Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Po śladach na śniegu do sprawców włamań

 • 17/01/2018 11:14
 • 0

Padający w nocy śnieg nie był sprzymierzeńcem dwóch 17-latków, którzy wybrali się w nocy na teren ogrodów działkowych, choć sami działkowcami nie są, a i aura nie sprzyja pracom ogrodowym. Gdy otworzyli już kilka altanek i zabrali z nich - ich zdaniem - wartościowe przedmioty, zaczęli iść w stronę ulicy Warszawskiej. Nie wiedzieli jednak, że po ich śladach podążają policjanci, którzy otrzymali zgłoszenie o włamaniach. Ich drogi zbiegły się 3 kilometry dalej przy ul. Wybrzeże Gdańskie.

Sytuacja miała miejsce wczoraj około godz. 23:00 przy ul. Skrzydlatej w Elblągu, gdzie policjanci przyjechali odpowiadając na zgłoszenie o dwóch podejrzanych osobach przebywających na terenie ogrodów działkowych.

Okazało się, że dwie osoby otworzyły kilka altanek, kradnąc z nich narzędzia ogrodnicze, młotki, siekiery, silnik do podkaszarki oraz konsolę do gier.

Padający śnieg nie był sprzymierzeńcem włamywaczy. Policjanci ruszyli za sprawcami właśnie po śladach pozostawionych w śniegu i po około 3 kilometrach ich drogi się zeszły.

- Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 17 lat. W torbach, które mieli przy sobie, znajdowały się skradzione z altanek przedmioty. Teraz wrócą one do prawowitych właścicieli, a sami sprawcy resztę tak rozpoczętej nocy spędzili w policyjnym areszcie. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę od roku do 10 lat pozbawienia wolności - informuje oficer prasowy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Oceń
Autor: del

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Zawiadomienie do prokuratury w sprawie zaniedbań w Stomilu

  Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Południe wszczęła śledztwo w sprawie poświadczenia nieprawdy w sprawozdaniach finansowych sportowej... Zobacz więcej »
  • 23/02/2019 16:26
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

  Obwodnica Olsztyna na finiszu. Zobacz galerię!

  Z powodu przerwy zimowej na budowie, roboty na obwodnicy Olsztyna są okrojone, nie wszystkie prace w niskich temperaturach można... Zobacz więcej »
  • 23/02/2019 13:00
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

  Polecane firmy

  Reklama konta firmowego