Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Pilne! Tomasz Kaczmarek rezygnuje z funkcji prezesa Helpera ze względu na zacietrzewienie polityczne wojewody

  • 06/01/2018 16:49
  • 10

Poniżej publikujemy oświadczenie Tomasza Kaczmarka o rezygnacji z funkcji prezesa stowarzyszenia Europejskie Centrum Wsparcia Społecznego Helper.

W związku z odmową przekazania przez Wojewodę Artura Chojeckiego środków na działalność ŚDS "Centrum Alzheimera - DAR SERCA" w Olsztynie oraz ŚDS w Jedwabnie Stowarzyszeniu Helper, które wygrało konkursy na ich prowadzenie, oświadczam, iż składam rezygnację z pełnienia funkcji prezesa Stowarzyszenia.

Zdaję sobie sprawę, że większość ataków na Helpera ma podłoże polityczne lub też jest związana z kontrowersjami, jakie budzi moja osoba. Uważam za niesprawiedliwe, aby z tego powodu zostało  zniszczone  wieloletnie  dzieło opiekunów  i terapeutów,  sześć ośrodków o wysokim standardzie dla plęciuset chorych. W efekcie zacietrzewienia politycznego Artura Chojeckiego skierowanego we mnie nie mogą cierpieć ludzie potrzebujący wsparcia i opieki.

W związku z powyższym oświadczam, że zarówno ja, jak i moja żona całkowicie wycofujemy  się z działalności  Stowarzyszenia i przekazujemy jego prowadzenie  opiekunom i terapeutom.

Oświadczam, że biorę na siebie odpowiedzialność za wyjaśnianie wszelkich wątpliwości powstałych w poprzednich latach funkcjonowania Stowarzyszenia, aby chronić tych, którzy nie mają nic wspólnego z politycznymi sporami. Pragnę, aby Stowarzyszenie, bez obciążenia, jakie stanowi moja osoba i konsekwencje decyzji z przesztości, mogło rozpocząć nowy rozdział, a uczestnicy i pracownicy, którzy razem tworzyli niepowtarzalną przestrzeń ŚDS- ów, mogli do niej powrócić.

Apeluję do Wojewody Warmińsko-Mazurskiego, aby w świetle powyższych zmian przekazał środki na prowadzenie ŚDS-ów Stowarzyszeniu Helper zgodnie z wynikami rozstrzygniętych prawomocnie konkursów i nie pozwolił na to, aby osoby niepełnosprawne zostały pozbawione swoich dotychczasowych Domów, które znają i kochają.

Od dziś nie pełnię żadnych funkcji oraz stanowisk w Stowarzyszeniu.

Dobro chorych i potrzebujących jest wartością nadrzędną, w związku z czym ich Domy muszą dalej istnieć.

Tomasz Kaczmarek

Oceń
Autor: Express.olsztyn.pl

KOMENTARZE

zak 06/01/2018 17:47
Wojewoda nie po puści .TOMUŚ w odwrocie?
kir 06/01/2018 22:04
No dobrze, Tomuś rezygnuje, Kasia też. A co z kupionymi na potrzeby pacjentów erotyczną bielizną, dronami, sprzętem narciarskim, ubrankami dla dzieci, kosztownymi perfumami, tudzież drogą zastawa stołową czy podróbkami antycznych mebli? Zabierają ze sobą, czy zostawiają? Czyżby tą rezygnacją chcieli uwolnić się od odpowiedzialności?
ziutek 07/01/2018 07:23
To rezygnacja taktyczna. Służy zatrzymaniu majtek Calvin Kleyn. Katarzyna i Tomasz , symbole miłosierdzia powinni teraz utrzymać Helper z własnego majątku. Najwyższy czas.
Irena 07/01/2018 08:38
A w raz prezesem odejdzie kierownictwo i cała klika? Oszukiwał wszystkich do samego końca! Kolejne zagranie i nic więcej! A pracownicy? Najlepsi już odeszli!
--- 07/01/2018 11:04
Tomuś się pakuje znaczy. Czy prokuratura białostocka zdąży mu postawić zarzuty za poprzednie 12 mln zł?
syg 07/01/2018 11:10
Tomuś emerytura nie wystarcza? Czas na refleksję.
Obserwator 07/01/2018 19:38
Szkoda, że PiS w Olsztynie tak źle się kojarzy... Przekręty wyborcze (wewnętrzne), przekręty finansowe... Ludzie (z PiS-u), czy słyszeliście kiedyś coś o honorze?
32 08/01/2018 11:53
Tomuś dawno był wyrzucony z PISu olsztyńskiego
Obserwator 08/01/2018 19:11
A ktoś o tym słyszał?

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

    Spowodował kolizję na ul. Bałtyckiej w Olsztynie. Był nietrzeźwy i chciał uciec

    W minioną sobotę po godzinie 22:00 policjanci z olsztyńskiej drogówki otrzymali zgłoszenie, że na ul Bałtyckiej w Olsztynie doszło... Zobacz więcej »
    • 23/04/2018 13:39
    • 0
    • del

    Ksiądz Janusz Ostrowski przyjął sakrę biskupią

    W uroczystości wzięli udział arcybiskupi i biskupi, przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych oraz duchowieństwo, osoby... Zobacz więcej »
    • 23/04/2018 12:30
    • 0
    • Express.olsztyn.pl

      Przemyt w przerobionym samochodzie

      Wczoraj w godzinach nocnych funkcjonariusze KAS z przejścia granicznego w Bezledach wytypowali do kontroli samochód marki Opel Meriva... Zobacz więcej »
      • 23/04/2018 12:14
      • 0
      • Express.olsztyn.pl

        Marianna Hołubowska: - Skąd wziąć pieniądze na spalarnię odpadów w Olsztynie?

        Nadal bowiem mieszkańcom Olsztyna brak jest jasnej i transparentnej odpowiedzi na pytanie  kto zapłaci za realizację inwestycji... Zobacz więcej »
        • 23/04/2018 09:14
        • 0

        Nasza olsztyńska Łyna, czyli rzeka dziczeje

        Chodzi o teren w sumie około 50 ha. Na jednym ze zdjęć widać ławicę osadów minaralno-organicznych. Osady te powodują wypiętrzanie... Zobacz więcej »