Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Petycja w sprawie szubienic na finiszu

 • 21/04/2018 08:23
 • 13

Już finiszujemy z akcją zbierania podpisów pod Petycją do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w sprawie wypisania sowieckiego ścierwa – Pomnika Wdzięczności Armii Czerwonej – z Rejestru zabytków. W sobotę i niedzielę, przed „szubienicami” i na Starym  Mieście w Olsztynie, przeprowadzimy finalną akcję zebrania zapowiedzianych dwóch tysięcy podpisów.

Przy okazji tej akcji zyskujemy ciekawe doświadczenia: jak kuriozalne, pokrętne, wręcz infantylne są argumenty za pozostawieniem sowieckiego symbolu zniewolenia. Świadczą o nieznajomości podstawowych faktów historycznych. Pobrzmiewa w nich nuta szkoleń marksistowsko-leninowskich, pokrętnej, kłamliwej sowieckiej propagandy z nasiadówek partyjnych towarzyszy. Zresztą, dzisiaj też można ją usłyszeć w Rosji, w wykonaniu potomków sowietów.

„Armia Czerwona wyzwoliła!?” - To ja się pytam: kiedy wyzwoliła? Bo w 1939 r. też „wyzwoliła” na spółę z drugim bandytą – Hitlerem większą część Polski.

„No tak, ale gdyby nie ACz to dzisiaj mówilibyśmy po niemiecku!?” - Gdyby nie ACz, której poddało się 250 tysięcy polskich żołnierzy (nie mówiąc o zapasach wojennych), to Hitler ugrzązłby w poleskich bagnach na kilka miesięcy i losy wojny polsko-niemieckiej potoczyłyby się zupełnie inaczej.

„Gdyby nie ACz to zginęlibyśmy w obozach koncentracyjnych!?” - Gdyby nie ACz to nie ginęlibyśmy w łagrach, równie strasznych jak „konzentrationslagier”. Poza tym ACz wydatnie pomogła Hitlerowi zbudować niemieckie obozy zagłady i ściśle współpracowała z nim w zakresie wzajemnego przekazywania Polaków do tych obozów śmierci. I gdyby nie ACz to nie byłoby „Katynia”.

To zdumiewające, jak niektórzy kurczowo czepiają się argumentu „wyzwolenia”, tak jakby historia zaczęła się dopiero w 1945 roku. Nawet jeśli dla nich „Historia” zaczęła się w tamtych latach, to jak dzieci naiwnie zasłaniają oczka rączkami i nie chcą widzieć sowietów „wyzwalających” Polaków od rowerów, fabryk, taboru, a nawet szyn kolejowych i dobytku. Nie chcą widzieć gwałconych „pokotem” Polek, jak ukazano to w filmie „Róża”. Może „miłośniczka” zwierząt i ich „obrończyni” przed myśliwymi zainteresowałaby się i tym tematem?

Postulują, aby pozostawiając „statuję” nienaruszoną, na tablicach opisać jej historię i „dokonania” sowietów. Z obory, żeby nie wiem jak ją odmalować, pałacu się nie zrobi – gnój i tak będzie czuć. W ostatnim geście rozpaczy proponują, aby zostawić ją pod zmienioną nazwą a jedynie wyciąć symbole totalitarne. Dobry pomysł! A więc wyciąć sierp i młot, sylwetkę czerwonoarmisty, sceny chwały Armii Czerwonej – czyli wszystko.

Po zbiciu tych argumentów czepiają się, jak ostatniej deski ratunku, czynnika artystycznego: „No tak, ale jakby nie było to dzieło wybitnego artysty!?”. – Ten „wybitny artysta” „nie miał prawa do ostatecznych decyzji o kształcie artystycznym pomnika”. Nie miał takiego prawa też olsztyński Komitet Budowy Pomnika. O wszystkim decydowali „przedstawiciele Ministerstwa Kultury i Sztuki, zwani w dokumentach Komisją Ministerialną”. Nawet jeśli byłoby to dzieło „wybitnego artysty” to powinien, gdyby żył, wstydzić się tego hołdowniczego wobec okupanta dzieła. A na pewno Polacy wstydzą się takiego artysty.

Trzydzieści lat Wolnej Polski, a sowieckie zniewolenie dalej „w ludziach tkwi”. Przy tej okazji można było się przekonać naocznie, jak wielkie spustoszenie w głowach obrońców zbrodniczego systemu dokonał komunizm; czyt. sowietyzm-stalinizm. „Duża robota” jeszcze przed nami – edukować, edukować. Taki też cel przyświeca akcji zbierania podpisów.

Antoni Górski

Oceń
Autor: warmiak

KOMENTARZE

kir 20/04/2018 12:00
„Duża robota” jeszcze przed nami – edukować, edukować. Taki też cel przyświeca akcji zbierania podpisów". Uchowaj Boże od "edukatora" Górskiego. Na zamówienie, gotów jest stworzyć zupełnie nową historię (" to Hitler ugrzązłby w poleskich bagnach na kilka miesięcy i losy wojny polsko-niemieckiej potoczyłyby się zupełnie inaczej"). Taki to z niego edukator. Wie, jak potoczyłaby się wojna, gdyby nie 17 września 1939...
never 20/04/2018 18:49
Panie Warmiak wasi wygrali wybory a Pan dalej walczysz i nic co? - pomnik stoi ( i dobrze) moze czas na dzialke grzadki opielic?
him 20/04/2018 20:47
Dlaczego kir ma mózg wielkości łebka szpilki? - Bo mu spuchł!
kir 21/04/2018 09:41
No, ta wypowiedź świadczy raczej o objętości pańskiego umysłu...
Jan 22/04/2018 18:22
Czy nie jest znamienne, że komuna tak dobrze się trzyma w Olsztynie? I takiego pomnika, który już w innych miastach nie istniałby od 15 lat jeszcze tutaj nie rozwalono? Współczuję serdecznie traumy przy zbieraniu podpisów pod petycją. Wtedy dopiero widać jakie ścierwo tu mieszka.
kir 23/04/2018 09:44
Cóż, jeśli pan tak uważa, chyba pora wyprowadzić się z tego "zaścierwionego" miasta. O ile też jest pan jego mieszkańcem...
Franek 23/04/2018 10:18
Nie!! Raczej was czerwoną sprzedajną swołocz trzeba wywalić.
kir 23/04/2018 16:57
Na Madagaskar?
Franek 23/04/2018 18:00
Raczej da więzienia i śmietnik historii, wczasów dla komuchów nie planuję
kir 23/04/2018 18:44
Każdego, kto ma inne zdanie, niż A. Górski uważa pan za komucha? Strzelił pan akurat z tymi wczasami, jak kulą w płot. Nawet nie zrozumiał pan mojego wpisu o Madagaskarze. I za co do więzienia?
Wojtek 23/04/2018 21:23
Do kir. Powinieneś się już przyzwyczaić, że poziom intelektu i wiedzy znacznej części tzw. środowiska patriotycznego nie pozwoli na zrozumienie tak subtelnych aluzji :)
Franek 24/04/2018 09:30
Każdy ubek, sowiecki dupoliz czy inny czerwony sprzedawczyk dzisiaj chce uchodzić za intelektualistę. Przypomnij sobie Panie KIR swoje plugastwa z lat 80.
kir 24/04/2018 15:28
Nie byłem ani ubekiem, ani sowieckim dupolizem, ani "innym czerwonym sprzedawczykiem". Więc może pan mi przypomni?

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Sąd przedłużył areszt dla podejrzanego o zabójstwo przy basenie w Olsztynie

  Paweł Z. został zatrzymany 26 lipca 2018 r. i otrzymał zarzut popełnienia zbrodni zabójstwa, do której miało dojść w Olsztynie pod... Zobacz więcej »
  • 16/01/2019 14:24
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

   Zarzuty dla olsztyńskiego policjanta za niezasadne użycie broni i nieumyślne spowodowanie śmierci

   Jak wynika z zebranego w sprawie materiału dowodowego, feralnego dnia matka pokrzywdzonego zadzwoniła do Wojewódzkiego Centrum... Zobacz więcej »
   • 16/01/2019 13:26
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

    Głos (rozsądku) Jacka Adamasa w sprawie zawieszenia Michała Rachonia

    My zaś poprosiliśmy o komentarze kilka osób, związanych zarówno z prawdziwą i nie za cudze pieniądze obroną demokracji oraz osób... Zobacz więcej »

     Pracownicy Biedronki przegrali z siecią przed sądem

     Proces w tej sprawie ruszył w marcu 2018 r. i toczył się przy drzwiach zamkniętych. Byli pracownicy Biedronki walczyli o... Zobacz więcej »
     • 16/01/2019 11:41
     • 0
     • Express.olsztyn.pl

     Jutro dowiemy się, dlaczego burzą naszą kulturę

     - Poruszymy problematykę miejskich pustostanów i braku koncepcji - a zwłaszcza woli - ich zagospodarowania przez władze miasta we... Zobacz więcej »
     • 16/01/2019 09:52
     • 0
     • Express.olsztyn.pl

      Zimowe ptakoliczenie w skansenie w Olsztynku

      Wszystkich, którzy chcieliby lepiej poznać ptaki zimujące obok nas, skansen w Olsztynku zaprasza na spacer ornitologiczny w ramach... Zobacz więcej »
      • 16/01/2019 09:21
      • 0
      • Express.olsztyn.pl

      Polecane firmy

      Reklama konta firmowego