Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Poseł Lidia Staroń walczy, aby w nazwie obozów zagłady znalazło się słowo „niemieckie”, gdyż zbrodniarze mają swoją narodowość

  • 11/06/2015 13:21
  • 2

14 czerwca - w rocznicę pierwszego masowego transportu do Auschwitz w 1940 roku - obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych. Święto uchwałą ustanowił w 2006 roku Sejm, ale nazwa budzi olbrzymie kontrowersje, gdyż nie znalazł się w niej przymiotnik „niemieckich" w odniesieniu do „obozów", choć w tamtym okresie było już głośno o pladze sformułowania „polskie obozy" w światowych mediach. Ten ewidentny, szkodzący polskiej polityce historycznej błąd chciała naprawić posłanka PO Lidia Staroń.

Konkretnie posłanka chce zmienić nazwę święta tak, by wynikało z niej, że obozy koncentracyjne w Polsce były niemieckie. Sama Platforma ma co do tego wątpliwości, co uważamy za skandal i niejako sprzeniewierzenie się polskiej polityce historycznej. Świadczą o tym losy wniosku, jaki jeszcze w 2013 posłanka złożyła w tej sprawie.

Dodajmy, że Lidia Staroń była współzałożycielką stowarzyszenia Patria Nostra, które w swoich działaniach nie ustaje w bojach o niefałszowanie  historii, dotyczącej  obozów koncentracyjnych oraz  tego, jak usiłuje się obecnie przedstawić miejsce Polaków i Niemców podczas zmagań wojennych i powojennych.

Od wielu lat w Niemczech  każdy pretekst i każda okazja jest dobra, aby użyć nazwy „polskie obozy koncentracyjne”.  Dlatego też Lidii Staroń zależy, aby w nazwie obozów zagłady znalazło się słowo „niemieckie”, gdyż zbrodniarze mają swoją narodowość!

- Walczmy o niemultiplikowanie błędnych zwrotów typu "polskie obozy zagłady", określając je jako swoiste wadliwe kody pamięci. Niemcy uprawiają socjotechnikę, kodując ten termin w głowach czytelników.  My zacznijmy te kody pamięci czyścić najpierw u siebie, w Polsce, nazywając rzeczy po imieniu - "niemieckie obozy koncentracyjne" -  dodaje mecenas Lech Obara z Patria Nostra.

Należy podkreślić, że poseł Lidia Staroń napisała projekt uchwały, mający na celu zmianę nazwy na „Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Niemieckich Nazistowskich Obozów Zagłady". Uzyskała poparcie MSZ, ale gdy przedstawiła go w klubie PO jeszcze w 2013 roku, prac nie podjęto! W pierwotnym projekcie była mowa nie tylko o „niemieckich" obozach, ale też „polskich ofiarach", jednak słowa te w tajemniczy sposób z ustawy zniknęły.

Do 14 czerwca zostało mało czasu, jednak jest nadzieja, że posłance uda się wywalczyć jutro w Sejmie stosowany zapis tak, aby prawda historyczna nie była fałszowana. Wiemy, że po wyborach prezydenckich jest ku temu temu dobry klimat.

 

 

 

 

Oceń
Autor: Express.olsztyn.pl

KOMENTARZE

Olo 12/06/2015 00:18
Pffffffff, a kto to w ogóle jest Lidia Staroń?
www.hallusforte.pl 14/08/2015 02:24
Rewelacja! Zostanę u Ciebie na stałe, bardzo dobry post.

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

Powódź w Braniewie. Obejrzyj zdjęcia dramatu!

W czwartek zakończono wstępną naprawę drogi w Tatarkach, która była całkowicie nieprzejezdna. Mieszkańcy, którzy byli odcięci... Zobacz więcej »
  • 23/09/2017 10:51
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

Polecane firmy

Reklama konta firmowego