Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Posadzą pierwsze 3 z 300 drzew dla Olsztyna

 • 14/09/2018 08:39
 • 0

Członkowie stowarzyszenia Wizja Lokalna posadzą dziś drzewa w ramach inicjatywy "300 Drzew - Posadź swoje w Olsztynie". Akcja odbędzie się o godzinie 17:00 na skrzyżowaniu ulic Płoskiego i Witosa na Jarotach. Jest ona zarazem projektem zintegrowanym nr 104 biorącym udział w głosowaniu tegorocznej edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

Ideą projektu jest danie mieszkańcom możliwości decydowania, które tereny miejskiej przestrzeni zazielenić, a następnie wzięcia udziału w sadzeniu, doglądaniu i pielęgnowaniu nasadzeń.

- Póki co posadzimy pierwsze 3 drzewa z 300, które wspólnie z mieszkańcami poszczególnych osiedli mamy nadzieję dosadzić w następnym roku. O ile oczywiście projekt zostanie wybrany w głosowaniu, do czego serdecznie zachęcamy! - mówi Paweł Sobkowski, wnioskodawca projektu do OBO.

Realizacja projektu ma być pierwszym krokiem do stworzenia w Olsztynie stałego mechanizmu obywatelskich nasadzeń.

- Długofalowym celem akcji ma być poprawa estetyki otoczenia i tworzenie zielonych przestrzeni miejskich, poprawa jakości powietrza i walka ze smogiem, a także aktywizacja i integracja mieszkańców, którym zależy na poprawie jakości życia w mieście - mówi Paweł Klonowski, przewodniczący Wizji Lokalnej.

Oceń
Autor: Express.olsztyn.pl

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Prywatny przewoźnik komunikacji miejskiej przestał obsługiwać pasażerów

  Bezpośrednią przyczyną wypowiedzenia umowy było niezrealizowanie w czwartek żadnego z kursów autobusowych przypisanych operatorowi... Zobacz więcej »
  • 22/09/2018 10:29
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

  Drzewa na dachu. Czy to Prypeć? Nie, to Olsztyn

  Drzewa rosnące na dachu i na murach, powybijane szyby, nadpalone stropy, powyrywane metalowe części... To obraz zabytkowych koszar przy... Zobacz więcej »
  • 22/09/2018 08:40
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

  Polecane firmy

  Reklama konta firmowego