Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Plucie pod wiatr

 • 13/10/2018 07:32
 • 6

Że trzeba pomyje wylewać na zawietrzną to każdy marynarz wie (teraz i tego nie wolno – ekologia), chyba że jest nowicjuszem. Każdy dzieciak wie, że nie pluje się pod wiatr, chyba że jest brzdącem i pierwszy raz na dwór wyszedł. Schetyna nowicjuszem i dzieciakiem, tym bardziej brzdącem nie jest. Trochę za duży. W takim razie czymże można wytłumaczyć takie jego zachowanie? Sklerozą? Stetryczałością? Schizofrenią? Myślę, że zgnilizną moralną. Nie ma pojęcia, że: „Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowaj się przyzwoicie” – to Słonimski. A może tak się przyzwyczaił i nie może się pozbyć tego nawyku? A może tak lubi?

Piszę o Grzegorzu Schetynie, jako że jest reprezentantem i pod względem „opluwania się” doskonale charakteryzuje wszystkich „totalitarnych”.

Nie za bardzo mu wyszło z Mateuszem Morawieckim, gdy oskarżył go o kłamstwo, zarzucając, że premier dopiero w drugim zdaniu powiedział, że w sprawie dróg koalicja PO-PSL/ZSL coś tam zrobiła. Mimo, że pod groźbami, za trzecim razem znalazł wreszcie „właściwego” sędziego to nie osiągnął zamierzonego celu – nie zarzucono premierowi kłamstwa i nie ukarano grzywną. Morawiecki szybko sprostował swoją wypowiedź i sprawa ucichła. Trzeba było wymyślić coś nowego – „starą aferę taśmową” z udziałem Morawieckiego. Tak starą i parę razy odgrzewaną, że aż przypaloną. Nie dość, że Premier Morawiecki nie był wtedy premierem, to nie był nawet politykiem i nie miał żadnego wpływu na życie polityczne i społeczne. A to ci dopiero ze Schetyny istny kurek na wietrze. Jak „swoi” byli nagrywani to byli w porządku, a nagrywający „brzydcy”. A teraz to nagrywający są w porządku a Morawiecki „brzydki”. Taka to sobie, trawestując wypowiedź polityka(?) Sikorskiego, totalitarna „faryzejskość”. Chcieli zrobić aferę, „tylko afery takiej … nie ma”. Owszem okazuje się, że Morawiecki w sprawach migrantów miał rację, co teraz przyznaje już wiele krajów – oprócz grupy wyszehradzkiej - Austria, Rumunia i ostatnio Włochy. Również wspierał opozycyjne media za rządów PO-PSL, o czym się też głośnio nie mówi.

Przy tej okazji społeczeństwo znowu przypomniało sobie o innych „osiągnięciach” Platformy: Radek Sikorski, Minister Spraw Zagranicznych – oprócz „murzyńskości”, „robienie laski Amerykanom przez Polaków”; Sienkiewicz, ale Bartłomiej, Minister Spraw Wewnętrznych – od „teoretycznego państwa polskiego” (za swoich rządów), poprzez „ch…, d… i kamieni kupę” do spalenia budki wartowniczej pod rosyjską ambasadą; Elżbieta Bieńkowska, wiceprezes, Minister Infrastruktury i Rozwoju, „ale jaja, ale jaja, ale jaja”  – „za 6 tys. zł to pracuje złodziej albo idiota” (no, idiotą to nie jest, skoro potrafiła załatwić sobie komisarza europejskiego); Marek Belka, prezes Narodowego Banku Polskiego – za dogodne roszady na stanowisku ministra finansów i zmiany w ustawie o NBP gotów był finansować budżet państwa przed wyborami (de facto kampanię wyborczą PO); Włodzimierz Karpiński, Minister Skarbu – „ch… tam z Polską wschodnią”; Sławomir Nowak, Minister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej zabiegał u wiceministra finansów, Jacka Kapicy („aferzysty hazardowego”) o zaniechanie kontroli skarbowej w firmie swojej żony. Uff! Tych nazwisk na taśmach znalazło się 28 i prawie wszyscy z PO.

Zadziwiająca jest jedna rzecz, na którą nikt do tej pory nie zwrócił uwagi. PO z taką zaciętością oskarża Morawieckiego o „kłamstwo niedopowiedzenia” o „sukcesach” PO-PSL, teraz o udział w „aferze podsłuchowej”, a wcale nie reaguje na zarzuty korupcyjne, złodziejskie, mafijne i aferalne stawiane jej właśnie przez Morawieckiego i coraz częściej przez innych polityków. „Gdyby Prawo i Sprawiedliwość nie wygrało wyborów, to złodziejstwo i niszczenie ludzi trwałoby nadal” – oświadczył niedawno Tomasz Poręba. Jarosław Kaczyński bez ogródek stwierdził: „Te wszystkie zarzuty [wobec Morawieckiego – A.G.] to, to po prostu bezczelność i to po prostu jest coś niesłychanego, ale zrozumiałego jednocześnie, bo naprawdę, tutaj na Polsce, na polskiej krwi tuczyła się cała masa łotrów, po prostu łotrów, oszustów, złodziei”. O tym coraz częściej przebąkują ludzie nawet z własnej „Koalicji Ob()watelskiej”. Intrygujące jest to, że słychać takie głosy i ze strony polskojęzycznych, ale antypolskich mediów. I co? I nic! Bo to nobilituje PO-PSL/ZSL w oczach … złodziei i aferzystów. Czy ktoś kiedyś słyszał, aby złodziej obraził się za nazwanie go złodziejem?

Wychodzi na to, że w opinii Schetyny najgorszym „przestępstwem” Morawieckiego jest znajomość (fakt) z politykami PO. Rzeczywiście, to to może być kompromitujące.

Czy to może być, delikatnie rzecz ujmując, tylko żenujące, albo przejaw bezradności totalitarnych, ze Schetyną na czele, bo nie mają nic merytorycznego do zaproponowania wyborcom?

Za to jedno jest pewne. Słynny już na całą Polskę, „dwóch w jednym” - prezydent Legionowa i kandydat, członek PO, tak, tak, ten od chamskiego, seksistowskiego traktowania kobiet, w tym swoich kandydatek (gdzie się podziały feministki – bojowniczki o prawa kobiet?) „rzekł był” znamienne słowa: „trwa brudna, polityczna wojna”. „Jak robić brudy to dobrze, jak odsłaniać brudy to źle”! Próbuje wmówić, że  jego słowa „zostały wyrwane z kontekstu”. Trzeba przede wszystkim wyrwać mu z łap szablę, którą wręczył mu z okrzykiem „prowadź nas do boju” „przypadkowo”, „przypadkiem tamtędy przechodzący” i „przypadkiem” popierający go od samego początku konwencji, Jan Grabiec z PO („przypadkowy” wychowanek Smogorzewskiego, nad którym rozpływał się też w zachwytach Krzysztof  Brejza, też z PO). Smogorzewski wyrwał się z PO w „tri miga”. Ale czy jest już czysty? I właśnie to jest pewne, że kto dotknie się Platformy nazywającej się Obywatelską to się ubrudzi, albo go ubrudzą.

Wychylając się z aferą podsłuchową „totalitarni” sami sobie napluli w twarz. Może teraz będą już wiedzieli co znaczy pluć pod wiatr? Czy Platforma oduczy się tego nawyku? Wyborcy ją oduczą.

Antoni Górski

Oceń
Autor: warmiak

KOMENTARZE

kir 12/10/2018 11:45
Lepiej, nich pan nie rusza Słonimskiego, panie Górski. Do pana większości tekstów, pasuje taki oto, nieco przystosowany, bon mot tegoż poety: „Te historie, opowiedziane są z lekkością i błyskotliwością, jaką odznacza się nocnik wyrzucony na śmietnisko. Lekkie to, ma połysk, ale usiedzieć już na tym nie sposób"...
Never 12/10/2018 16:32
A może jakiś artykulik o tym jak to się służyło w Ludowym Wojsku Polskim i broniło socjazlimu w bratnim sojuszu z Armią Czerwoną Panie Autor?
Tutejszy... 13/10/2018 17:36
Natręcie jeden, moje pytanie brzmi: Byłeś w wojsku polskim w tamtych latach? Na 100% że nie i nie pisz głupot mając kategorię wojskową C.D.
Never 13/10/2018 18:54
JW 2459 - 25 X 1987 do wrzesnia 1989 kategoria A1 z poboru i nie przysiegałem bronić socjalizmu z własnej woli jak Ty Górski - jasne ?
Never 13/10/2018 19:11
Jak nie wierzysz podaj meila to Ci wyślę skan książeczki wojskowej obrońco socjalizmu z własnej woli
Antoni Górski 13/10/2018 22:26
Następne taśma; to już 29 i 30 "Platformers obywatelski": Marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz i sekretarz generalny PO Stanisław Gawłowski spotykali się w restauracji Sowa i Przyjaciele ze skorumpowanym biznesmenem Krzysztofem Kwapiszem, prokurentem spółki Echo Investment. W tym samym okresie radni PO zgodzili się na rozbudowę centrum handlowego Galaxy w Szczecinie, należącego do tej spółki, choć wcześniej byli przeciwni temu [bo to zniszczy handel w centrum]. TVP3 Szczecin opublikowało nagrania, które potwierdzają, że do takich rozmów doszło. Dziś redakcje TVP3 Szczecin oraz tvp.info ujawniły kolejne zapisy rozmów Geblewicza z Kwapiszem. Trzy lata później Krzysztof Kwapisz został zatrzymany przez CBA. Prokuratura postawiła mu zarzut wręczenia korzyści majątkowych w znacznych rozmiarach.

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Zabił brata. Grozi mu dożywocie

  W minioną niedzielę oficer dyżurny szczycieńskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań w mieście podczas... Zobacz więcej »
  • 21/02/2019 11:32
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

   Trotyl z czasów II wojny światowej na krajowej 16

   Orzysz Dziś policjanci otrzymali informację od pracowników remontujących most w miejscowości Mikosze w gminie Orzysz w ciągu drogi... Zobacz więcej »
   • 21/02/2019 11:17
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

   Nie stać cię na prawnika? Możesz skorzystać z nieodpłatnej porady. I to bez stosu zaświadczeń

   Nowelizacja ustawy, o której mowa, nie tylko zmienia zasady organizowania nieodpłatnej pomocy prawnej, ale właściwie buduje ten system... Zobacz więcej »
   • 21/02/2019 08:49
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

   Polecane firmy

   Reklama konta firmowego