Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Oświadczenie policji w sprawie dzieci pozostawionych w oknie życia

 • 16/10/2017 14:42
 • 0

Wczoraj około godziny 20:35 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie przyjął telefoniczne zgłoszenie o tym, że w oknie życia nieznana osoba bądź osoby pozostawiły dwumiesięczną dziewczynkę, a obok w wózku znajdował się półtotaroczny chłopiec. Obecny na miejscu lekarz określił stan dzieci jako dobry. Oboje zostali przewiezieni do szpitala dziecięcego. Policjanci na miejscu przeprowadzili czynności, w trakcie których przesłuchali m. in. księdza oraz siostrę zakonną.

Dzisiaj policjanci z Olsztyna w dalszym ciągu prowadzą czynności w tej sprawie. 

- Wszystkie te działania są ukierunkowane jedynie na sprawdzenie, czy nie doszło w tym przypadku do popełnienia przestępstwa. Chodzi nam o rzetelne wyjaśnienie tej sprawy, a więc przede wszystkim o to, czy osoba, która pozostawiła dzieci działała sama, dobrowolnie i nie została zmuszona do takiego kroku przez osoby trzecie.

W takiej sytuacji pod uwagę bierzemy różne hipotezy, w tym także to czy dzieci te nie zostały na przykład uprowadzone i pozostawione w oknie życia przez osoby niebędące ich prawnymi opiekunami.

Rozumiemy intencje i cel który towarzyszący oknom życia. Podejmowane przez nas działania służą zapewnieniu bezpieczeństwa tym dzieciom oraz rozwianiu wszelkich wątpliwości dotyczących intencji osoby, która je tam pozostawiła - informuje podkom. Krzysztof Wasyńczuk, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie.

 

Oceń
Autor: Express.olsztyn.pl

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Dmitrii A. oskarżony o zabójstwo kobiety w Dobrym Mieście

  Z zebranego materiału dowodowego wynika, iż Dmitrii A. w dniu 4 maja 2017 r. nad ranem zjawił się w mieszkaniu pokrzywdzonej... Zobacz więcej »

   Prawomocne areszty za handel dopalaczami

   Śledztwo w tej sprawie zostało wszczęte 25 września przez Prokuraturę Rejonową Olsztyn-Północ. Związane ono było z czynnościami... Zobacz więcej »
   • 12/12/2017 12:54
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

   Olsztyński dworzec po remoncie. Zobacz wizualizację!

   Na wizualizacjach widać zmodernizowaną i wyremontowaną halę części kolejowej dworca. Brak jest szpetnych budek sklepowych, dzięki... Zobacz więcej »
   • 12/12/2017 11:53
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

   Polecane firmy

   Reklama konta firmowego