Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

"Piątka Kaczyńskiego" a hipokryzja Broniarza

 • 08/03/2019 08:57

Czasami „totalna opozycja” (chociaż niechcący, czytaj: niemyślący) na coś się przydaje. Brawo „totalni” i wielkie dzięki za rozpropagowanie „piątki Kaczyńskiego”. Dzięki temu więcej ludzi zapoznaje się z tym programem. Ostatnio Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego też nie pozwala, aby ten temat zniknął z forum publicznego.

Wszystko za sprawą, bądź co bądź, niefortunnego wyrażenia się ministra Szczerskiego o nauczycielach i celibacie. Wśród współdyskutantów nie wzbudziło to najmniejszej kontrowersji. Za to Sławomirowi Broniarzowi, „obrońcy nauczycieli” zastanawianie się, czy się obrazić, czy nie, zajęło kilka godzin. I wymyślił, że wpadnie nawet w furię, bo ocenił, że wypowiedź Szczerskiego była „chamska i obraźliwa”. Wynika z tego, że Broniarz im dłużej myśli, tym głupsze są jego decyzje. Długo nie trzeba było czekać, by się też odezwał(a) osoba ze środowiska, które jest przekonane, że w „małżeństwach jednopłciowych rodzi się więcej dzieci niż w różnopłciowych”. Profesor(ka) Monika Płatek, prawnik(czka), doktor(ka), profesor(ka) nadzwyczajny(a) i nauczycielka (chociaż jedno poprawne) zakłada, że mogą być jeszcze więcej niż dwupłciowe? Tych płci namnożyli, że trudno się połapać. Nie kto inny jak Robert Biedroń, czołowy „prokreacjonista” radzi „urodzić niecałą setkę dzieci, żeby zarabiać tyle co asystentka prezesa NBP. Można? Można!” Nie, on nie jest chamski, bo „swój”. I dlatego Broniarz nie będzie walczył z homolobby w szkołach i indoktrynacją dzieci przez LGBT+ … Q (wg. pięciu słowników: queer - dziwaczny, mętny, podejrzany, pedalski, ciotowaty, pomylony)?

Nauczyciel Broniarz nie „obrażał się” w czasie „belferskiej grypy” (wcześniej „psiej grypy”), gdy nauczyciele (na szczęście nie wszyscy) brali „lewe” zwolnienia lekarskie. I tacy będą nadal wychowywali i uczyli nasze dzieci przestrzegania prawa (wcześniej policjanci pilnowania przestrzegania prawa). Czy nauczyciel Broniarz będzie rozliczał dzieciaki za machlojki dokonywane przez nich? Skoro poszli za jego „świetlanym” przykładem?

Broniarz rozciąga tą obrazę: „Nie tylko dla nas nauczycieli, bo przecież nie jesteśmy jedynymi beneficjentami 500+”. A jednak! „Niechcący” przyznaje, że „piątka Kaczyńskiego” dotyczy również i nauczycieli. Ta myśl tkwi gdzieś w głowie Broniarza, tylko on nie chce jej uwolnić i stawić jej sobie przed oczy. Gdyby to zrobił, to zobaczyłby również, że przywrócenie lokalnych połączeń autobusowych, 1100 złotych dla każdego emeryta, zwolnienie z PIT i obniżenie kosztów pracy dotyczy w równej mierze również nauczycieli i ich rodzin. Ale nie! On nie wie co to rodzina. Nauczyciel Broniarz „wykazuje” troskę (szczególnie w Gazecie Wyborczej) o nasze dzieci i „zapewnia”, że nie chce narażać uczniów na stres. To nie wie jaka atmosfera powinna panować w czasie i przed egzaminami, tym bardziej poważnymi egzaminami naszych dzieci?

Szef ZNP i partner „postkomunistów” twierdzi i zapewnia, że strajk nie będzie polityczny. W najgorętszym okresie kampanii przed eurowyborami, a może nawet i krajowymi, bo „będzie bezterminowy”? I nie będzie wykorzystany w swojej rozgrywce z „pisowskim” rządem? A „apolityczni” partnerzy to m.in.:
- Władysław Kosiniak-Kamysz z PSL/ZSL – „rolnik, który szuka męża”;
- Mateusz Kijowski – naczelny KODziarz, który zdefraudował 120 000 złotych ze społecznej zbiórki, bratanek Janusza Kijowskiego, który odszedł w niesławie z teatru im. Jaracza;
- Barbara Nowacka – lewaczka ze środowiska LGBTQ (Q – wiadome), jej matka Izabela Jaruga-Nowacka, po Tragedii Smoleńskiej, miała pogrzeb katolicki i „przewraca się w grobie”, widząc poczynania córeczki;
Ryszard Petru – balcerowiczowski ekonomista od „kręcenia filiżanką w szklance bez cukru”, „głowy psującej się od góry”, „wykonywania zabiegu ciąży” i o „prawdziwych informacjach, które są zaprzeczone”, akurat dla uczniów (dalej się nie będę nad nim znęcał);
- Grzegorz Schetyna – do tej pory nie wiedział, a może nie mógł się zdecydować, jakiej jest orientacji. Wśród takich okazów ma okazję być bi…polarny;
Sam Sławomir Broniarz - wśród takiej „apolitycznej” trzódki, zapewniający, że jedynym organizatorem strajku jest ZNP!?

Katarzyna Lubnauer dostrzega zagrożenie wynikające ze strajku nauczycielskiego, stawiając ultimatum … rządowi (pewnie pobierała nauki u Petru): „Macie miesiąc na powstrzymanie „Armagedonu”. „Pisowski” rząd będzie się chyba musiał zwrócić o pomoc do „obalacza komunizmu”, Wałęsy – „bendem pałował”. Nie może tyko przy tym, tym razem nazywać go „Bolkiem”.

„Apolityczny” związkowiec Broniarz „walczył” z gimnazjami, a teraz „walczy” o ich zachowanie. Czy wie czego chce? „Walczy” o podwyżki, gdy doskonale wie, że są i będą one dokonywane. Zaniedbania w tej dziedzinie są kilkudziesięcioletnie. Czy z taką samą determinacją „walczył”, gdy przy władzy byli obecni jego partnerzy? Woli judzić, by zamieszanie trwało. Czy nie „walczy” dla samego walczenia? Czy „apolityczny” nauczyciel Broniarz nie prowadzi cynicznej, wywrotowej gry, byleby tylko „być na fali”?

„Piątka Kaczyńskiego” – konstrukcja. Hipokryzja Broniarza – destrukcja.

Antoni Górski

Oceń
Autor: warmiak

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

Gej „politpoprawny”

Z tą tolerancją to różnie bywa. „Tolerancja jest dobra tylko dla LGBT+Q”, bo parafrazując zawołanie „Wielkiej Rewolucji... Zobacz więcej »
 • 23/03/2019 11:48
 • 0
 • warmiak

„Sie” pospieszyli

Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski podpisał, jak zwał tak zwał, „Deklarację LGBT+[Q]”. Co tam program przedwyborczy... Zobacz więcej »
 • 16/03/2019 10:30
 • 0
 • warmiak

Ogień Pamięci w miejscu kaźni Żołnierzy Wyklętych

Przedstawiciele władz państwowych, w tym Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro, Minister Obrony Narodowej... Zobacz więcej »
 • 02/03/2019 13:58
 • 0
 • Aleksander Żywczyk
 • .

„Firli-mirli”, czyli Schetynowy ból głowy

Ten rejwach spotęgował dodatkowo (należało się tego spodziewać) PSL. Prezes Kosiniak-Kamysz próbuje przekonać, że w tej... Zobacz więcej »
 • 02/03/2019 11:52
 • 1
 • warmiak

  Od jutra rusza rządowy program Mama 4 plus

  Program jest  skierowany do osób, które wychowały co najmniej czworo dzieci i z tego powodu nie mogły podjąć pracy zawodowej lub... Zobacz więcej »
  • 28/02/2019 16:10
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

  Polecane firmy

  Reklama konta firmowego