Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Potrącenie rowerzysty na przejeździe rowerowym w Olsztynie

 • 08/08/2017 09:19
 • 0

Pewien 26-letni mieszkaniec Olsztyna stracił prawo jazdy po tym, jak ominął inny pojazd, który zatrzymał się przed przejazdem rowerowym i potrącił przejeżdżającego przez jezdnię mężczyznę. 46-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Sprawa swój finał znajdzie w sądzie.

Jednym z najbardziej niebezpiecznych manewrów na drodze jest omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku i zatrzymał się przed przejściem czy przejazdem by ustąpić pierwszeństwa pieszemu lub rowerzyście. Niestety, mimo licznych apeli, wciąż wielu kierowców ignoruje przepisy i świadomie naraża życie innych.

Do takiej niebezpiecznej sytuacji doszło wczoraj rano na ul. Artyleryjskiej w Olsztynie. Kierowca skody jadąc prawym pasem nie zachował szczególnej ostrożności, ominął samochód, który zatrzymał się, by ustąpić pierwszeństwa 46-latkowi przejeżdżającemu przez przejazd rowerowy i potrącił go. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Policjanci zatrzymali 26-letniemu kierowcy prawo jazdy. O tym, czy zachowa swoje uprawnienie zadecyduje sąd. Mężczyzna odpowie również za spowodowanie wypadku drogowego, co zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Oceń
Autor: del

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Rzecznik Praw Obywatelskich przerywa kampanię kłamstw niemieckiej telewizji ZDF

  Karol Tendera - były więzień niemieckiego obozu końcentracyjnego Auschwitz - wraz z prawnikami ze stowarzyszenia Patria Nostra wciąż... Zobacz więcej »
  • .

  Sto pytań do władz obecnej Warszawy Sergiusza Piaseckiego - wernisaż wystawy w Gietrzwałdzie

  Polski pisarz Sergiusz Piasecki opuścił zdominowaną przez komunistów przy wsparciu Armii Czerwonej ojczyznę w 1946 roku. Tuż przed... Zobacz więcej »
  • 22/08/2017 13:25
  • 1
  • Express.olsztyn.pl

  Polecane firmy

  Reklama konta firmowego