Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Pijany przyjechał na stację benzynową, zatankował auto i uciekł nie płacąc za paliwo

 • 07/08/2017 11:22
 • 0

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież paliwa ze stacji benzynowej w Rucianem-Nidzie. Mieszkaniec Warszawy chwiejąc się na nogach zatankował auto, po czym nie płacąc za paliwo odjechał. Pracownicy natychmiast powiadomili policję. Patrol zauważył opisywany samochód na ulicach miasta, jednak kierowca nie reagował na sygnały świtlne i dźwiękowe, usiłując uciec.

W sobotę przed godziną 3:00 na stację paliw w Rucianem-Nidzie przyjechał srebrny samochód osobowy. Zachowanie kierowcy wskazywało na to, że może być on pod wpływem alkoholu. Kierujący zatankował auto za kwotę 200 złotych, po czym nie płacąc za paliwo, odjechał. Pracownicy stacji o zdarzeniu natychmiast powiadomili policję.

Funkcjonariusze rozpoczęli sprawdzanie ulic miasta i zauważyli opisany samochód na Al. Wczasów. Włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe nakazując zatrzymanie się jadącego przed nim auta. Widząc to kierowca przyspieszył. W pewnym momencie auto zatrzymało się. Z samochodu wybiegł kierowca i zaczął uciekać pieszo. Funkcjonariusze pobiegli za nim i po chwili pościgu zatrzymali mężczyznę.

Jaku ustalili policjanci, zatrzymany to 34-letni mieszkaniec Warszawy. Był pod wyraźnym wpływem alkoholu. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko 2 promile.

Funkcjonariusze ustalili też, że samochód marki Nissan, którym kierował zatrzymany, miał zasłonięte oryginalne tablice rejestracyjne.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał cztery zarzuty. Dwa z nich dotyczyły popełnienia przestępstw, a mianowicie kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz niewykonanie polecenia zatrzymania pojazdu. Dwa kolejne odnosiły się do popełnienia wykroczenia kradzieży oraz zakrywania tablic rejestracyjnych samochodu. 34-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Oceń
Autor: del

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Dmitrii A. oskarżony o zabójstwo kobiety w Dobrym Mieście

  Z zebranego materiału dowodowego wynika, iż Dmitrii A. w dniu 4 maja 2017 r. nad ranem zjawił się w mieszkaniu pokrzywdzonej... Zobacz więcej »

   Prawomocne areszty za handel dopalaczami

   Śledztwo w tej sprawie zostało wszczęte 25 września przez Prokuraturę Rejonową Olsztyn-Północ. Związane ono było z czynnościami... Zobacz więcej »
   • 12/12/2017 12:54
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

   Olsztyński dworzec po remoncie. Zobacz wizualizację!

   Na wizualizacjach widać zmodernizowaną i wyremontowaną halę części kolejowej dworca. Brak jest szpetnych budek sklepowych, dzięki... Zobacz więcej »
   • 12/12/2017 11:53
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

   Polecane firmy

   Reklama konta firmowego