Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Pamięć o powstaniu łączy Polaków, kolejne pokolenia i mieszkańców Warszawy

 • 30/07/2017 09:10
 • 0

W związku z 73 rocznicą sierpniowego zrywu z 1944 roku Muzeum Powstania Warszawskiego przygotowało dwa poruszające spoty. – Mamy nadzieję, że przygotowane spoty zachęcą do okazywania szacunku wobec Powstańców Warszawskich oraz do pielęgnowania pamięci o Powstaniu Warszawskim – powiedział Jan Ołdakowski, dyrektor placówki.

Jan Ołdakowski przypominiał też, że pamięć o powstaniu łączy Polaków, kolejne pokolenia i mieszkańców Warszawy.

Jednym ze sposobów okazywania tej pamięci jest odwoływanie się do symboli, za które walczyli powstańcy i za które ginęli w Powstaniu Warszawskim.

- Dzisiejsza dyskusja, która toczy się w Polsce na temat tego, jak należy używać znaku Polski Walczącej, pokazuje, że pamięć o Powstaniu Warszawskim jest ważna także dla młodego pokolenia - dodał.

Dwa krótkie filmy zatytułowane "Szpital" i "Kamienica" można od jakiegoś czasu oglądać w internecie. W spotach zagrali zarówno aktorzy młodego pokolenia, jak i nestorzy polskiej sceny filmowej i teatralnej. W główne role wcielili się Anna Milewska, Anna Karczmarczyk, Stanisław Brudny i Krzysztof Kwiatkowski.

Oceń
Autor: Express.olsztyn.pl

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Rzecznik Praw Obywatelskich przerywa kampanię kłamstw niemieckiej telewizji ZDF

  Karol Tendera - były więzień niemieckiego obozu końcentracyjnego Auschwitz - wraz z prawnikami ze stowarzyszenia Patria Nostra wciąż... Zobacz więcej »
  • .

  Sto pytań do władz obecnej Warszawy Sergiusza Piaseckiego - wernisaż wystawy w Gietrzwałdzie

  Polski pisarz Sergiusz Piasecki opuścił zdominowaną przez komunistów przy wsparciu Armii Czerwonej ojczyznę w 1946 roku. Tuż przed... Zobacz więcej »
  • 22/08/2017 13:25
  • 1
  • Express.olsztyn.pl

  Polecane firmy

  Reklama konta firmowego