Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Piotr Obarek stracił habilitację - taka jest decyzja Rady Wydziału Grafiki ASP

 • 30/01/2016 11:18
 • 2

Jak poinformowało Radio Olsztyn -  Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie odebrała Piotrowi Obarkowi, profesorowi Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, stopień habilitacji.

- To decyzja Rady Wydziału Grafiki tej uczelni. Oficjalny powód nie jest znany. Nieoficjalnie mówi się o tym, że doktor Piotr Obarek popełnił plagiat - powiedział Radiu Olsztyn profesor Grzegorz Białuński, prorektor UWM do spraw kadr. - To duża strata dla uniwersytetu - dodał profesor Ryszard Górecki, rektor uczelni.

Z kolei redakcja miesięcznika Debata opublikowała przesłany do ich redakcji list dziekana Wydziału Grafiki ASP w Warszawie. Dziekan podkreśla w nim, że wszystkie recenzje – opracowane na potrzeby postępowania w sprawie profesora Obarka – były negatywne i dlatego rada wydziału podjęła uchwałę o odebraniu mu kwalifikacji drugiego stopnia.

"Szanowny Panie,

Niniejszym uprzejmie informuję, że w związku z postanowieniem Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów z dnia 25 listopada 2013 roku sygn. BCK-VII-P-922/2013, dotyczącym wznowienia postępowania w przedmiocie uzyskania kwalifikacji II stopnia w dziedzinie sztuk plastycznych w dyscyplinie artystycznej grafika p. Piotrowi Obarkowi z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Rada Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, na posiedzeniu w dniu 20 stycznia 2016 roku kontynuowała procedowanie w przedmiotowym postępowaniu. Wszystkie recenzje opracowane na potrzeby tego postępowania były negatywne.
W wyniku odczytania recenzji, oraz przeprowadzonej dyskusji przy obecności wszystkich recenzentów, Rada Wydziału Grafiki, w drodze tajnego głosowania, podjęła uchwałę uchylającą poprzednią uchwałę z dnia 21 marca 2001 roku nadającą kwalifikacje II stopnia w dziedzinie sztuk plastycznych w dyscyplinie artystycznej grafika p. Piotrowi Obarkowi.

Od przedmiotowej uchwały strona postępowania może wnieść do Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów, za pośrednictwem właściwej Rady Wydziału odwołanie w terminie miesiąca od dnia jej doręczenia.

Wyniki głosowania przedstawiały się następująco:

uprawnionych do głosowania: 26

biorących udział w głosowaniu: 20
oddano głosów: 20

w tym głosów ważnych: 20

głosów nieważnych: 0

Za utrzymaniem uchwały z dnia 21 marca 2001 roku dotyczącej uzyskania kwalifikacji II stopnia w dziedzinie sztuk plastycznych w dyscyplinie artystycznej grafika p. Piotrowi Obarkowi

oddano głosów: 0

przeciw: 14

wstrzymało się od głosu: 6

Zatem w dniu 20 stycznia 2016 roku Rada Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie podjęła uchwałę o uchyleniu uchwały z dnia 21 marca 2001 roku dotyczącej uzyskania kwalifikacji II stopnia w dziedzinie sztuk plastycznych w dyscyplinie artystycznej grafika przez Piotra Obarka odmawiając równocześnie Piotrowi Obarkowi nadania kwalifikacji II stopnia.

Z poważaniem,

Dziekan Wydziału Grafiki

Prof. zw. Błażej Ostoja Lniski" - czytamy w liście opublikowanym na łamach Debaty.

 

Źródło: Radio Olsztyn, Debata

Zdjęcie: Debata

Oceń
Autor: Express.olsztyn.pl

KOMENTARZE

kornik 01/02/2016 09:15
Ale obciach. Ze wstydu powinien pod ziemię się zapaść (i jemu podobni też)
Mama 01/02/2016 21:42
Jan ciszewski by powiedzial: sprawiedliwosci stalo sie zadosc.

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Znieważył bezdomną kobietę. Teraz sobie za to popracuje społecznie

  To postępowanie zostało zainicjowane przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który 27 lipca 2018 r... Zobacz więcej »

   Historia pewnej pralki

   Kilka dni temu do jednego z olsztyńskich centrów handlowych przyjechali mieszkańcy innego powiatu. Para miała zaplanowane zakupy, a... Zobacz więcej »
   • 13/12/2018 10:59
   • 0
   • del
   • .

   Quo Vadis Polsko czyli Mała Skarga

   Piotr Kubiak w latach 80 napisał setki wierszy i tekstów piosenek. Dopiero po wielu latach owe teksty znalazły się na płycie... Zobacz więcej »
   • 13/12/2018 08:13
   • 0
   • Express.olsztyn.pl
   • .

   Rękopis znaleziony w stanie wojennym

   Do generała[1] Za słowo kłamstwem splugawione, za mundur bratnią krwią splamiony, za ręce siłą rozłączone, za Naród... Zobacz więcej »
   • 13/12/2018 07:57
   • 1
   • warmiak

   Polecane firmy

   Reklama konta firmowego