

    Jutro dowiemy się, dlaczego burzą naszą kulturę

    - Poruszymy problematykę miejskich pustostanów i braku koncepcji - a zwłaszcza woli - ich zagospodarowania przez władze miasta we... Zobacz więcej »
    • 16/01/2019 09:52
    • 0
    • Express.olsztyn.pl

     Zimowe ptakoliczenie w skansenie w Olsztynku

     Wszystkich, którzy chcieliby lepiej poznać ptaki zimujące obok nas, skansen w Olsztynku zaprasza na spacer ornitologiczny w ramach... Zobacz więcej »
     • 16/01/2019 09:21
     • 0
     • Express.olsztyn.pl

     Polecane firmy

     Reklama konta firmowego