Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Papieżyca Dominika

 • 05/10/2018 12:01
 • 5

Bez komentarza do poniższej rymowanki, bo każdy Polak wie o co chodzi.

Warto jednak zacytować Leszka Galarowicza, Gazeta Polska codziennie, 03.09.2018r.: „… atak na Kościół przybrał dawno niespotykaną skalę. W przestrzeni publicznej istnieje niepisane przyzwolenie na bezpardonowy atak na Katolików. W europejskim pojmowaniu szacunku i tolerancji nie mieści się poszanowanie dla chrześcijańskich symboli religijnych. Tolerować trzeba, owszem, ale różnej maści mniejszości czy imigrantów. Kościół Katolicki należy krytykować, wyśmiewać, strofować i pouczać. Za bezkarność tego typu wyczynów odpowiadają też sami Katolicy, którzy za słabo i nieudolnie bronią swojej wiary”.

No, nie wszyscy. Trzeba ujawniać, kto sieje zamęt; kto stoi za siejącymi. Trzeba obnażać obłudę siejących, którzy są zgorszeni tym co sami, w dogodnych dla siebie okolicznościach, uważają za właściwe i naturalne, i to robą. Ich faryzeuszostwo trzeba wydobywać na światło dzienne. I to też ktoś musi robić. Tego się boją. Jak Zły Prawdy.

Wielowieyska lamentuje
i nad Klerem „się lituje”.

Jako „siostra” Dominika
z dylematem się boryka:

by ksiądz "żenić" się mógł z chłopem;
baba – biskup zaraz potem.

To ci cwana jest przechera.
W spółę bierze też Szechtera.

Razem świnię skonsumuje
i Sodomę przeszwarcuje.

Kościół Czerski, gdy założy,
na „łeb pusty” tiarę włoży,

to nie będzie już klerycą
- będzie zwać się papieżycą.

Antoni Górski

Oceń
Autor: warmiak

KOMENTARZE

Never 05/10/2018 16:52
No nie mogę ha ha i Kto to mówi ha ha ha
kir 05/10/2018 18:41
Pewien Warmiak z Olsztyna Pokochał kiedyś pingwina Czyhał nań, aż spotkał wreszcie Szepnął cicho - no, jak zwiesz się? Szczęść Boże. Siostra Regina
Możejko Iwona 06/10/2018 22:23
Zlikwidować celibat, wprowadzony przez człowieka do zachowania majątku w jednych rękach. Niech nareszcie dzieci przestaną mówić na ojca - wujku.
kir 07/10/2018 10:16
Apelował pan, panie Górski, by obnażać faryzeuszostwo. No to obnażam. Tak Stanisław Michalkiewicz, publicysta Radia Maryja, skomentował wyrok sądu nakazujący wypłacenie miliona złotych odszkodowania i dożywotniej renty ofierze molestowania przez księdza: "Dostać milion złotych za molestowanie, że tam kiedyś, ktoś tam wsadził rękę pod spódniczkę, no któż by nie chciał. Wiele pań za znacznie mniejsze pieniądze spódniczki podciąga, a tutaj milion złotych i dożywotnia renta Tu chodzi o pieniądze. Miliona złotych to taka panienka jedna z drugą przez całe życie może nie zarobić, a tutaj za jednego sztosa. No to żadne k*** nie są tak wynagradzane na całym świecie. Nie wiem, jak nasz biedny kraj to wytrzyma - powiedział Michalkiewicz.
Babcia 08/10/2018 21:27
Dobre i jakze celne.

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Zabił brata. Grozi mu dożywocie

  W minioną niedzielę oficer dyżurny szczycieńskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań w mieście podczas... Zobacz więcej »
  • 21/02/2019 11:32
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

   Trotyl z czasów II wojny światowej na krajowej 16

   Orzysz Dziś policjanci otrzymali informację od pracowników remontujących most w miejscowości Mikosze w gminie Orzysz w ciągu drogi... Zobacz więcej »
   • 21/02/2019 11:17
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

   Nie stać cię na prawnika? Możesz skorzystać z nieodpłatnej porady. I to bez stosu zaświadczeń

   Nowelizacja ustawy, o której mowa, nie tylko zmienia zasady organizowania nieodpłatnej pomocy prawnej, ale właściwie buduje ten system... Zobacz więcej »
   • 21/02/2019 08:49
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

   Polecane firmy

   Reklama konta firmowego