Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

PiS obiecuje, że jak wygra wybory, to od razu zajmie się sprawą stadionu Stomilu oraz halą Urania

 • 12/03/2018 08:17
 • 1

Wczoraj olsztyńscy radni z klubu PiS oraz prezes Prawa i Sprawiedliwości na Warmii i Mazurach, Jerzy Szmit, zorganizowali konferencję prasową, której tematem była "nieudolność prezydenta Piotra Grzymowicza w zarządzaniu i rozbudowie obiektów sportowych na terenie Olsztyna".

Asumptem do zorganizowania konferencji pod tak dosadnym hasłem było rzecz jasna odwołanie sobotniego meczu pierwszoligowców - Stomilu Olsztyn i Ruchu Chorzów. Powodem był zły stan murawy.

O głośnej już w całym kraju kompromitacji władz miasta mówili Dariusz Rudnik oraz Jerzy Szmit, który kibicuje Stomilowi "od zawsze".

- Podejście władz miasta do piłki nożnej w Olsztynie uważamy za skandaliczne. W tym miejscu, na którym stoimy, miał stanąć obiekt piłkarski w połączeniu z galerią handlową, która miała być zapleczem finansowym klubu. Wszelkie działania, które podejmują władze miasta uważamy za pozorne - mówił m. in. Dariusz Rudnik. - Wartość gruntu, na którym stoi stadion, na początku wyceniana była na kwotę 60 mln złotych, natomiast kilkanaście miesięcy temu prezydent Olsztyna chciał go sprzedać za jedyne 20 mln złotych - przypomniał szef klubu radnych PiS.

Z kolei Jerzy Szmit wprost zaatakował obecnego prezydenta, Piotra Grzymowicza.

- Wczoraj od zamkniętych bram olsztyńskiego stadionu odbiło się 2 tysiące kibiców Stomilu. Czekaliśmy długo na ten najważniejszy mecz dla naszego klubu. Fakt że mecz się nie odbył z powodu fatalnego stanu boiska - a  odwołano już trzeci mecz w sezonie - obciąża przede wszystkim prezydenta Piotra Grzymowicza, który od blisko 20 lat decyduje o miejskich inwestycjach. Za jego niechęć do Stomilu możemy zapłacić my wszyscy – kibice naszej drużyny oraz każdy, komu zależy  na dobrym imieniu naszego miasta - mówił Jerzy Szmit.

Szmit powiedział też, że sprawa stadionu i sprawa hali Urania będą głównymi tematami, którym PiS poświęci uwagę, gdy ...przejmie władzę w Olsztynie.

- Obiecujemy, że rozpoczniemy realne działania od pierwszego od dnia sprawowania rządów - zadeklarował publicznie. - Pieniądze można znaleźć w budżecie, a stadion remontować etapami. Tak się robi w całej Polsce. Kiedy dojdziemy do władzy w Olsztynie, doprowadzimy do modernizacji stadionu.

Dariusz Rudnik skrytykował też niektóre posunięcia finansowe olsztyńskiego ratusza.

- Miasto znajduje rocznie 4 mln złotych na działalność Miejskiego Ośrodka Kultury, który prowadzi działalność skrajnie lewicową. Zapytajcie prezydenta Grzymowicza, dlaczego rokrocznie znajduje się 500 tys. złotych na finansowanie Green Festiwalu dla Gazety Wyborczej, a nie ma pieniędzy na to, by dofinansować Stomil - nie owijał w bawełnę Rudnik.

Jerzy Szmit przypomniał, że Olsztyn ma budżet roczny na poziomie 1,2 mld złotych.

- To są gigantyczne pieniądze. Nie wierzę, że nie można tutaj wygospodarować kilku milionów, aby realnie rozpocząć prace nad modernizacją stadionu i przygotowanie odpowiednie murawy - podsumował Szmit.

Oceń
Autor: Express.olsztyn.pl

KOMENTARZE

Gosia 13/03/2018 21:57
a może o to, by Olsztyn n ie był biedną, postkomunistyczną ruiną, tą wiochą koło Ostródy..?

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Finał głosowania OBO już za kilka godzin

  Niespełna sześć godzin - tyle właśnie zostało, by wskazać projekty zgłoszone przez olsztynian, jakie miałyby być zrealizowane w... Zobacz więcej »
  • 23/09/2018 18:17
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

   Muzyczny bieg na 6 łap

   Jego głównym celem jest zbiórka karmy, koców, pościeli i zabawek dla zwierzaków z olsztyńskiego Schroniska. - Zima za pasem. Chcemy... Zobacz więcej »
   • 23/09/2018 09:19
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

    Po wytrzeźwieniu stwierdzam, że nie zostałem napadnięty, a pieniądze przegrałem w kasynie

    Do tego rozboju miało dojść wieczorem 13 września przy ul. 1 Maja w Elblągu. To właśnie tam zostali wezwani policjanci. Na miejscu... Zobacz więcej »
    • 23/09/2018 08:22
    • 0
    • Express.olsztyn.pl

     Jarosław Kaczyński w Olsztynie: - Ojkofobia, czyli niechęć do własnego narodu, to jedna z chorób, która dotknęła część sędziów

     Prezes PiS w swoim przemówieniu zawarł kwestię, która stanowi gorący temat w naszym regionie. Temat, który wywołuje wiele emocji, a... Zobacz więcej »
     • 23/09/2018 08:05
     • 0
     • Express.olsztyn.pl

      Prywatny przewoźnik komunikacji miejskiej przestał obsługiwać pasażerów

      Bezpośrednią przyczyną wypowiedzenia umowy było niezrealizowanie w czwartek żadnego z kursów autobusowych przypisanych operatorowi... Zobacz więcej »
      • 22/09/2018 10:29
      • 0
      • Express.olsztyn.pl

      Drzewa na dachu. Czy to Prypeć? Nie, to Olsztyn

      Drzewa rosnące na dachu i na murach, powybijane szyby, nadpalone stropy, powyrywane metalowe części... To obraz zabytkowych koszar przy... Zobacz więcej »
      • 22/09/2018 08:40
      • 0
      • Express.olsztyn.pl

      Polecane firmy

      Reklama konta firmowego