Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Prokurator żąda tymczasowego aresztowania dla podejrzanego o pobicie Amerykanów

 • 07/12/2017 13:14
 • 0

Wczoraj prokurator rejonowy w Giżycku skierował wniosek do tamtejszego Sądu Rejonowego o tymczasowe aresztowanie 20-letniego mieszkańca Giżycka, któremu zarzuca się dokonanie rozboju i pobicie dwóch obywateli amerykańskich.

Do zdarzenia doszło w nocy z 2 na 3 grudnia 2017r. w centrum Giżycka. Najpierw został pobity jeden z pokrzywdzonych – pracownik cywilny amerykańskiej jednostki wojskowej, zaś chwilę później zaatakowany został drugi z pokrzywdzonych – żołnierz armii amerykańskiej, który w wynika napaści doznał poważnych obrażeń twarzy, a ponadto skradziono mu pieniądze, telefon komórkowy i dokumenty.

W związku z powyższymHubertowi Ch. przedstawiono zarzuty dokonania rozboju i pobicia skutkującego ciężkimi obrażeniami ciała, udziału w pobiciu oraz niszczenia uprzednio skradzionych pokrzywdzonemu dokumentów. Przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do dokonania zarzucanych mu przestępstw - informuje Krzysztof Stodolny, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

Podejrzanemu za zarzucane mu czyny grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

- Zarzut rozboju i udziału w pobiciu przedstawiono również drugiemu zatrzymanemu 20-letniemu mężczyźnie, przy czym w tym przypadku nadal trwają czynności związane z ustaleniem udziału w/w w przestępstwach - dodaje Krzysztof Stodolny.

 

 

Oceń
Autor: Express.olsztyn.pl

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Dmitrii A. oskarżony o zabójstwo kobiety w Dobrym Mieście

  Z zebranego materiału dowodowego wynika, iż Dmitrii A. w dniu 4 maja 2017 r. nad ranem zjawił się w mieszkaniu pokrzywdzonej... Zobacz więcej »

   Prawomocne areszty za handel dopalaczami

   Śledztwo w tej sprawie zostało wszczęte 25 września przez Prokuraturę Rejonową Olsztyn-Północ. Związane ono było z czynnościami... Zobacz więcej »
   • 12/12/2017 12:54
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

   Olsztyński dworzec po remoncie. Zobacz wizualizację!

   Na wizualizacjach widać zmodernizowaną i wyremontowaną halę części kolejowej dworca. Brak jest szpetnych budek sklepowych, dzięki... Zobacz więcej »
   • 12/12/2017 11:53
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

   Polecane firmy

   Reklama konta firmowego