Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Pilne! Tomasz Kaczmarek rezygnuje z funkcji prezesa Helpera ze względu na zacietrzewienie polityczne wojewody

  • 06/01/2018 16:49
  • 10

Poniżej publikujemy oświadczenie Tomasza Kaczmarka o rezygnacji z funkcji prezesa stowarzyszenia Europejskie Centrum Wsparcia Społecznego Helper.

W związku z odmową przekazania przez Wojewodę Artura Chojeckiego środków na działalność ŚDS "Centrum Alzheimera - DAR SERCA" w Olsztynie oraz ŚDS w Jedwabnie Stowarzyszeniu Helper, które wygrało konkursy na ich prowadzenie, oświadczam, iż składam rezygnację z pełnienia funkcji prezesa Stowarzyszenia.

Zdaję sobie sprawę, że większość ataków na Helpera ma podłoże polityczne lub też jest związana z kontrowersjami, jakie budzi moja osoba. Uważam za niesprawiedliwe, aby z tego powodu zostało  zniszczone  wieloletnie  dzieło opiekunów  i terapeutów,  sześć ośrodków o wysokim standardzie dla plęciuset chorych. W efekcie zacietrzewienia politycznego Artura Chojeckiego skierowanego we mnie nie mogą cierpieć ludzie potrzebujący wsparcia i opieki.

W związku z powyższym oświadczam, że zarówno ja, jak i moja żona całkowicie wycofujemy  się z działalności  Stowarzyszenia i przekazujemy jego prowadzenie  opiekunom i terapeutom.

Oświadczam, że biorę na siebie odpowiedzialność za wyjaśnianie wszelkich wątpliwości powstałych w poprzednich latach funkcjonowania Stowarzyszenia, aby chronić tych, którzy nie mają nic wspólnego z politycznymi sporami. Pragnę, aby Stowarzyszenie, bez obciążenia, jakie stanowi moja osoba i konsekwencje decyzji z przesztości, mogło rozpocząć nowy rozdział, a uczestnicy i pracownicy, którzy razem tworzyli niepowtarzalną przestrzeń ŚDS- ów, mogli do niej powrócić.

Apeluję do Wojewody Warmińsko-Mazurskiego, aby w świetle powyższych zmian przekazał środki na prowadzenie ŚDS-ów Stowarzyszeniu Helper zgodnie z wynikami rozstrzygniętych prawomocnie konkursów i nie pozwolił na to, aby osoby niepełnosprawne zostały pozbawione swoich dotychczasowych Domów, które znają i kochają.

Od dziś nie pełnię żadnych funkcji oraz stanowisk w Stowarzyszeniu.

Dobro chorych i potrzebujących jest wartością nadrzędną, w związku z czym ich Domy muszą dalej istnieć.

Tomasz Kaczmarek

Oceń
Autor: Express.olsztyn.pl

KOMENTARZE

zak 06/01/2018 17:47
Wojewoda nie po puści .TOMUŚ w odwrocie?
kir 06/01/2018 22:04
No dobrze, Tomuś rezygnuje, Kasia też. A co z kupionymi na potrzeby pacjentów erotyczną bielizną, dronami, sprzętem narciarskim, ubrankami dla dzieci, kosztownymi perfumami, tudzież drogą zastawa stołową czy podróbkami antycznych mebli? Zabierają ze sobą, czy zostawiają? Czyżby tą rezygnacją chcieli uwolnić się od odpowiedzialności?
ziutek 07/01/2018 07:23
To rezygnacja taktyczna. Służy zatrzymaniu majtek Calvin Kleyn. Katarzyna i Tomasz , symbole miłosierdzia powinni teraz utrzymać Helper z własnego majątku. Najwyższy czas.
Irena 07/01/2018 08:38
A w raz prezesem odejdzie kierownictwo i cała klika? Oszukiwał wszystkich do samego końca! Kolejne zagranie i nic więcej! A pracownicy? Najlepsi już odeszli!
--- 07/01/2018 11:04
Tomuś się pakuje znaczy. Czy prokuratura białostocka zdąży mu postawić zarzuty za poprzednie 12 mln zł?
syg 07/01/2018 11:10
Tomuś emerytura nie wystarcza? Czas na refleksję.
Obserwator 07/01/2018 19:38
Szkoda, że PiS w Olsztynie tak źle się kojarzy... Przekręty wyborcze (wewnętrzne), przekręty finansowe... Ludzie (z PiS-u), czy słyszeliście kiedyś coś o honorze?
32 08/01/2018 11:53
Tomuś dawno był wyrzucony z PISu olsztyńskiego
Obserwator 08/01/2018 19:11
A ktoś o tym słyszał?

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

    Przypominamy, kto był za nocną prohibicją w naszym mieście, a kto przeciw. Jak głosowali olsztyńscy radni?

    Tymczasem, jak to w naszym mieście - konsultacje sobie, a miejscy radni swoje. I tu pojawia się pytanie, jaki jest cel organizowania... Zobacz więcej »
    • 19/10/2018 17:12
    • 0
    • Express.olsztyn.pl
    • .

    Najwyższy czas przewietrzyć olsztyński Ratusz

    Kiedy prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz wylicza swoje działania w minionych latach, to można odnieść wrażenie, że to osiągnięcia... Zobacz więcej »
    • 19/10/2018 16:54
    • 2
    • Marianna Hołubowska
    • .

    " Tu się chce mieszkać" Prezydencie Grzymowicz?

    Takich miejsc w Olsztynie tysiące. Jak to się ma do pseudo wywiadu w Fakt pod jakże iluzorycznym tytułem "Tu się chce... Zobacz więcej »
    • 19/10/2018 13:19
    • 0
    • Obiektyw

      Chwila nieuwagi i… Potrącenie pieszej w centrum Olsztyna

      Dziś chwilę po godz. 7:00 doszło do z pozoru niegroźnego zdarzenia z udziałem samochodu osobowego i kobiety, która przechodziła... Zobacz więcej »