Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Prokuratura oskarża Grzegorza Wierzchołowskiego. Kolejny dziennikarz z absurdalnymi zarzutami

 • 05/06/2018 12:10
 • 2

Na łamach Expressu Olsztyn wielokrotnie pisaliśmy o "kneblowaniu" niepokornych czy niewygodnych dziennikarzy oraz o trudnych do wytłumaczenia ruchach policji czy prokuratury w stosunku do nich. Przykładu nie trzeba daleko szukać - wystarczy wspomnieć absurdalne zarzuty, skierowane przeciwko wydawcy i właścicielowi naszego portalu, Piotrowi Niczyperowiczowi. Piszemy "absurdalne", bo jak je inaczej nazwać, kiedy zakończyły się uniewinnieniem... Nikt jednak nie zwróci straconego na rozprawy czasu, pieniędzy i niepotrzebnych nerwów. Tym razem "na celowniku" znalazł się redaktor naczelny portalu Niezalezna.pl, pochodzący z Olsztyna Grzegorz Wierzchołowski. Prokuratura Rejonowa Warszawa-Praga skierowała przeciwko niemu do sądu akt oskarżenia za artykuł, w którym zawarto prawdziwe - co należy podkreślić - informacje na temat niedoszłej wicekonsul Polski w Manchesterze.

- Zostałem oskarżony za opublikowanie artykułu, w którym nie ma ani jednego nieprawdziwego bądź zniesławiającego stwierdzenia. Fakt, że pani Katarzyna C. była wspierana przez Ruch Autonomii Śląska, jest bezsprzeczny i jest wiele dowodów go potwierdzających – mówi Grzegorz Wierzchołowski.

Wspomniana Katarzyna C. przedstawia się dziś jako ofiara nagonki prawicowych mediów, gdyż nie czuje się współpracownikiem RAŚ. Tymczasem na stronach internetowych Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie w zakładce "nowy skład rady miasta" znajdziemy informacje o tym, że Katarzyna C. jest radną RAŚ. W mediach są też wspólne zdjęcie wyborcze Katarzyby C. z liderem RAŚ, Jerzym Gorzelikiem.

- Poparcia RAŚ się nie wypieram, choć była to współpraca techniczna, by odsunąć od władzy obecnie należącego do PiS ówczesnego prezydenta Jacka Guzego. (…) Moje drogi z RAŚ szybko się rozeszły. Nawet zażądano ode mnie rezygnacji z mandatu - mówiła Katarzyna C. w wywiadzie dla Dziennika Zachodniego.

W tej sprawie bulwersujący jest już sam fakt, że prokuratura przyłączyła się do prywatnego pozwu .

- To niezrozumiałe i wygląda na prywatną wendetę wymiaru sprawiedliwości wobec dziennikarzy o konserwatywnych poglądach - ocenił sytuację Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny Gazety Polskiej.

Dodamy, że zarzuty postawiono Grzegorzowi Wierzchołowskiemu w piątek, a tymczasem trzy dni później gotowy był już akt oskarżenia. Dziennikarz nie miał szans na przedstawienie jakichkolwiek wniosków dowodowych, na ustosunkowanie się do całej tej tak absurdalnej jak bulwersującej sytuacji.

Wygląda na to, że dziennikarze nadal są przysłowiową solą w oku niektórych instytucji. A jak najlepiej spacyfikować niewygodnego dziennikarza, jeśli nie postawieniem przed oblicze wymiaru sprawiedliwości? Mimo że Express Olsztyn jest lokalnym portalem, to wiele razy "umilano" nam w ten sposób funkcjonowanie. Pozywał nas zarówno handlarz dopalaczami, jak i policja. Żądano od nas ujawnienia danych naszych czytelników-komentatorów. Wysyłano żądania sprostowań materiałów, kiedy sprostowania te nie miały żadnych podstaw. Niestety, niechlubny art. 212 k. k. wciąż ma się dobrze...

 

Oceń
Autor: amark

KOMENTARZE

Never 05/06/2018 15:36
To tak jak z piętą po prostu (posłem piętą) he he
kir 05/06/2018 19:36
"- To niezrozumiałe i wygląda na prywatną wendetę wymiaru sprawiedliwości wobec dziennikarzy o konserwatywnych poglądach - ocenił sytuację Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny Gazety Polskiej". No, jeśli portal EO cytuje taką wypowiedź Sakiewicza, to na pewno wymiar sprawiedliwości nie ma czegoś innego do roboty, jak tylko szukać "prywatnej wendetty". Osobiście jakoś nie wierzę i nie ufam Sakiewiczowi. Podobnie jak autorom portalu EO...

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

Jechał fordem buspasem, potrącił 9-letnią dziewczynkę

Niestety, w wyniku tej skrajnej nieodpowiedzialności doszło do potrącenia dziewczynki. Kierowca forda już utracił prawo jazdy. Z... Zobacz więcej »
 • 25/09/2018 12:29
 • 0
 • Express.olsztyn.pl
 • .

Echa artykułu o "Prowincjonalnej nadzwyczajnej kaście"

Prokuratura Krajowa „przygląda się uważnie oczami" ...Prokuratury, której właśnie też trzeba się przyjrzeć. Mam poważne... Zobacz więcej »
 • 25/09/2018 11:28
 • 2
 • warmiak

  Ukradł samochód, podrabiał przelewy. Osiem zarzutów dla ...nastolatka

  To był taki sposób na zarobienie pieniędzy - mówił w rozmowie z policjantami 18-letni elblążanin. Wyszukiwał on auta do... Zobacz więcej »
  • 25/09/2018 10:59
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

   Nocne rajdy na ulicach Olsztyna udręką dla mieszkańców

   Działania policjantów to również reakcja na sygnały ze strony mieszkańców, dotyczące ścigających się i driftujących aut, które... Zobacz więcej »
   • 25/09/2018 09:57
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

   Polecane firmy

   Reklama konta firmowego