Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Potrącenie rowerzysty na przejeździe rowerowym w Olsztynie

 • 08/08/2017 09:19
 • 0

Pewien 26-letni mieszkaniec Olsztyna stracił prawo jazdy po tym, jak ominął inny pojazd, który zatrzymał się przed przejazdem rowerowym i potrącił przejeżdżającego przez jezdnię mężczyznę. 46-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Sprawa swój finał znajdzie w sądzie.

Jednym z najbardziej niebezpiecznych manewrów na drodze jest omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku i zatrzymał się przed przejściem czy przejazdem by ustąpić pierwszeństwa pieszemu lub rowerzyście. Niestety, mimo licznych apeli, wciąż wielu kierowców ignoruje przepisy i świadomie naraża życie innych.

Do takiej niebezpiecznej sytuacji doszło wczoraj rano na ul. Artyleryjskiej w Olsztynie. Kierowca skody jadąc prawym pasem nie zachował szczególnej ostrożności, ominął samochód, który zatrzymał się, by ustąpić pierwszeństwa 46-latkowi przejeżdżającemu przez przejazd rowerowy i potrącił go. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Policjanci zatrzymali 26-letniemu kierowcy prawo jazdy. O tym, czy zachowa swoje uprawnienie zadecyduje sąd. Mężczyzna odpowie również za spowodowanie wypadku drogowego, co zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Oceń
Autor: del

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Dmitrii A. oskarżony o zabójstwo kobiety w Dobrym Mieście

  Z zebranego materiału dowodowego wynika, iż Dmitrii A. w dniu 4 maja 2017 r. nad ranem zjawił się w mieszkaniu pokrzywdzonej... Zobacz więcej »

   Prawomocne areszty za handel dopalaczami

   Śledztwo w tej sprawie zostało wszczęte 25 września przez Prokuraturę Rejonową Olsztyn-Północ. Związane ono było z czynnościami... Zobacz więcej »
   • 12/12/2017 12:54
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

   Olsztyński dworzec po remoncie. Zobacz wizualizację!

   Na wizualizacjach widać zmodernizowaną i wyremontowaną halę części kolejowej dworca. Brak jest szpetnych budek sklepowych, dzięki... Zobacz więcej »
   • 12/12/2017 11:53
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

   Polecane firmy

   Reklama konta firmowego