Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Pilne! Wydano europejski nakaz aresztowania stalinowskiego prokuratora Stefana Michnika

  • 08/11/2018 12:25
  • 7

Wojskowy Sąd Garnizonowy, na wniosek prokuratora z IPN, wydał Europejski Nakaz Aresztowania za stalinowskim, prokuratorem Stefanem Michnikiem, bratem redaktora naczelnego Gazety Wyborczej, Adama Michnika.

- Prokuratura zebrała dowody i postawiła zarzuty m.in. popełnienia czterech zabójstw, morderstw sądowych. Dotyczy to sędziego, pana Stefana Michnika i prokuratura w sposób skuteczny nie tylko postawiła te zarzuty, ale uzyskała od sądu tymczasowe aresztowanie oraz decyzję niezawisłego sądu o Europejskim Nakazie Aresztowania, którego celem jest sprowadzenie do kraju, postawienie przed sądem i pociągniecie do odpowiedzialności za zbrodnie owego stalinowskiego sędziego - powiedział minister Zbigniew Ziobro na specjalnie w tym celu zorganizowanej konferencji prasowej.

Z kolei pion śledczy IPN poinformował, że Stefan Michnik podejrzany jest o popełnienie w 1952 i 1953 roku w Warszawie 30 przestępstw stanowiących zbrodnie komunistyczne, wyczerpujących znamiona zbrodni przeciwko ludzkości. Przestępstwa, o które podejrzany jest Stefan Michnik, polegały na wydaniu bezprawnych wyroków orzekających kary śmierci oraz kary więzienia wobec osób działających na rzecz niepodległego bytu Państwa Polskiego.

Oceń
Autor: Express.olsztyn.pl

KOMENTARZE

kir 08/11/2018 16:47
Skoro już chcecie być precyzyjni, to napiszcie, że Stefan Michnik jest bratem przyrodnim, a nie "zwykłym" bratem redaktora naczelnego GW. Drobny niby szczegół, a pokazuje wasz dziennikarski obiektywizm...
a jakie 09/11/2018 07:18
to maz znaczenie. tak czy inaczej był stlinowskim sedział i skazał na karę śmierci niewinnych ludzi = zbrodniarz. teraz powinien spedzic reszte zycia w wiezieniu. niech poczuje to co Ci niewinni ludzie.
bm 08/11/2018 21:35
kir też jest bratem ideologicznym Michnika.
him 08/11/2018 21:51
Wreszcie!
Bogusław Owoc 08/11/2018 21:53
Panie kir jestem zaniepokojony spadkiem Pana formy. Nie ma określenia "zwykły brat", tylko brat rodzony.
wo 09/11/2018 08:09
Bogusławie, a skąd wiesz, że kir to pan? A może towarzysz?
wo 09/11/2018 08:11
jak się wychowywał w cieniu szubienic.

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

    Po katastrofie CAS-y

    - Zdobywamy doświadczenia w terenie, który znamy jak własną kieszeń. Dzięki dobrej znajomości regionu, w którym przebywamy na co... Zobacz więcej »
    • 17/11/2018 09:29
    • 0
    • Express.olsztyn.pl

      Szedł środkiem jezdni, pijany i bez odblasków

      Wczoraj około godziny 20.00 do oficera dyżurnego ełckiej komendy zadzwonił kierowca, który powiedział, że o mało nie potrącił... Zobacz więcej »