Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Pijany przyjechał na stację benzynową, zatankował auto i uciekł nie płacąc za paliwo

 • 07/08/2017 11:22
 • 0

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież paliwa ze stacji benzynowej w Rucianem-Nidzie. Mieszkaniec Warszawy chwiejąc się na nogach zatankował auto, po czym nie płacąc za paliwo odjechał. Pracownicy natychmiast powiadomili policję. Patrol zauważył opisywany samochód na ulicach miasta, jednak kierowca nie reagował na sygnały świtlne i dźwiękowe, usiłując uciec.

W sobotę przed godziną 3:00 na stację paliw w Rucianem-Nidzie przyjechał srebrny samochód osobowy. Zachowanie kierowcy wskazywało na to, że może być on pod wpływem alkoholu. Kierujący zatankował auto za kwotę 200 złotych, po czym nie płacąc za paliwo, odjechał. Pracownicy stacji o zdarzeniu natychmiast powiadomili policję.

Funkcjonariusze rozpoczęli sprawdzanie ulic miasta i zauważyli opisany samochód na Al. Wczasów. Włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe nakazując zatrzymanie się jadącego przed nim auta. Widząc to kierowca przyspieszył. W pewnym momencie auto zatrzymało się. Z samochodu wybiegł kierowca i zaczął uciekać pieszo. Funkcjonariusze pobiegli za nim i po chwili pościgu zatrzymali mężczyznę.

Jaku ustalili policjanci, zatrzymany to 34-letni mieszkaniec Warszawy. Był pod wyraźnym wpływem alkoholu. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko 2 promile.

Funkcjonariusze ustalili też, że samochód marki Nissan, którym kierował zatrzymany, miał zasłonięte oryginalne tablice rejestracyjne.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał cztery zarzuty. Dwa z nich dotyczyły popełnienia przestępstw, a mianowicie kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz niewykonanie polecenia zatrzymania pojazdu. Dwa kolejne odnosiły się do popełnienia wykroczenia kradzieży oraz zakrywania tablic rejestracyjnych samochodu. 34-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Oceń
Autor: del

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Rzecznik Praw Obywatelskich przerywa kampanię kłamstw niemieckiej telewizji ZDF

  Karol Tendera - były więzień niemieckiego obozu końcentracyjnego Auschwitz - wraz z prawnikami ze stowarzyszenia Patria Nostra wciąż... Zobacz więcej »
  • .

  Sto pytań do władz obecnej Warszawy Sergiusza Piaseckiego - wernisaż wystawy w Gietrzwałdzie

  Polski pisarz Sergiusz Piasecki opuścił zdominowaną przez komunistów przy wsparciu Armii Czerwonej ojczyznę w 1946 roku. Tuż przed... Zobacz więcej »
  • 22/08/2017 13:25
  • 1
  • Express.olsztyn.pl

  Polecane firmy

  Reklama konta firmowego