Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Pilne! CBA zatrzymało byłych szefów Radia Olsztyn i byłego prezesa ZBK!

 • 20/09/2017 11:15
 • 0

Funkcjonariusze CBA z Białegostoku zatrzymali byłego prezesa Polskiego Radia - Regionalna Rozgłośnia w Olsztynie, byłego członka zarządu i byłego członka Rady Nadzorczej tego radia oraz byłego prezesa zarządu Zakładu Budynków Komunalnych I w Olsztynie. Wszystkim postawiono zarzuty o charakterze korupcyjnym.

- W wielowątkowym  śledztwie prowadzonym przez  Delegaturę Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Białymstoku oraz Podlaski Wydział Zamiejscowy Departamentu d/s Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej badane są wątki korupcyjnego postępowania osób pełniących funkcje publiczne w instytucjach państwowych i samorządowych m.in. na terenie Olsztyna i okolic.

W ramach trwającego śledztwa w dniu dzisiejszym agenci z Delegatury CBA w Białegostoku zatrzymali cztery osoby - byłego Prezesa Polskiego Radia – Regionalna Rozgłośnia w Olsztynie w latach 2011 - 2016, byłego członka zarządu Polskiego Radia – Regionalna Rozgłośnia w Olsztynie, byłego członka Rady Nadzorczej Radia Olsztyn S.A. oraz byłego prezesa zarządu Zakładu Budynków Komunalnych I sp. z o.o. w Olsztynie

Zatrzymani zostaną przewiezieni do Podlaskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu d/s Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej, celem przedstawienia zarzutów i wykonania z ich udziałem dalszych czynności.

Jednocześnie funkcjonariusze CBA zabezpieczają z instytucji i miejsc znajdujących się na terenie Olsztyna i okolic, w tym m.in. z Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie i Urzędu Miasta Olsztyna, dokumentację na potrzeby toczącego się postępowania.

Wcześniej w ramach tego samego śledztwa zatrzymano i przedstawiono zarzuty pięciu innym osobom, w tym m.in. dyrektorowi TVP SA Oddział Terenowy w Olsztynie, wójtowi gminy Stawiguda oraz głównemu specjaliście kontroli państwowej z Delegatury Najwyższej Izby Kontroli w Olsztynie - informuje Piotr Kaczorek, rzecznik prasowy CBA.

 

Oceń
Autor: Express.olsztyn.pl

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Dmitrii A. oskarżony o zabójstwo kobiety w Dobrym Mieście

  Z zebranego materiału dowodowego wynika, iż Dmitrii A. w dniu 4 maja 2017 r. nad ranem zjawił się w mieszkaniu pokrzywdzonej... Zobacz więcej »

   Prawomocne areszty za handel dopalaczami

   Śledztwo w tej sprawie zostało wszczęte 25 września przez Prokuraturę Rejonową Olsztyn-Północ. Związane ono było z czynnościami... Zobacz więcej »
   • 12/12/2017 12:54
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

   Olsztyński dworzec po remoncie. Zobacz wizualizację!

   Na wizualizacjach widać zmodernizowaną i wyremontowaną halę części kolejowej dworca. Brak jest szpetnych budek sklepowych, dzięki... Zobacz więcej »
   • 12/12/2017 11:53
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

   Polecane firmy

   Reklama konta firmowego